Plynový gril a PB lahev

Profilova fotka
Zdarec vespolek, chtěl bych se zeptat těch, co máte na terase plynovej gril, jak skladujete PB lahev? ...ja podlehl tlaku manželky a místo vysněnýho webera na uhlí jsem koupil plynovej a 10kg lahev. Z plynu mám respekt - byl jsem happy, že ho nemáme zavedenej do baráku a nakonec mám v baráku 10kg lahev. Grilovali jsme zatím třikrát - nechci to nechávat zapojený ke grilu, jelikož máme terasu na východ a praží tam slunce...tak to po grilovačce odpojím, zavřu kohout na lahvi a našroubuju tu plastovou zátku s těsněním a dám do technický - zatím tam nic jinýho není. Dneska jsem zjistil, že při odšroubování zátky si to trochu odfouklo, takže tam je nějakej mikroúnik i přes zavřenej ventil na lahvi, takže ji zejtra jedu vrátit a zvažuju, jestli i za cenu čouzení nekoupím nakonec gril na uhlí a budu mít klid - nemám z toho grilování už žádnou radost. Jak to máte vy?
Odpovědět
Zbytečná paranoia ... mám weber s 10 kg plynovou lahví na terase, část dne tam praží a nikdy mě ani nenepadlo nad tím takhle extrémně přemýšlet .. ta bomba vydrží fakt hodně - třeba škodovky 90.letech jezdily s touto bombou za zadními sedačkami. Pro omezení blbého pocitu bych maximálně vždy zatáhl kohout na bombě.
Odpovědět
@zdenek_valek Přiznám se, že to máme podobně. Také mám z plynu velký respekt a skladování se bojím. Asi taky nakonec skončíme u uhlí. Teď jsem teda donutila manžela koupit kompozitní plynovou bombu, ta by měla být bezpečnější. Zatím teda skladujeme venku ve stínu, ještě nemáme hotovou zahradu. Pa teda nevím, kam s tím, když máme terasu na jiho-západ...
Odpovědět
Profilova fotka
Je pravda, že soused vedle to má normálně píchlý v grilu a praží mu na to sluníčko v podstatě celej den, takže je to už jedno 😄 .... asi jsem moc přeopatrnej.... dneska vymyslím jen nějaký stínění na bombu ať to není vyloženě na slunci a uvidím no 🙂)
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenek_valek ty lahve se běžně skladují na sluníčku když se podíváte kde je prodávají a celé dny na ne praží a nic se neděje, my jsme plyn prodávaly a taky jsme je měli venku přímo na slunci a nic se nestalo. Jinak gril plynový jsme také teď koupily na stavbu protože vyhrála rychlost a jednoduchost ohřevu jídla. Po grilování jen uzavřeme lahev a to je vše 😉
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?

Podobné diskuse