DIGESTOŘ průměr kg 125 mm

Ahoj, Mám udělanou díru ve zdi na digestoř v průměru 125 mm. Použil jsem KG trubku. Teď jsem se zpětně dozvěděl, že by v ideálním případě byla 150 mm díra. No, už to mám... Chci použít VESTAVNOU DIGESTOŘ. Na internetu nemůžu najít průměr 125 mm. Všude průměr 150 mm. Chci nějakou kvalitní. Myslím, že je velice nevhodné použít redukci ze 150 mm na 125 mm. To by mohlo dělat problémy... Existuje nějaká? Budu rád za rady a tipy. Děkuju
Odpovědět
Profilova fotka
No buď zvětšit díru nebo redukce. Jinak ty redukce se běžně používají.
Odpovědět
@pyramis Tak redukce ze 150 na 125 je podle mě hloupost. Našel jsem tohle... https://www.setta.cz/setta-produkty/v... Zvětšovat díru nebudu...
Odpovědět
Profilova fotka
Digestoř za 28? Taky slušný...
Odpovědět
@pyramis To byl jen příklad... Hledám dále... Bohužel nenašel jsem nikde filtr z průměrem 120 mm... Kvůli tomu rozhodně vrtat do fasády nebudu.
Odpovědět
@zateplovak Filtr myšleno na vyhledávání v průměru 120 mm..
Odpovědět
Profilova fotka
@zateplovak Máme digestoř eletrolux a díru do fasády 150mm, ale v balení byla i redukce na 125mm.
Odpovědět
@slamer Jj. Ale nechci dávat digestoř kde bude napojení ze 150 na 125. To by dělalo problémy a hluk. Lepší najít rovnou z hrdlem 125. Ze me to nenapadlo udelat prumer 150😅. Podle Zofi fasád jsem to dělal, a řekli ať dám 125. Ale podle kuchyňáře, bohatě stačí. Ještě v mém případě, když to jde hned ze zdi ven... Tak uvidíme... 🙂 Ale kuchyň je malá... + Obývák cca 35 m2.
Odpovědět
@zateplovak proč by to dělalo bordel? My jsme měli taky redukci přímo v balení... Rozhodně je lepší případ redukovat přímo prostup ven, než třeba na bytě máme koleno dlouhé cca 2m a ještě to jde do stupaček nahoru. Rozhodně větší hluk bude dělat motor digestoře než to, že to zredukuješ.
Odpovědět
@kekita No myslel jsem to tak, že když bude hrdlo ze 150 na 125 ( z většího do mensiho) bude to dělat bordel. Nebo to bude hučet jako blázen. Nebo ne? Spíše, logicky mi přijde lepší. Sehnat digestoř, kde už je rovnou hrdlo 125. Ptal jsem se a hodně známých co staví má díru ve fasádě a kg 125 jako já, a nikdo neměl problém. Navíc, je to jen přes zeď. Žádná složitá cesta... Tak to bude asi v pohodě...
Odpovědět
Profilova fotka
@zateplovak Jak už jsem psal, ta redukce se běžně používá, není s tím problém.... Případně se zeptejte svých známých a Zofi, jak to řeší, zda mají redukce nebo specifickou digestoř.
Odpovědět
@pyramis Zofi mi řekli, konkrétně pan Studený (majitel) že má na baráku 125 digestoř.
Odpovědět
@zateplovak Výstup digestoře se 125 nebude lepší. Můžete však použít plynulejší redukci, než tu co běžně dodávají. Jestli chcete tichou digestoř, tak dejte ventilátor mimo kuchyň.
Odpovědět
Článek se načítá
@martin_s Jak to myslíš, že 125 nebude lepší? Takže klidně můžu koupit digestoř z vyústěním ze 150 na 125? Plynulejší redukci? Jakou máš na mysli? Pošleš odkaz? Děkuju
Odpovědět
@zateplovak Pokud je digestoř stavěná s průměrem 150, tak by měla mít i větší ventilátor, tedy při stejném průtoku potřebuje menší otáčky a rychlost proudění je nižší. https://www.vzduchotechnika.cz/detail...
Odpovědět
@martin_s Já jsem na to kopyto. Nenajdete nějaký vestavěnou digestoř ve skříňce? Která, bude tichá, vykoná? O cenu mi ani tak nejde...🙂
Odpovědět
@zateplovak Já si s digestoří užil dost. Parametrově jsme koupili nějakou dobrou, i když tedy ne nejlepší. Po roce jsem jí předělával, protože tak jak to vidím i jinde, tak digestoř nepoužívají, protože je moc hlučná a to i na nejnižší stupeň. Motor jsem vyndal, vysekal potrubí až na půdu, tam jsem pod izolaci dal ventilátor a vytáhnul novou dírou nad střechu. Mám už jen 2 stupně výkonu, kde na nižší už manželka zapomíná digestoř vypínat, protože není téměř slyšet. 2. stupeň používáme většinou jen u smažení. Existují i digestoře, který s tím počítají a nemusí se u toho tolik kutit. Jiné srovnatelné řešení asi není.
Odpovědět
@martin_s Tyjo, Ale tak když mám vyústění hned přes zeď. Tím pádem cesta je velmi krátká. Tak nebude podle mě problém. Jen vybrat nejakou kvalitní výsuvnou (zabudovanou) digestoř. Jen najít... 😞
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?