Prodej domu - co by v něm mělo zůstat

Zdravím, chci se zeptat zda-li někdo řešil prodej domu a má s tím zkušenosti. Zajímá mě např. jestli v domě musí zůstat nevestavěná digestoř v kuchyni, na zdi připojená na trubku s vývodem ven (trubka by pochopitelně zůstala). V kupní smlouvě není nic specifikováno. Děkuji.
Odpovědět
@vetor3x pokud není specifikováno ve smlouvě, že je součástí prodeje, můžete si odnést vše co není "konstrukci" domu. Když jsme kupovali první byt, tak jsme měli napsané ve smlouvě s vybavením kuchyně (+ základní položky) a pak jsem koukala, že odnesli totálně vše i příborník (na míru pro tuhle kuchyň, stejně jako odpadkový koš). Prakticky jsme dostali holo byt, kde vše co šlo odmontovat bylo pryč (světla, držák na toaletní papír, háčky na ručníky, držák na sprchu a 😄 atd.) Když jsem nyní prodávala byt, kupující si vysloveně přáli vypsat všechny položky (nábytek, světla, spotřebiče), co na bytě zůstane a je součástí kupní smlouvy (byli lépe poučeni než já při první koupi 😄 ).
Odpovědět
@vetor3x co není ve smlouvě, můžete odnést🙂 už jsem zažila i odmontovane zásuvky a umyvadla.. Je to na dohodě mezi vámi a kupujícím, co využijete a co jim tam nechat..
Odpovědět
@artep1987 jo, jo, taky máme takovou zkušenost. Když naši kupovali barák a šli na prohlídku tak vše bylo součástí a po podepsání chtěla původní majitelka za 50-ti centimentrovou "hajzlskříňku" cca 25tisíc, jinak si ji odmontuje (mimochodem byla vestavná, tak nevím, kam by si ji dala). My jsme měli ve smlouvě komplet vše vyjmenované, ale v podstatě jsme vše měnili - tak nám to bylo jedno, až na kotel - tam bych byla naštvaná 🙂 @vetor3x Předpokládám, že vy jste prodávájící a chcete si ji vzít - za mě osobně bych ji tam nechala a koupila si novou, i když bych na to měla nárok ze smlouvy. Ale já jsem divná a bylo by mi blbé to někomu "brát", když jsem ho na to dopředu neupozornila před popisem....
Odpovědět
@vetor3x Vse, co je ve smlouve.
Odpovědět
@vetor3x Ve smlouvě většinou nic napsané není, takže je to i o nějaké slušnosti a o tom, co je obvyklé. Většinou se nechává kuchyňská linka včetně vestavěných spotřebičů, technické vybavení (kotel apod.), samozřejmě součásti konstrukce baráku, okna, dveře atd. Nábytek, nevestavěné spotřebiče a osobní věci by si měl prodávající odvézt. Digestoř bych tam spíš nechal. Stejně je to takový trochu nesmysl - jestli prodávám barák za několik mega a musím si nutně ukořistit starou digestoř, která má nejspíš bazarovou cenu kolem tisícovky, tak to nějak nedává smysl. Já mám zkušenost spíš takovou, že tam lidi většinou nechají všechno možné včetně starého nábytku a všemožného harampádí.
Odpovědět
@m_i_r_e_k digestor je nova za 20tis. Kupujeme jiny dum kde si ji majitel odmontoval. Tak proto se ptam.
Odpovědět
@vetor3x Pokud je třeba samostatně stojící lednice, tak mi přijde OK si ji odvézt. Ale digestoř je věc přišroubovaná ke zdi, po které tam zůstane čumět díra. V takových případech je asi nejlepší říct kupujícímu na férovku, že si tu digestoř vezmete. Aby pak nebylo nějaké nepříjemné překvapení. Je dost možné, že budete s kupujícím ještě minimálně pár měsíců po předání ve styku, např. kvůli přepisům energií a dalším formalitám. Není moudré si zbytečně dělat zlou krev.
Odpovědět
@vetor3x a ve smlouve nemate napsane vcetne kuchynske linky? Pak bych ji tam teda pozadovala, ptz to beru jako soucast.
Odpovědět
Profilova fotka
napada mne vyrok od Jahelky ze soudnich spisu 🙂 JMENOVANÝ BYL TAKOVÝ KRKOUN, ŽE PO PRODEJI DOMKU SI PŘIŠEL I PRO FEKÁLIE Z ŽUMPY. STRČIL JSEM DO NĚJ, AŽ TAM SPADNUL, ALE O ŽÁDNÉM NAŽRÁNÍ JSEM NEHOVOŘIL, NEBOŤ JSEM HYGIENIK
Odpovědět
Profilova fotka
Asi bych vycházel ze stavu (vybavenosti) v době prohlídky, případně z fotek v inzerci. Není normální demontovat novému majitelu digestoř, vestavné skříně a pod.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?