Rád/a, bych slyšel/a váš názor na půdorys domu

Tohle téma je tu pro všechny, kteří se chtějí s něčím poradit, chtějí slyšet názor ostatních apod ... :-) Dobry den, chtela bych poprosit o zhodnoceni pudorysu, jak se vam libi, co byste zmenili popripade jestli ste nekde nasli nejaky podobny. Hledame totiz specificky domek. Hlavne na uzky pozemek asi 10 m aby se nam tam vubec vesel. Taky rozlozeni bychom chteli takóve. Naproti od vchodu terasu a v patre balkon. Budeme tam mit totiz milionovy vyhled, tak si ho chceme maximalne uzit. Takze jestli neco najdete klidne piste budu rada. Diky vsem
Odpovědět
Profilova fotka
Můj názor je takový,že tento projekt je velice dobře promyšlený :-) moc se mi líbí uspořádání.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Je to pěkný projekt, jen by mi bylo líto obětovat tolik prostoru na garáž - podle mě je garáž zbytečnost, stačí zakryté stání u domu. Pak bych možná ještě nestavěla spíž. Jinak pěkné.
Odpovědět
Profilova fotka
muj nazor je ze je to hezky projekt mne naopak by vyhovolala i taka garaz pokud je vetsi nevadi protoze nemusim resit kam dam kolo nebo kocarek a spíž bych brala taky pak nemusim mit jeste v kuchyni zabudovanou spiz ale pekne oddelene od kuchyne a kdyz je tam jeste treba vetrani tak je to super ..... x-) x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja mam doma v byte tak jednu velkou skrin dole celou zastlanou sklenkama s kompotem i kdyz je to pod drezem a rohova ale i tak mi to misto chybi na dalsi veci co mam na kuchynske lince navrchu a desne mi to tam vadi....my sme v pronajmu takze nemuzem tam delat nejake upravy a na vrchu mam dalsi ctyri skrinky zastlane potravinama typu korenky a mouka a cukr a sul a pak testoviny caje a kafe pak tam mame ulozene pochutiny typu bramburky a cokolady :-D ruzne krabice c kornfekama a grankama a proste polotovary takze proto bych ja osobne volila u kuchyne tu komoru.....neb kuchanka je akurat ale bych jeste o skrinku privitala....takze ja rikam raci mit o skrinku vic volnou protoze casem se toho nazbira vic (koupi se nove hrnce zvetsenim poctu rodiny a budou nove ruzne jine vymozenosti a mate pak plac na to si to dovoli poridit) ;-) ja su spise prakticka nez aby to bylo jako z cukru ....mam rada kdyz je to heke ale taky prakticke tot toz tak a tento projekt je proste dobre cely prepracovany nema chyby....i tu satnu ma coz je uuuzasneee a garaz kdyz je vetsi tak muze manzel i neco v ni delat kdyz bude muset pokazde kdyz bude vrtat nebo jenom neco stloukat vyjet s autem tak to neni taky moc prijemne takze garaz klidne velikou a auticko je hezky teple i v zimne dobre chyta na zduch kdyz je schovane v dome takze mne osobne se toto libi a moc :-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
souhlasím s hajditou , špajz i garáž nechat, spíš mě ještě schází technická místnost...ale vzhledem k velikosti to asi už nejde řešit... ;-)
Odpovědět
@alenkova tak ja by som tu garaz uplne zrusila, a na ukor nej by som zvacsila obyvak s kuchyni, podla mna na domcek obyvak je dost maly a chybi mi tam pracovna ( pokojik pro hosti ) a technicka miestnost na pracku, susicku ( kedze kuchyn je moc malinka ) Garaz by som si postavila vedla domu :)
Odpovědět
pěkný projekt...mě akorát vadí taky ta garáž, za a) že sousedí přímo se zdí v obýváku, není vlastně vůbec mimo dům, je přímo v domě a hlavně b) zabere v domě hodně místa, pokud je pozemek sice úzký, ale dostatečně dlouhý, tak bych postavila garáž nebo kryté stání zvlášť dopředu před dům a dům za něj, stejně veškerá okna a obytné místnosti mají okna na druhou stranu... špajz bych taky nechtěla, ale to záleží na každém, já bych volila radši potravinové skříně, nelíbí se mi zděné špajzy... technická místnost mi chybí taky... ještě pokud jde o šatnu, pokud má být jen rodičů, tak bych do ní udělala vchod z ložnice a z chodby bych to zazdila...ale to je detail...a taky nejsem příznivcem balkonů, takže bych zrušila ještě ten, ale to je jen můj názor... jinak ale na to, jak je ten dům malý a úzký, tak je řešen dispozičně si myslím dobře...
Odpovědět
Vsem mockrat dekukji za prispevky. Co se tyce delky pozemku tak ten je skoro nekonecny :-) . V pripade potreby by se tedy domek dal prodlouzit smerem dozadu. Mohla by byt technicka mistnost pod schodama??? A nebo kdyby se domek prodlouzil tak tam s nim?? Me se taky libi ta garaz i spajz, taky ted jeste bydlime v byte 1+1 a hledame kazdy volny milimetr. Celkove je ten domecek v pohode a vse co potrebujeme a chceme, zachod zvlast od koupelny, satnu a balkon. Premyslime jeste ze loznici bysme dali do nejvetsiho pokoje, abychom meli pristup na balkon a ten zvetsili. Za dalsi napady budu moc rada.
Odpovědět
Profilova fotka
@ivett jenomze oni prave ten balkon chteji protoze maji pry hezky vyhled a tak si to chteji uzit se vsim vsudy....takze pokud ho budou vyuzivat tak je to ok ...taky nemam rada balkony ale kdyby byl k necemu takovemuto ucelu ze z nej je videt krasne a pritom sme doma tak proc ne... ;-) :-) @alenkova pod schody? nevim mozno by se tam kotel dal to se musite domluvit s tim projektantem ci by to tam dal musi tam byt dobry pristup :-| a kdyby bylo nejhur tak muzete jakoby natahnout preci obyvak s kuchyni cize ten pudorys smerem do zadu o kolik chcete takze by ste meli vetsi obyvak a nebylo by to na ukor garaze.....ale nemyslim si ze je obyvak maly myslm ze je normalni to staci a pokoj pro hosty taky neni potreba v obyvaku to mozno neni uplne idealni ale i tam se to da poresit .... a kdyz se koukam tak garaz je velika asi priblizen pro predstavu 5x4m ze? to je v podstate tak akurat na auto...takze bych to cele ten dum protahla o treba jeste P metru bude to drazsi ale budete mit plac kolem auta jak sem psala na kocarek kola a ruzen taketo veci co colvek denne potrebuje.....tim padem by vznikla i prostor pro technickou mistnost vedle schodu kdyby ste zachovali rozmery koupelny a wc a navrchu by se vam udelal dalsi plac treba na zvetseni i balkonu i saten a tim padem by vas to neomezovalo na velikost jak pro deti pokojiky tak pro vas ....kdyz nemuzete do sirky stavet tak si to protahnete cele ten dum ja bych volila tak o 5m na delku to je uz dostatencne i pro garaz i obyvak by byl luxusni a i pokojiky navrchu ....ale je to jenom na vas protoze to urcite sezere vice penez..... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
a pak by ste mohli misto balkonu resti to jakoby lodzii a meli by ste to zastresene a mohli by ste tam pit kafe nebo jenom tak koukat i kdyz bude prset....dofam ze mi je rozumnet jako by to bylo zabudovane v domecku..... :-)
Odpovědět
@hejdita jasně, pokud ho chtějí, tak proč ne... já nejsem zastánce balkonů v rod. romech, protože když je terasa tak na co balkon? upřímně si nedovedu představit, že si sednu na balkon a budu čučet někam ven, ty názory s výhledem jsou hodně rozšířené, my v bytě máme taky balkon s posezením a krásným výhledem na hory, ale upřímně, já si tam sednu s knížkou, kafem nebo prostě jen tak a ty hory co vidím docela ignoruju :-D je to jako super nečumět do oken sousedům, ale já to beru i z praktického hlediska, balkon taky něco stojí a pokud mám třeba omezený rozpočet, tak balkon mi přijde jako hodně zbytečný...ale je to samozřejmě každého věc, koho znám a má balkon, tak na něj buď v životě nevlezl nebo na něm věší na sušáku prádlo v létě, toť vše, neznám nikoho, kdo by měl i terasu, že by se radši s kafem posadil na balkon než na terasu...ale je to fakt o každém... k té garáži, na tom projektu moc velká není, tam dáte s bídou kolo, ale třeba sekačku nebo nějaké zahradní bebechy už ne, proto mi přijde zbytečné kvůli ní zabrat v domě tolik místa, když už, tak bych garáž třeba nechala jak je, ale vysunula bych ji ven a z prostoru co zbyde mezi ní a obývákovou zdí bych udělala tu tech. místnost... a než zastřešit balkon na lodžii, což nevím jestli by nevypadalo dost divně, tak bych si radši udělala zimní zahradu s možností otevření, tzn. že by ty skleněné dveře a okna a klidně i střecha na zimní zahradě, byly odsouvací a otevíérací, takže v létě terasa, v zimě zastřešená zimní zahrada a v obojím se kafe dá pít... no není to jednoduché, se dobrat k optimálnímu výsledku, nejdůležitější je ais vaše představa, ujasnit si, co opravdu chcete a z čeho neustoupíte a od toho se odpíchnout...projetk je to pěkný, ale dá se na něm určitě ještě zamakat a vymyslet si plno jiných věcí...
Odpovědět
nazdarek! suhlasim s ivett, nas architekt pravil, ze naco autu vecsia miestnost ako decku:-) preto budeme mat na auto len pristresok.../ otazka je, ci vsetky nase kramoviny vlezu do technickej miestnosti a zahradneho domceka:-))))/ a balkon je podla mna uplna zbytocnost...je to draha zalezitost, unik tepla, a nakoniec aj tak sedis na terase, a miesto vyhladu z horneho poschodia mozes vyuzit radsej velke okno... Co poznam ludi, ktori byvaju v domoch s balkonmi, vyuziva ich tak 5% znamych... / aj to som prehnala/ Clovek sa ale tazko vzdava svojich predstav, takze je to tazke rozhodovanie:-) drzim palce!
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
jj asi by to nevypadalo spatne taka zimni zahrada.... no a k te vetesi na zahradu co je potreba tak to bych resila kulnickou na zahrade kdyz ji maji velikou jenom je protivne z kulnicky tahat kolo nebo kocar prez uzkou cesticku ale i tak se da zit .....protoze kdyz vidim to posazeni strechy tak bude asi okolo domu trochu placu aspon na tu cesticku chodnicek z ulice do dovorku :-)
Odpovědět
@alenkova Mně se projekt moc líbí. Bez garáže je to v domku problém. Pořád se řeší kam se sekačkou, kolama, hračkama na zahradu atd. Ne vše může být přes zimu v dřevěné kůlně. ;-) Obývák s kuchyní se mi zdá dost velký. Máme skoro podobně velký - kuchyň 9 a obývák s jídelnou cca 23 a bude tam ještě krb a obývák je prostorný. Nahoře šatna je také super. Jediné co by mě chyběla je ta technická místnost (na vysavač, kýbl atd.), ale to by možná šlo vyřešit umístěním pod schody (jakoby prodloužit WC). Spíž bych také nechala a strašně super je vchod z garáže do zádveří. My máme vchod do garáže z chodby a pořád nosíme boty sem a tam. :-| Myslím, že jsme hodně podobný domeček navštívili v rámci obhlížení referencí naší stavební firmy a že mi strašně nadchl. Tu zeď jak sousedí s tou garáží měli oblouženou cihličkama, kuchyň měli do U (neměli spíž) hned u vchodu a za ní pak stůl se židlemi a nahoru nějak vměstnali místo šatny ještě jeden pokoj (pracovnu). Myslím, že tu chodbu zúžili a ubrali kousek ještě z toho pokojíku, ale to jen tak šátrám v paměti. ;-)
Odpovědět
@martih Prostup z garáže do zádveří je v tomto případě určitě fajn. Na druhé straně se tím ale zabíjí možnost budoucího využití vstupu přes garáž (např. přes vrata s integrovanými dveřmi nebo druhé dveře na boku garáže) coby druhého vstupu do domu pro případ jeho dvougeneračního využití nebo "přivýdělku" na stáří pronájmem patra (což je ale možnost, která má smysl jen tam, kde po pronájemech je a vždy bude poptávka - tj. nejlépe v okolí velkých, "univerzitních" měst). Aby přitom byla šance, že budoucí partner/ka některého z dětí bude ochoten/ochotna přistoupit na dvougenerační bydlení s tchánem/tchyní alespoň po dobu, dokud budou vnoučátka maličké (a jesle/školky nedostupné) - o ev. pronájmu patra ani nemluvě - je možnost budoucího vytvoření zcela oddělených vstupů do přízemí a patra záležitostí naprosto klíčovou... Pro případ dvougeneračního využití domu by tak v tomto specifickém případě (= velmi úzký pozemek) ale musely být koupelny/WC v přízemí i v patře "zasunuty" dozadu do středu hlavního tělesa domu (což by mělo pro chození na WC z obýváku své výhody), kde by byl v přízemí do chodby "bezbariérového" přízemí také druhý vstup do domu přes garáž (nebo by jej tam bylo možno alespoň dodatečně vytvořit), zatímco schodiště do patra by bylo přesunuto do přední části domu tak, aby po něm bylo možné vyjít ze zádveří do patra, aniž by bylo nutno vstupovat do zbytku přízemí, jež by se tak dalo v budoucnu stavebně zcela oddělit coby samostatné "bezbariérové" 2+KK. Aby se pak patro dalo v budoucnu využít pro bydlení druhé rodiny, nezbylo by než buď v onom budoucnu rezignovat na garáž a přestavět ji částečně na druhý pokoj (tj. budoucí "ložnici důchodců") a částečně na druhé zádveří, nebo to vyřešit tím, že by se pravá polovina domu s garáží "povysunula" dopředu tak, aby za garáží rovnou (či v zadní části prodloužené garáže až dodatečně) vznikl prostor pro další pokojík. Tím by se tak zároveň rozšířila zastavěná plocha domu a zvětšil pokoj nad garáží v patře na velikost přijatelnou pro budoucí "obytnou kuchyni", což by však na druhé straně pochopitelně celou stavbu úměrně prodražilo a také by tím dům přišel o svůj stávající kompaktní vzhled. Na druhé straně by pak ale zase střecha oné výše zmiňované "povysunuté" pravé části domu mohla být o něco níže, než střecha hlavního tělesa domu, její hřeben by mohl být posunut doprava od osy hlavního tělesa domu s tím, že, by přesah opačně zalomené části střechy kryl závětří/přístřešek nad stávajícím hlavním vstupem do domu.... takže by to i poté mohlo vypadat docela hezky.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Dobry den, vsem. Mame noveho favorita. Mate nekdo zkusenosti s domem Praktik 060. Stavi ho nekdo? Prosim o nazory, prispevky, doporuceni. Za vse budu rada.
Odpovědět
ahoj, než začnete něco vymýšlet, je nutné zjistit na obci nebo na stavebním úřadě jaké mají podmínky pro stavbu - především odstupové vzdálenosti od sousedních parcel, aby se Vám nestalo, že Vám zůstane 5 metrů na šířku, a taky jaké budete mít sousedy, aby Vám dali souhlas a třeba souhlasili s posunutím domu k jejich pozemku. Vyvarujete se tak mnohým problémům.
Odpovědět
Profilova fotka
A nebyl by na úzký pozemek vhodnější spíš individuální projekt? Tam byste si mohli naplánovat vše podle svých potřeb jen s minimálními kompromisy.
Odpovědět
@alenkova ten původní mi přišel lepší...tady mi přijde příliš daleko z kuchyně do obýváku, přitom strašně malá linka a zbytečně velká "hala" - za vchodem... ten první byl podle mě propracovanější...ale radím taky zajít za zkušeným projektantem, zajet s ním na pozemek a vymyslet něco nového... my jsme ve stejné fázi - řešíme projekt, z katalogových jsme se pokoušeli něco sestavit, vybrat, ale nakonec jsme to vzdali a projektant vymyslel něco, co by nás nikdy nenapadlo a je to 100% podle našich požadavků...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?