Rákosová plotovka

Pěkný den, chtěla bych kolem drátěného plotu 125cm vysokého přidělat rákosovou plotovku, která by byla vyšší,160cm alespoň. Aby bylo vytvořeno zastínění,než doroste živý plot. nemá někdo zkušenosti,zda a jak lze o tolik vyšší plotovku k plotu přidělat, aniž by se například neprohýbala? Moc děkuji ☺️
Odpovědět
@lucacekk Udelali jsme to ze stejneho duvodu. Nicmene jsme to vyresili tak, ze jsme do plotovych trubek zapichali roxory a pres 90 cm vysoky plot dali 180 cm vysoke pletivo a na to rakosovou rohoz. V nekterych mistech jsou roxory svisle provlecene i mimo trubky, protoze kdyz je vitr, dost to s plotem lomcuje. Bez pletiva bych se o rakos bala.
Odpovědět
@puhelin pěkný večer, super,moc děkuji za nápad. To mě nenapadlo to takto udělat. Jen by mi mohli ty roxory trochu zlevnit 🙈.
Odpovědět
@lucacekk To jo, kdyby nam doma nezbyly ze stavby, asi bychom to resili jinak.
Odpovědět
@puhelin a ještě se chci zeptat,jak jste ten roxor v plotových trubkách kotvili?
Odpovědět
@lucacekk Nasypali jsme do trubky hlinu a do te roxor pichli 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Naše sousedka si teď obehnala 160cm vysoký plot 200cm vysokým rákosem a nic hnusnějšího jsem neviděl.Lepší foto nemám.
Odpovědět
@oskar83 Ta zelena tkanina je vase?
Odpovědět
@oskar83 děkuji, je to dobře vidět. jen na tom plotě mají ještě tkaninu,ale to je asi jedno. Spíš,aby se jí ty konce , které jsou nad plotem, neohýbaly 🤔
Odpovědět
@lucacekk Ja se te sousedce nedivim, ze tu osklivou tkaninu zakryla rakosem.
Odpovědět
Mám odcloněn zanedbanou zahradu od sousedky vyšším rákosím už rok, je to opravdu kvalitně “přišito” vazacím drátem. Nic víc. Loni mi tady větrný vír hodil kovovou lavičkou, ale Rákos bez úhony 😉 . Pohled z jejího pozemku.
Odpovědět
Foto
Odpovědět
@lucacekk Divala jsem se na doklad z obchodu a mame bambus, ne rakos. Je to svetlejsi a mene pruhledne.
Odpovědět
Článek se načítá
@madejuli děkuji za fotku. Takže drží i přes větší přesah. Děkuji 🙂
Odpovědět
@puhelin takže bambus více zastíní. Jdu tedy ještě mrknout na bambus 😀
Odpovědět
@lucacekk On je trochu sirsi, takze opticky to pusobi, ze musite vic namahat oko. Kdyz jdete po chodniku, sikmo nevidite nic, ale kdyz stojite primo pred plotem, samozrejme je trochu videt. Rychle nam po pletivu leze brslen a brectan, tak to pomaha na par mistech znepruhlednit. A taky traviny umi rychle vyrust, ty taky zkuste mezi kere zasadit jako doplnujici.
Odpovědět
@lucacekk drží absolutně, mám to jako dočasné řešení, než doroste habr z mojí strany, Ovšem vypadá to, že vydrží i déle 🙂 Ale opravdu jsme s mužem vyšívali - on zvenčí, já zevnitř pozemku, vazací drát a podávali jsme si ho napříč celými poli ve dvou výškových rovinách. Kupovala jsem to online jako "rákosová rohož".
Odpovědět
Tak teď musím rozhodnout,jestli rákos nebo bambus😆🤔 Moc vám děkuji za pomoc👍
Odpovědět
Existuje i hezčí varianta toho bambusového plotu, akorat je uz dražší. https://www.bambusovyshop.cz/bambusov... S rakosem mam zkusenost, ze moc dlouho nevydrží.
Odpovědět
@azsinanecovzpomenu No,to už je dražší no. Tak snad nám rákos/bambus klasický vydrží alespoň do doby,než povyroste živý plot.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin tkanina je také sousedky
Odpovědět
@oskar83 S tou tkaninou je to fakt desny, nebo mozna kdyby ji dala hnedou/sedou, kdyz uz to muselo byt... My mame v nekterych mistech bambus dvojity a je uplne nepruhledny.
Odpovědět
A nemáte ještě někdo zkušenosti,jak jinak zvýšit drátěný plot?
Odpovědět
Profilova fotka
Dá se koupit nástavec a zvýšit ho, což ale znamená i vyšší pletivo.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?