Ako zvládate stavbu domu, keď zarábate v zahraničí?

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravim, chcem sa spytat ludi co momentalne zarabaju v zahranici rovnako ako my, ako zvladaju stavbu domu. Viem, ze su taki, co stavaju doma a byvaju v zahranici. Tak by ma zaujimalo ako sa to da zvladnut, to kvoli kazdej malickosti lietate domov? My tiez budeme asi musiet zacat kym sme este v Anglicku(kvoli rastucim cenam doma) tak sa snazime pripravit ako sa da. Mama na mysli hlavne tych co sa rozhodli stavat svojpomocne, na kluc to asi taky problem nebude :-N dakujem
Odpovědět
1
31
32
Profilova fotka
Ahojte, máme niečo vyhliadnute, ale ukažem dom až keď budeme definitivne presťahovaný, po predchadzajucom neúspechu som opatrny. bissau... teda, čítam ako dlho si s rodinou v zahraniči, ja som 4 roky a zda sa mi že to bolo strašne davno, čo som odišiel zo Slovenska. Zaujimalo by ma ako deti pripravuješ na slovenske školy. Ja mam dve školopovinne, maju slov. učebnice, ale nahnať ich učiť :-p je drina. Robili tvoje deti nejake komisionalne skúšky na Slovensku? lucy2784... s tymi cenami, kupujeme hlavne preto, že kôli kríze spadli ceny, aj keď už pomaly znova idú hore. 200 000 libier :-o , nad takou sumou sa mi točí hlava, to tam u vas musia všetci veeeľmi dobre zarabať. Samozrejme Northampton nie je Londýn, ale nebyť dobrých cien, neviem či by sme kupovali. ...a všetkým prajem prijemne nakupovanie
Odpovědět
Zdravim baby, dakujem za typy, nakupila som co som potrebovala a nieco aj vyse planu....... ;-) :-N :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, tak kde ste vsetci??? ja ze si to tu po dlhom case precitam a tu skoro nic :((( sash1 no co ako pokracujete s domcekom? ked si pisal, ze tu musime vsetci dobre zarabat, tak da sa to, ale maju tu aj minimum, no ja ani netusim kolko to teraz je...asi pod 6 libier... a ano, tie ceny su tu divoke a pritom clovek caka, ze ked je v 6 zone londyna, tak sa to uz stabilizuje, vsak je to kus daleko od centra...no co uz.. aj by sme sli niekam inam, no mam fajn robotu a aj manzel sa nemoze stazovat, takze asi to nas tu drzi... inac nic dokopy nove, mala som tazky tyzden a dalsi ma caka, no trosku lahsi ako bol predosly... v utorok mame kontrolu z head office, tak zajtra makam v robote dlhsie, idu kontrolovat uplne vsetko, tak dufam, ze mam papierovacky v pohodicke... oki, tak zatial pa a piste nech mam co citat ;)
Odpovědět
Profilova fotka
tak ja tomu nemozem uverit, nik tu nic nenapisal!!! hambite sa! kde ste vsetci????? sa vsetci tulkate co? kedze nam prsi... tak ak to bude takto pokracovat, asi zmenim pocasie!!!! sup sup nejake prispevky sem... asi vyzvem aspon malu Katku, nech tu nieco natuka... aspon to gugugu... :D
Odpovědět
Profilova fotka
holaaa.....co sa stalo.....som myslela ze len ja zanedbavam tuto stranku...ale vidim, ze skoro vsetci, len skalna Lucka tu sliedi, ci na niekoho nenadabi.... tak my sme absolvovali vylet do Londyna...katke sa moc nepozdaval, ale zvladla to bravurne, domov sme si donielsi okrem kopy veci a haraburd aj anglicky sopel, tak sme cucali doma skoro cely tyzden a boli sme s toho riadne na mozgy....ale uz je dobre....inac tu mame riadnu kosu, rano aj do -8 tak mrzneme, ako na pravu slovensku zimu... na domceku sa to hybe pomalinky, zateplujeme strechu, kupili sme zachody, umyvadlo a bateriu, namontovali petrik piecku, kedze kurenie este nieje a prikladame si drievkom v obyvacke....cista romantika.... pomali sa uz aj chystame na Vianoce......kedze je nas dost, nech v decembri nemam sok v penazenke.... inac, boli ma zub...zajtra idem rezat korene, tak drzte palce, bo ja sa zubara bojim ako ohna...beriem so sebou aj mm.....ako oporu...ved sluboval pred oltarom i v dobrom iv zlom...tak ked so mnou rodil, bude so mnou aj zub rezat... tak tesim sa na vase prispevky....... zatial praci zdar a neulievat sa...... :-D :-D
Odpovědět
ahojte....tak tu tu je prazdnucko, no ja sa ospravldnujem alebo bol koniec mesiaca tak bola makacka v praci a nejako neni cas. My sme boli minuly tyzden v prahe tak trosicku si odychnut a museli sme ist aj k ocnemu lebo potrebujem okuliare, sediet cely den za pocitacom prinasa svoje minusy. Ale praha je krasna, az nato ze uz bola skoro cela vyzdobena, kde ta doba smeruje len zaciatok novembra a vsetko je uz kompletne vianocne :-( Je to strasne ale my uz s tym nic neurobime. Ja sa uz velmi tesim na vianoce, na vyzdobu bytiku, vianocne kolaciky..........joj tesim sa, az nato ze budem aj pocas vianoc pracovat :-| takze si vianocnej pohody velmi neuzijem. Lucy dufajm ze vam ta kontrola dopadla dobre :) Sophie, a ako pacil sa Londyn, bolo tazko sa vracat spat na SR. A Katuska ako zvladla let vsetko v pohode? Ozvite sa ak budete mat cas. Ahojky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
cau niccky....Londyn bol super, ale na moje velke prekvapenie som sa neskutocne tesila domov, do nasho horskeho kludu a na cerstvy vzduch.........ten tyzden bol super, vidiet vsetkych znamych....miesta...ale zase som sa utvrdila v tom, ze som spravila dobre ze sme sa rozhodli ist domov s malou...aj ked je pravda, chybaju tu peniaze a ked ides do supermarketu, nemas tam ani s polovice taky vyber ako v UK....ale zase, zaklad je a nam to staci,....uz sa vo velkom prisposobujem zivotu slovenskemu a Londyn mi chyba uz len v zmysle priatelia a miesta, ktore mam rada...inac nie.... mala zvladla cestu super...v lietadle aj poplakala, aj sa zabavala.....len na nu to boo vela...v kuse v kociariku, obedovat kde tu v restike...ona ma rada svoj pokoj, izbu, hracky, stolicku....tak ked sme sa vratili a zbadala vytah, ze ideme domov, usmievala sa tak blazene ako salen dieta dokaze...doma si hned obzerala vsetky hracky, behala od deda k babke.......nevedela sa od ardosti rozhodnut pri kom na rukach che byt...
Odpovědět
Profilova fotka
zase na mna kaslete?
Odpovědět
Ahojte vsetci! Nie, nekasleme tu na to, len nam sa uz v robote zacali 'vianocne overtime' a nebolo casu kedy pisat... Anglicania saleju s Vianocami od 24.septembra, ked u nas v meste zacali v Sainsbury vykladat vianocny tovar, skoro ma prevratilo. A je to skoda, lebo ak niekde vidis stvrt roka vycapeny vianocny stromcek tak to potom tie Vianoce ozaj stracaju svoje caro :( Co uz... Sophie, mne tiez z Uk urcite nebude chybat nic ine okrem znamych a nakupov :) My tu pobudneme este cely buduci rok a v marci 2011 hybaj domov x-) Budeme mat vsetky prasule co je potrebne na domcek a mozno nieco malo naviac :-) Hadam tu dovtedy vydrzim, lebo sa mi v poslednej dobe zda, ze tu cim dalej viacej ohlupujem :-| No nic...tak piste dalej, dajte nejake typy na vianocny darcek pre priatela, aj ked sme si povedali, ze si tento rok nic nedavame, mozno nieco male....uvidime. Tak piste. cao
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, tak som rada, ze uz tu pisete aj vy a nie som to len ja, lebo som si tu uz hlupo pripadala... manzel mi povedal, ze vediem monolog na tejto stranke :) sophie som rada, ze ste nakupili, ze Katka to ako tak prezila v pohode a verim, ze vsetky jej hracky jej neskutocne chybali :-D :-D :-D my uz v robote zaciname mat tiez busy, kedze robime len do 22.12 a potom volnooooo az do januara... co sa cely rok celkom tesim... sice musim ist spravit nejake tie papierovacky 23.12 a taktiez 31.12 (koniec roka), no to len na dve - tri hodinky... takze pohodicka.. niccky.z - kontrola dopadla dobre, nebolo to take hrozne, no nebolo to ani bez chyby, ale dalo sa... boli spokojni a to je zaklad :) dneskedze vonku tak lialo a fukalo, bola som hrozne smutna, ze sa dokopy neda nic robit a tak mi manzelik povedal, kedze budem mat tie narodeniny na buduci tyzden, ze ideme na nakupy!!! nikdy som si nemyslela, ze toto mi navrhne moj manzel :) minat peniazky :-D no stalo sa ;-) a ja som si kupila svoje vysnivane kozacky :-D uz som ich chcela minuly rok, ale stale som sa pytala sama seba: k comu to budem nosit? do roboty sa takto neobliekam... vyuzijem ich? a pod a tak som nikdy nekupila... no dnes som z nich taka natesena asi ako sophiina Katka z nejakej hracky :) je tu vsak problem, budem ich musiet vyhosit, lebo manzel ma asi za usi vytaha... :-D :-D :-D s.m. - to uz tak ste si ten datumik vybrali? marec 2011? :) mile... co sa nas tyka, tazko povedat ako to bude... ja by som ostala, manzela to taha domov, no na druhej strane ked pocuva ako to tam je, je mu z toho zle... bola tu minule kamoskyna sestra a ked povedala, ze bola na pohovor v KE a jej povedali, ze 25-rocna kocka je uz stara na pracu sekretarky, tak jej pekne kleslo aj to sebavedomie co mala... co vlastne chcu? 18-tku s 10 rocnou praxou??? a za 300 eur? joj som nahnevana... ]-( takto sa to na Slovensku daleko nedotiahne... ]-(
Odpovědět
...veru tak vybrali sme datum, aj ked my sme mali uz viacej tych datumov na odchod, nikdy sme si neboli 100% isti, ale teraz uz hej. Dom sa nam sam nepostavi a do 30-tky chceme byt vo svojom takze sme rozhodli, lebo ak by sme cakali na vylepsenie situacie na svk tak by sme sa tak skoro domov nedostali :-( Takze na moju 27-icku sa ide domov :-) A s pracou sa to hadam dovtedy nejako znormalizuje, my aj tak budeme dochadzat za robotou do Bratislavy, a tam sa vzdy nejaka robota najde, toho sa az tak nebojim. Az na to, ze ja uz potom pracu sekretarky asi nebudem moct robit, ze Lucy :-D :-D :-D Hadam sa najde nieco aj pre nas - v dochodkovom veku :-D
Odpovědět
Ahojte tak tu sa to rozbehlo.......ja som nemala cas pisat lebo sme mali danovu navstevu ;-) takze nebolo casu a v robote sa toho kopi a kopi, navyse prijali sme novych ludi cize teraz same treningy a bla bla bla ved to poznate. A este navyse aj v sobotu letim domov konecne skoro po roku takze aj tie nakupy pre kazdeho nieco tak to zabera cas. Pekny datumcek marec 2011, ja dufam ze u nas to bude skor no ale uvidime, chceme nazbierat ake take peniazky aby sa nam lahsie dychalo potom :-( No ono to je presne tak ked prides na pohovor tak ty povedia ze 19stka si mlada a 25 stara ]-( Toto je brutalne neviem co by som vtedy asi urobila tomu co by bol so mnou v jednej miestnosti na tom pohovore tak to co za hlupost. No idem ja pod sprchu a este urobit nejake take nakupy lebo tak to vyzera ze tento cely tyzden budem aj spat v praci aby som stihla vsetko koncit :-D Drzte sa a piste aj nejake napady na vianocne darceky ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Ahojte holky.... tak co je tu nejako ticho :-|
Odpovědět
1
31
32
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?