Inženýrské sítě (Firmy,Ceny,atd...)

Dobrý den, chtel jsem se zeptat, zda má někdo nějakou firmu na doporučení ohledně inženýrských sítí? ( VODA,KANALIZACE, DEŠŤOVÁ VODA) chceme udělat prodloužení řadu cca 50-60m a zasíťovat 3 Pozemky ale ty ceny co se ke mě dostali jsou šílené 😄 jedna firma 800.000Kč další 500.000Kč A obec pomoc nechce údajně proto že parcely jsou za cedulí Obce Vysočina-Dobronín Děkuji za rady/doporučení 🙂
Odpovědět
@fandak A obec napojení dovolí?
Odpovědět
@veronikaka ano obec s tím problém nemá pouze jsme museli vyžádat od obce povolení + stavebni povolení z úřadu + další hlouposti + povoleni kolem 😄 ale jinak obec s tím problém nemá 🙂
Odpovědět
500 000 je standardní cena za prodloužení řádu 60 m a zasíťování 3 pozemků. Musel byste najít nějakého malého živnostníka a pak si umím představit cenu o 100 000 méně. Vůbec jsem bohužel nepochopila, proč by vám obec měla pomáhat se zasíťováním 3 soukromých pozemků a budováním řádu na soukromý pozemek. To už obce dávno nedělají. (Dříve připojovali z dotací své starousedlíky,...) Se museli dobře pobavit, jestli jste kvůli tomu za nimi byl. Promiňte mi ta hrubá slova, t|eba jsem vás špatně pochopila.
Odpovědět
@norikakaa no co se ke mě doneslo tak že obec na to ma dotace (ASI ) pouze rikam ze se to ke mě doneslo ze to je rozšiřování obce 🙂 tak nevim co je na tom pravdy a pak z nas budou mit nejaky "peníze" 🙂a dalsi vec je ze by to za 500.000 vybudujem a oni to údajně za 1KČ budou chtit odkoupit 😄 Další věc pram se protože jsem tady cetl jak nekdo udelal treba 50-100m za 200.000 Kc tak mi ta naše částka přisla přehnaná 🙂
Odpovědět
@fandak ano, to je standardni postup, ze se prodaji obci za 1 Kč. Vam odpadaji potom starosti s udrzbou(a ze jich je)... Ale neni to vždy, ne kazda obec o t0 stojí, neboť ta obec ví, že ty naklady na servis nejsou male. Ano, 200 000 je za vodovodni pripojku 50 m standardni cena, řád bývá drazsi. K tomu ale pripoctete 3 zasitovani pozemků. Drzim palce, skocte na obec, zda vam neporadi nekoho v okoli, maji dobre kontakty. Nam tak poradili.
Odpovědět
@norikakaa pouze jsem se chtel informovat zda opravdu jsou takové ceny, co se týče realizace to nejni problé to nejni proč držet palce 😄 spis mi šlo o to zda vazne takove ceny jsou pokud to je vazne 500.000 běžná částka a nikdo nemá nějakou firmu co by dělala levněji beru tech 500.000 😄
Odpovědět
Ja to nemyslela zle(to drzeni palce), my kdyz zacali z cen na nabidkach omdlevat, poradili nam na uradu zacinajici zivnostnika a razem to bylo o 100 000 levnejsi. Je to o stesti.
Odpovědět
@norikakaa já vím ze jste to nemyslela zle ☺️ no treba se taky poštěstí ze to bude o trochu levněji 🙂 ale v dnešní době nevím nevím 😄
Odpovědět
Profilova fotka
@fandak Ahoj, podělím se o svůj příběh, prodloužení vodovodního řádu jsem řešila před 6 lety, jednalo se celkem o 500 m. Měli jsme v obci pole a po 10 letech se změnilo na st.pozemky. Obec neměla zájem, protože jsem tam potřebovala sama postavit dům a nemohla čekat, našli jsme v okolí firmu, v té době mně to vyšlo na nějakých 700t, asi rok trvalo vyřizování, debil soused plus byrokracie, bylo to peklo. Postupně by se na tom dalo vydělat, protože se chtěli připojit další vychcaní lidé, kteří nespěchali jako já. Museli jsme uzavřít smlouvu z SmVak, platili nějaké haléře za kubík, ze zákona jsme za další souhlas s napojením nemohli nic chtít, záleželo jen na lidech, kteří uznali, že jsme s tím měli výlohy. Jenže slušných lidí jsme potkali jen málo, většinou šlo o lidské hyeny. Neměla jsem na to žaludek, přesvědčovat lidi plus povinnosti plynoucí z pachtu, mně nakonec dohnaly vodovod prodat za směšnou částku vodárnám a mít klid, vždyť na každé prase se vaří voda. Přeji šťastný výběr.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?