Chalupa - cottage, vintage a stará patina

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky všem. Jsem tak trochu blázen do netradičního bydlení, líbí se mi chalupářský styl, nesnáším modernu(chrom, plasty, černá barva atd.) Na internetu je toho přehršle, co se obrázků týče, ale ten muj styl se mi hledá těžko - asi nemá tolik příznivců. Snažím se však nashromáždit co nejvíce obrázků, nápadů, tipů a rad co se toho týče a proto zakládám tuto diskuzi - pokud by někdo věděl o dobrých stránkách nebo měl sám nějaké obrázky, či nápady, budu moc ráda, když se přidáte do spolku "bláznů" do romantického bydlení. Pro příklad, jak to myslím, se podívejte do mého albíčka. Líbí se mi dřevěné stropy, nábytek se starou patynou, kamenné a cihlené obložení, oblouky a vůbec vše netradiční a originální , nemusí to být čistě chalupářské.
Odpovědět
efis, diky :) bylo fajn, zacalo prset jen kdyz jsme vlezli do restauračky na jídlo :) na beremko jsem hodila par fotek. Jinak ty židle jsou nadherny ! x-) x-)
Odpovědět
efis,doufam ze se maminka byla vyrizena v kladnem slova smyslu :-D jdu zkouknou jof na beremko ;-)
Odpovědět
jofi, jak uz jsem psala na beremko...moc, gratuluji...fotky paradni (vy samozrejme jak bysmet :-D )
Odpovědět
holky díky za komentáře :-D x-) :-) ;-) fotky jsou zatím jen od svědka, ale i tak spokojenost :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, komentare za mych mladych let nebyvaly, uz jsem to zavrela, tak aspon sem - at vam to spolu klape, bytecek vzkveta a za chvili nejakeho nicitele, co ti ty dekorace trochu protridi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, prosím kukněte na poslední dvě fota v mém albu, kdyby jste věděly jak se jmenují tito staří herci písněte mi to, díky. ;-) A copak se přihodlilo, Ene??
Odpovědět
vsichni mi podvedome urcite neco rikaj, ve starych filmech hraji, ale jmena nevim... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Neprihodilo se nic zavratneho :) Panenku jsem uplne nezprznila, i kdyz Pristela to neni, nooo... :))) Fotky nahraju..
Odpovědět
Profilova fotka
Já toho eňousa zase trochu nenávidím :-D , obě ty panenky se ti náramně vyvedly - Anežka i Bezejmenná. Kolik by mně stála taková panenka?
Odpovědět
já chci panenku Anežku !!! :-D i když ta druhá taky krásná ! ( po mamince :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Majo, zalezi od koho :-D Primo od te pani se daji koupit tady http://www.lenkasdolls.com/index.php?... kolem 1500 Kc, hodne zalezi na obleckach. Puvodne jsem chtela jenom obyc letni saticky za 80 Kc, nakonec jsem tam nechala taky podstatne vyssi castku :)) Kdo tu mate holcicku, vrele ty jejich oblecky doporucuju x-) Sedi i na chou chou nebo jak se ty ostatni obludnosti jmenuji :)) Perfektni uplety, vzory, strihy.. nu nu nu :) Maji i lnene saticky (holt mastnactejsi), taky parada x-) Takovou satnu bych si prala mit - cela mistnost jenom dlooouhy regal plny obleceni :-D :-D Pak se daji nejake waldorfske koupit na fleru, ted jsem ale koukala, ze treba Pristela plni nejakou umelotinou, to me celkem zklamalo (i kdyz chapu, ze ta poptavka na trhu vola spis po levnejsich materialech a nizsich cenach...) :( No a jestli myslis ode me, no tak to netusim :-N :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ty brďo, já jsem myslela, že se to pohybuje tak do 500 :-N Jsem asi z řad prostého lidu, který volá po nižších cenách :-D - Ne, to neber vážně, ale je fakt, že vůbec nevím z jakých materiálů to je a náklady si taky neumím představit, o práci nemluvě.
Odpovědět
Článek se načítá
My stavíme mojí 2 roky vysnívanou kuchyń, tak sháním,vymýšlí a zařizuju a navíc jsem byla na táboře s dětmi, ale vždycky mrknu na odkazy a fotky, ráda se inspiruju a dozvím tady nivinky. Jofiel- gratuluju a ať jsi šťastná.
Odpovědět
janapro: díky :-) a hoď nějaké foto do alba :-)
Odpovědět
Tak pár fotek jsem uložila, není ještě moc čím se chlubit, ale jde to neuvěřitelně rychle. Asi máme štěstí, že se teď míň staví a všechno, co potřebujem je hned a za slušné ceny.Ten bagřík přijel vyhrabat základy 29.6.! A taky díky internetu a těmto diskusím jsem objevila fůru nápadů a podnětů, jen to strašně žere čas a to jsem ještě zblbla a začala jsem si s Aukrem, ač jsem se dušovala, že nikdy :))) Čeká nás ale teď hrozně práce uvnitř- ta přístavba byla v pohodě, ani se moc nezasahovalo zatím do domu, takže nebyl moc binec,teď přijdou na okna a začnem trochu bourat vevnitř a předělávat, co jsem si vymyslela, aby se nám tam dobře bydlelo. A myslíme si, že snad na podzim se přestěhujem do přízemí z druhého patra, už se moc těším.
Odpovědět
Profilova fotka
No, Majo, daji se, hooodne male :-D Trochu pro predstavu... Metr svicarskeho upletu 300 Kc, musis mit strih, specialni jehlu do stroje na uplety, specialni pevnou nit, aby se panenka pri plneni neprotrhla (tohle vsechno se da poridit uz za 60 Kc hotove usite na jednu panenku, dle mych vypoctu se to ani jinak nevyplati pro nekoho, kdo jich nesije kvantum mesicne...). Vycpava se vlnou - pri hrani se zahriva a panenka pak taky sala teplo a vubec je proste prirodni, prijemna, nu nu nu :)) Cesana vlna na jednu panenku vyjde cca na stovku, plus necesana vlna na mista, ktera nejdou nahmatat, asi tak pade (to je asi tak nejvetsi uspora materialu, co nejde na ukor kvality...). Pak to je specialni opravdu pevna nit (uz pomalu snurka) na stahovani a sesivani asi za 25 Kc, vycpavaci uplet na hlavu se tady u te pani da sehnat za petikacku. Pak takove pomucky bokem jako jehla na panenky vetsi a mensi, drivko na vycpavani, mizici fixa, hackovaci jehlice na vlasy.. vlasy se delaji z moherove prize, obvykle mnozstvi na jedny vlasy stoji asi 120 Kc. Pak se tkay musi vysit oblicej, ja jsem malovala az doma, ale neni to ono, nechapu, co bych musela mit za barvy, aby byl vysledek presne podle predstav. A nejhustejsi polozka jsou oblecky :-D Zenske z kurzu odchazely i s obleckama za tri tacy :-N No a jeste k tomu pridej praci (vice jak jeden den v kuse) a jsi tam, kde jsi...
Odpovědět
Profilova fotka
uf, tak to jsi mi to pěkně nasolila, asi začnu šetřit :-o Jednu malou hadrovku jsme dostaly, ale asi není takhle kvalitní, mě se na té tvé právě ty očka líbí, ta paní Lenka je nemá tak hezké, fakt, nechci ti pochlebovat ;-) Janipro, ta dlažba je nádherná x-) - na kolik vyšel metr? Jste vážně rychlíci ;-) O aukru mi ani nemluv, je to droga, teď ještě víc, když jsem na něm začala prodávat - abych měla na nákupy :-D
Odpovědět
Dlažba je Rako, na té fotce jsou jen ty ozdobné, těch máme jen 12 a ostatní jsou bez nápisů, to by byl moc velký blázinec:) Normálně v obchodě všude metr za 599 a přes internet 480 kč a dovezli to až domů a dopravu si neúčtovali. Jen ty ozdobné jsou samozřejmě dražší, to už přesně nevím. Ale fakt jsou úžasný, vypadají jako starý prkýnka od bedýnek od vína
Odpovědět
Ušetřili jsme na té dlažbě 4000.Já se trochu bála takhle něco objednáva, ještě jsem to nezkoušela, kromě jednou povlečení na postele, ale protože jssme si dlažbu prohlédli i v reálu v obchodě a platili jsme až při převzetí, tak jsme do toho šli
Odpovědět
Jo a zkusím se zítra zeptat manžela na ty staré herce, on je taková drbna a má dost přehled :)))
Odpovědět
Profilova fotka
;-) to budeš hodná, takové fotky se špatně prodávají když nevím kdo na nich je :-D , poznala jsem jen A. Mandlovou a Hanu Vítovou jsem vypátrala.
Odpovědět
Profilova fotka
Najdi si na fleru pristelu, ta ma teprv ocka :) Mne to tak proste nejde :( To snad ani neni namalovatelne dostupnymi barvami takhle na hotovou panenku. Barvy se mi rozpily a tim upletem prostoupily dal. Z blizka to vypada, jako kdyz place (ale usmiva se, tak je to jak stestim :-D ).
Odpovědět
Profilova fotka
Backory kde jsteee :-D
Odpovědět
efis, jakou mas dlazbu v predsini? je x-) x-) x-) .je sediva? Znacka, cena m2? Dik 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska se jdeme mrknout na velky byt. Ma i celkem dobrou polohu, jenom za nej chteji hrozne prachy, tak uvidime, jestli nas nadchne nebo usetrime :)
Odpovědět
drzim palec :-) ..jinak en, panenka mooc pekna, jako od pani lenky ;-)
Odpovědět
Jof, fotky krásný, moc vám to slušelo! Ene, vítej zpátky, panenka krásná, co blbneš. Koc: dlažba myslim Imola, cenu nevim byla v akci, kupovala jsem jí v Uhříněvsi v prodejně Čema, myslim. Mají tam výběr a hodně značek, ale je to z ruky a dost zastrčený. Je antracitově šedá s takovym reliéfem jako má třeba plátno, nebo jak bych to popsala, prostě jakoby do kostiček. Ale je na tom strašně vidět prach z venku, myslim jako šlápoty :-D V zimě to bude porod.
Odpovědět
Hm, tak s katalogem Ikea je to presne tak jak jsem si myslela....potrebuju Flash Player a ten mame v praci bloklej ]-( Takze mam smulu ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ve me uz se to zase pere, nevim, jestli se mi ten byt ma libit nebo nema :-D Ta moje nerozhodnost me stve, nevim co chci, to je na palici.
Odpovědět
Profilova fotka
Je to v haji, libi se nam... :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?