Dotace na pasiv a špatný blower door test

Ahoj, mám prosbičku… stalo se vám někomu, že vám nevyšel blower door test pro dotaci na pasiv? Už jsem trochu zoufalá, neprospaných nocí mám za sebou dost, tak prosím rýpaly o klid, už jsme vymervovaní dost. Dotace je schválená, pasiv jsme chtěli. Bohužel blower door test vyšel děsně, cca 2,5. Zjistili jsme teda, že se dost odlepila parozabrana - jedna díra asi metr plus nějaké malé, takze ted opravují a čeká nás další test. Bohužel co už asi teď tušíme, že omítky nejsou dodělané až do stropu, podlaha byla dříve než omítky (to už máme alespoň zatmelené). Vzduch jde cestou nejmenšího odporu, takže je mi jasné, že až se opraví parozábrana, tak vyleze něco jiného.. má otázka zní. Dá se překlenou dotace z pasivu alespoň na nízkoenergetický, kdyby se nám nepodařilo s tím nic udělat? Přijít o půl milionu úplně nemůžeme z hlediska rozpočtu to moc nedáme.
Odpovědět
Profilova fotka
No já měl ve smlouvě s dodavatelskou a stavební firmou právě tuhle podmínku, že dům musí projít testem....no a podle toho se taky k tomu chovali a dům prošel. Každopádně pokud by neprošel mohly by nastoupit sankce vůči plnění firmě. Což by ti asi moc nepomohlo, ale měla bys na ně páku.....takto těžko říct, co máš a nemáš ve smlouvě, kdo dům stavěl, jestli věděl o testu apod.....a co takhle stavební dozor? Jak ten se na to tváří?
Odpovědět
Profilova fotka
@lennisek1 na pasiv to musí být do hodnoty 0,6 https://www.novazelenausporam.cz/nabi... Pokud už máte hotové podlahy, tak si myslím, že je to absolutně bez šance. Než se začne dělat skladba podlahy, tak se dělá kontrolní blower door test a hledají se veškeré úniky, které se utěsňují, aby to vyšlo na požadovanou hodnotu. A i ta hodnota 1,0 je dle mého názoru už nereálná.....
Odpovědět
@vladimirsvorba ten výsledek byl před opravou parozábrany. Byla rozlepená cca metr a další menší v té linii. Takže počítám, že to klesne, ale trošku se bojím, že se ten problém přesune jinde. Podle pána, co dělá blower door test ta spodní omítka je docela dobrá a teď jsme to na jeho doporučení dotmelili. Problém je, že omítky nahoře nejsou dotáhnuté až nahoru, ale končí cca 5 cm pod stropem. Nahoře u parozábrany je samozřejmě parozábrana chycená na obvodových zdech omítkou, první patro ovšem ne. Už máme i sádrokartony, takže je ve hře sundání a oprava omítky plus projití všech oblepení té parošky.. pokud bychom přišli o 500 tis dotaci, měli asi za 250 rekupku, která nefunguje když máme špatné hodnoty plus veškeré poplatky za výpočty a vyřízení dotace, jsme asi 800 tis v minusu a dum, který nefunguje jak má. Tudíž je třeba to řešit opravami, aby jsme dosáhli alespoň té nízkoenergetické hodnoty
Odpovědět
Profilova fotka
@lennisek1 Dobrý den, už to tady jednou zaznělo. Jedna věc je, že blowdoor test nevyšel. A druhá … kdo se to pokusí opravit a kdo to zaplatí. Mě taky bloowdoor test nevyšel. A to asi 2x nebo 3 krát. Ale měl jsem smlouvu kde bylo napsáno co stavíme, že se bude žádat o konkrétní dotace a kdo o ně bude našim jménem žádat. A vše šlo samozřejmě za stavební firmou. Ke všemu se postavila čelem a nakonec to vyšlo. Jak je to u vás?
Odpovědět
Profilova fotka
@lennisek1 když by vám to vyšlo alespoň na hodnotu 1, tak na B.0 dostanete pouze 150.000,- Kč + 35.000 na odborný posudek.... Dejte pak vědět, na kolik se vám to podařilo stlačit.
Odpovědět
Profilova fotka
@lennisek1 je škoda, že jste neudělali kontrolní test během stavby. My dělali pro jistotu dva kontrolní a pak závěrečný. Při kontroloních jsme hledali chyby a mohli ještě opravit...ale neměli jsme teda hodnoty jako vy, kontroloní jsme měli 0,6. a závěrečný 0,39. A to jsme stavěli z cihel, každý si ťukal na čelo, že to neprojde na pasiv. Chce to jen preciznost a důslednost. Stavěla nám taky firma, ale tyhle věci jsme si hlídali raději sami a vyplatilo se. přeji hodně sil a at to dobře dopadne.
Odpovědět
Profilova fotka
Tohle vám nezávidím a jen doufám, že máte dobře postavenou smlouvu s firmou, že to dají do pořádku na svoje náklady. I když si to neumím představit, jestli to vůbec jde, evidentně to stavěli jako běžnej dům. Měli jsme dotace na nízkoenergetickou stavbu a stejně jsme BD test museli splnit na 0,6. Nevím jestli se to pak liší ještě podle výše dotace. Taky jsme investovali do průběžnýho testu a zpětně jsem za to opravdu ráda.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?