Demolice starého rodinného domu. Máte zkušenost?

Profilova fotka
ahoj, chci se zeptat, zda nema nekdo zkusenost s demolici stareho RD (zděný) .... nemám představu, jak může být demolice nákladná. všem za odpovědi předem děkuji ;-)
Odpovědět
Ahoj, nemam zkusenosti primo s demolici ale pri rekonstrukci nam uctovali asi 1000 kc za 1 tunu odpadu a to nebourali ani ctvrtku baraku :-|
Odpovědět
600kc za m3 cihlovyho zdiva(to je vcetne prace), ulozeni do kontejneru a odvoz na skladku je min 1000kc/tuna tohle mam primo z rozpoctu staveb. firmy zalezi hrozne na typu materialu, ze kteryho je dum postavenej a jestli jsou tam jeste treba podlahy, okna atd...vsechny druhy materialu se uctujou jinou sazbou myslim, ze blanka.k dela do stavebnictvi, ta by ti mohla taky poradit
Odpovědět
Profilova fotka
po nás chtěli za každou odvezenou avii 1500.- za uložení na skládku a 1000.- za odvoz vč. naložení bagru..bylo jich 9, těch odvozů ;-)
Odpovědět
saruska, a za bouraci prace nic nechteli?
Odpovědět
Profilova fotka
jo, to sem zapoměla, za den to bylo zbouraný a dali jsme bagrisovy 800.- na hodinu..
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
Zdravím a trochu obnovuju dotaz, nemá někdo rámcovou představu, kolik může stát demolice (vč. likvidace odpadu) chaty půdorys 40 m2, podezděná, jinak dřevěná, elektrika voda studna, žádný azbest, přízemí plus obytné podkroví. Vůbec netuším ani řádově, jakou cenu čekat. Děkuji moc.
Odpovědět
Ahojky, minulý týden se na náš baráček byla podívat architektka a taky nám poradila vše zbourat a postavit si nový dům. Dům je v podstatě 2+1, ale nevim kolik má m2 k němu patří ještě staré chlívy a garáž. Demolice nás vyjde prý na 300 000, což je fakt dost, ale co naděláme. Všechno je zděné.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
@markketax Dobrý den, už jste bourali dům? Jaké papíry jste k tomu potřebovali?
Odpovědět
Profilova fotka
@sajax v podstate jen par papiru, co se daji behem 3-6 mesicu sehnat :-) projekt na demolici potvrzeni od spravcu siti - u mne EON a O2 vyjadreni odboru zivotniho prostredi (u mne dohromady s pamatkarema) vyjadreni archeologu vyjadreni povodi Vltavy (jsem v ochrannem pasmu vodniho zdroje) zadost dle §17 vodniho zakona potvrzeni o vlastnictvi nemovitosti a kdyz jsem vse pozadovane podal jako ohlaseni demolice, preslo to do stavebniho rizeni protoze si urad vzpomnel ze nema vyjadreni obce a vlastniku okolnich pozemku, ale to uz si vyresil urad sam behem cca tydnu ale co urad to original, dojdete se zeptat
Odpovědět
@geodett Dobrý den, co vše musí obsahovat projekt na demolici?
Odpovědět
Profilova fotka
malo toho neni http://portal.gov.cz/app/zakony/zakon...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Obnovuji diskuzi. Ahoj všichni, chystame se pomalu na demolici. Zajímá mě, jestli se třeba může demolovat po částech. Máme dům spojený s chlívky, které se už pomalu začínají rozpadat, ale v domě chceme ještě nějakou dobu bydlet. Chtěli bychom to asi udělat svépomocí, ať ušetříme. V chlívech je jen zapojená elektřina, jinak nic. Máte někdo zkušenost? Ještě mě zajímá, zda je nějaký časový termín, do kdy to ma být hotové?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@markketax Zrovna demolujeme.... vše svépomocí.
Odpovědět
@zuzana_ka a kam odvážíte suť. My toho máme opravdu hodně na bourání, cca 200 m čtverečních
Odpovědět
Profilova fotka
@markketax objednáváme si kontejnery, které to vozí do místního lomu, kde se ukládá sut a stavební materiál. Měli jsme štěstí, že polovina zdi je z kamene, který se dá udat za odvoz...
Odpovědět
@markketax no tak chlívky bych asi zbourala jen bych to ohlásila na SÚ. A na dům budete asi dělat projekt ne? To povolení myslím trvá rok, do té doby to musíte zbourat.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?