Akumulační jímka ČOV/Dešťovka

Zdravím, chci se zeptat, v projektu mám navrženou čovku za kterou je umístěna aku. jímka a z ní to jde do vsaku, a na druhé straně další jímku pro dešťovku a z ní také do vsaku, napadlo mě to vše svést do jedné větší jímky, ale prý s tím hydrogeologové mají problém. V místě není bohužel zavedena kanalizace. Neřešil někdo podobnou situaci ? Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@krolok To není dobré protože pak když smícháte dešťovou s odpadní z ČOV tak tu dešťovou znehodnotíte tou ČOV ta voda je sice přečištěná ale ne nezávadná, pak by jste nemohl s vodou zalévat zeleninu, ne vyčištěné stopy chemikálií by jste pak konzumovali ze zeleniny. Prostě to nelze. Musí být odděleno. Dešťovou vodou pak můžete zalevat vše. A tou z ČOV využijete vodu na zalévání pouze okrasných dřevin nikoliv ovocných stromů či jiných dřevin že kterých konzumujete plody.Oni sice jsou zařízení na úpravu této vody ale i tak bych se obával. Přeci jenom člověk bere léky a ty se jen tak nezlikviduji.
Odpovědět
@krolok Řešíme stejný problém pozemek bez kanalizace. ČOV+ vsak, retenční nádrž+vsak. Do jednoho vsak to nepovolí kvůli přívalovým dešťům, že by to jeden vsak nepobral. A ještě navíc mám dvou silnou ČOV Helstain.
Odpovědět
U projektu RD také máme dva oddělené vsaky - jeden ČOV, druhý dešťovka. V průběhu stavby došlo ke změně - prodloužil se kanalizační řad, na čemž jsme se finančně spolupodíleli a tu ČOVku máme vyřešenou. On byl problém i se vsakama v souvislosti s podložím. Ty vsaky musí být oddělené - na to je norma, stejně tak je asi daný i rozměr vsaku dle kapacity ČOV a vsak dle velikosti - plochy střechy, což je zohledněno i v kapacitě nádrže dešťové vody
Odpovědět
Profilova fotka
@ago007 @franti_p Tak teď jsem z toho jelen, hydrogeologický posudek uvádí u nás že je možné vsakovat jak dešťové tak odpadní vody z čov do stejného vsaku. Projekt máme tedy na cov se vsakem a tam je pouze psáno o čov , v technické zprávě domu to není detailně popsáno jak vsakovat dešťové vody ale projektanta jsem se na to ptal a řekl že můžeme dát společně pokud tedy bude dostatečně veliký ten vsak. Máme ho 3x3m a hloubka 2m je tam kamenivo 16/32 zhruba do výšky 1,5m od dna. No uvidíme při kolaudaci zdali si toho někdo všimne nebo ne, maximálně bych kopl vedle další vsak. Jinak otázku od @krolok jsem pochopil tak že chce sloučit akumulační jímku z retenční a vše svést do jednoho vsaku...
Odpovědět
souhlasím s panem @jarin1.
Odpovědět
Profilova fotka
@jarin1 vidis kdybys nemel posudek jako ja nebyl bys z toho jelen 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Spíš to nějak řešit asi nebudu, prostě buď to projde nebo ne, ve výsledku to bude jedno protože se už rodí projekt na novou kanalizaci takže je možné že se za krátkou dobu napojíme, no není nad to vyhodit 60 tisíc za čov a mít ji třeba rok dva viď..
Odpovědět
Profilova fotka
@jarin1 ja mam jimku na vyvazeni nebot mne COV vubec nepovolili a co se tyce destovky mel jsem v propjektu napsano vsakovani na pozemku investora a pri kolaudaci tohle vubec nikdo neresil asi se na nic nikdo neptal, takze jsem udelal vsaky dle sveho uvazeni
Odpovědět
geodett to bude sranda ked pride kontrola a kde zvayas zcovky svinstvo
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?