Zkušenosti s indukční deskou

Dobrý den, slavnostně jsem v novém domě začala vařit na nové desce a jsem z ní trochu zoufalá. Před tím jsem měla indukci Whirpool,teď Electrolux.A teď k problému-i se stejnou pánví, olejem,všechno strašně prská,nejsem schopná to zregulovat a největší tragédie je smažení řízků-z jedné strany krásně osmažené,otočím a trojobal se chytá k pánvi, vypadá, jak kdybych to smažila v těstíčku a ne v trojobalu.Vyndám,dám další várku a je to úplně stejné. Připadám si nemožně, nechápu,čím to může být, dělo se to někomu?
Odpovědět
Neměli jsem předchozí zkušenost s indukci (nyní máme Bosch) takže nemám srovnání, ale první pánev na indukci, kterou jsem narychlo koupili byla za pár Kč z Pepca (byla i celkem lehká) a palačinky a pod. se v tom smažit nedaly... místama byly více místama méně usmažené - přišlo mi to podobné jako v mikrovlnce, kde vlny způsobují že místama je jídlo více horké a místama méně, pokud se talíř netočí. Pak jsme koupili neznačkovky s hrubým dnem (už na váze to je znát) a pánem je super - všechny problémy zmizely.
Odpovědět
Profilova fotka
Muzu se zeptat, jakou indukcni desku Bosch mate?🙂 mam vybranou jednu do baracku (ted varime na plynu), tak ze bych se poptal na zkusenosti 🙂
Odpovědět
@zdenek_valek Máme 4 roky Bosch PVS 645FB1E na základě výběru z dTestu. Jak jsem psal, je to naše první indukce, takže nemůžu srovnávat. Jediné co nám moc nevyhovuje je, že má jedno společné ovládaní pro všechny zóny, tzn. že se nejprve musí zvolit zóna (pluskem) a pak zvolit stupně - to zdržuje anebo člověk omylem ovládá původní zónu, než si uvědomí, že musí přepnout na jinou (i když vaříme často, občas se to stane zvláště ve spěchu, když něco začne příliš vařit apod.). Viděl jsem že jsou indukce, které mají 4 číselníky - ale zkušenost s používáním s tímto nemám.
Odpovědět
@ditava A není to prostě nastaveným stupněm? Já třeba i naší indukce nemůžu používat skoro ty nejvyšší stupně. 1 používám na udržení teploty, cca 3-4 na takové to pomalé vaření, 6 na smažení a 7 na vaření vody (když jí chci rychle, dám ten boost režim a pak stáhnu). Takže se dá říct, že 8-9 nevyužívám prakticky vůbec. Jinak máme taky společný číselník a spíš mi to vyhovuje víc, že je celé ovládání na jednom místě. Ale nestalo se mi, že bych omylem ovládala jinou plotnu.
Odpovědět
@bayt moji ženu nejvíc vytáčí to, že stačí aby vyteklo trochu vody na desku a indukčka se vypne.
Odpovědět
@zubr487 Nám se naopak nestane, že vyteče trochu vody na desku, buď vůbec anebo vyskypí třetina hrnce, takže za auto-vypnutí jsme rádi 🙂 (ale je pravda, že trochu poprskaná deska se nevypne, proto nám to vlastně nevadí)
Odpovědět
@bayt to mi právě nepřijde, takhle deska je az do 14 (whirpoolka byla do 9),rozpálím olej akorát, cca na 10,osmažím jednu stranu,vypadá krásně, otočím a z druhé strany hrůza, vyndám,dám druhou várku, zase z první strany ok,z druhé prichycene,celý trojobal placatý,jako testicko.Prostě to nechápu
Odpovědět
@sasynkamil mám stejnou pánev jako na staré desce,bytelnou Tefal s tlustým dnem.
Odpovědět
@sasynkamil mám číselníky pro každou zonu zvlast, přesně od toho jednoho mě prodejce odrazoval, že to zdržuje.
Odpovědět
@ditava Já to mam jen do 9. Ale v čem by mela mit vliv indukce, to nevim.
Odpovědět
@sasynkamil Mam kazdou plochu ovladanou zvlast. Byla to moje podminka, kdyz jsem si to mela moznost vyzkouset na dovolene, tam meli jedno ovladani a jeste jen posouvanim doprava zvysovani, doleva snizovani. Tohle mi vyhovuje mnohem vic. Ale k tomu vasemu dotazu. Taky se mi to stava, ale spis bych rekla, ze to je panvi/kastrolem. Nektere mi to delaji, jine ne.
Odpovědět
@ditava spíš půjde o zvyk. Máme Electrolux, 14 stupňů + P (turbo). Varnou konvici jsme hned zrušili, protože ohřev v konvici na "P" je bezkonkurenční. 14 je opravdu velký výkon. To je tak na hrnec pro těstoviny apod. Velmi rychlé a výkonné. Smažit na 13 - 14 se nedá, to je prostě moc velký výkon. Člověka to svádí to "ohulit", ale výsledkem je přepálený olej a pánev. Ideál je nechat déle rozehřát pánev, klidně i 5 nebo víc min. na nižší výkon, třeba na 10. A pak smažit, na 9 - 11. Víc ne. Prostě mít pánev s masivním dnem a rozehřívat odspoda, nikoli tak a flák tam maximum.... To fakt ne.
Odpovědět
Článek se načítá
@bayt stará deska byla taky indukce.pripadam si jak blbec,ze neosmazim rizky😞
Odpovědět
@honzik75 smazim tak na 10,panev tefal s tlustym dnem,a proste jedna strana ok,druhá špatná. I jsem zkusila jiny olej,a nic.indukcni whirpoolka mi tohle neudelala nikdy,i se sebeblbejsi panvi 😞
Odpovědět
@ditava máme EHI6540FHK. My když děláme třeba lívance, tak rozehříváme odspoda na 10. Jinak by se máslo přepalovalo. První várka je taková bledší, ale pak se pánev rozehřeje a už děláme na stupeň 8 cca zbytek lívanců nebo palačinek. Podobně řízky, opět cca na 11 nechat rozehřát a smažit. Jak je pánev rozehřátá, tak většinou ubrat - 8 - 9. Nahřívat odshora (ohulit na max a pak snižovat) se dá voda. Olej na pánvi se přepaluje. Prská, čoudí. Další věc je, že některé maso je hrozně nekvalitní, má hodně vody a děsně prská.
Odpovědět
Profilova fotka
@ditava já mám též Electrolux (9 stupňů + P) a nepozoruji žádný problém...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?