Renovace dřevěného nábytku. Je můj postup v pořádku?

ráda bych restaurovala stare židle, podotykam bez čalounění. bude to moje první akce a nerada bych udělala chybu prosim o diskuzi nad plánovaným postupem. nejdříve očistím louhem a lehce zabrousím šmirglem, nátěr kerý je na židly je značně opotřebovaný, jelikož na ni nějaký čas i pršelo. poté natřít prostředkem proti červotočům, jako každá stará věc jsou tam dírky poté nějaký ochraný lak, nebo vosk a vrchní barevný nátěr máte některé vyzkoušené např prostředky na červotoče, nebo materiály které jsou opravdu dobre, a ráda bych aby byly i co nejvíce ekologické. předem díky za přínosnou diskuzi nejen pro mne
Odpovědět
Profilova fotka
Na cervotoce tavnou pistoli :) diry pak zakytovat, zbrousit a natirat.
Odpovědět
Profilova fotka
chell jestli chceš dávat barevný nátěr (myšleno email ne lazura), stačí zabrousit aby bylo hladké, nemusí být barva pryč dočista dočista. Ten ochranný nátěr proti červotočům má význam spíš preventivní. Reparativní prostředky sice existují, ale je to dost velká chemie, a ošetřené dřevo se musí nechat nějakou dobu (v řádu měsíců) vyvětrat někde na půdě, kde je sucho a nikdo to nebude dýchat. U opravdu starého dřeva bych dírky po červotočích neřešila, to jim stejně nejede, raději si najdou něco čerstvějšího. Nedávej ten vosk pod barvu, barva by ti na tom nedržela. Lak vosk až na barvu.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
tea80 Ahoj, potřebovala bych poradit, jestli se dá nějak přeměnit postel, mám starou postel, asi 12 let, polstrovanou, ale vůbec se mi už nelíbí a na novou nemám, dá se nějak potáhnout za levno nebo jinak přeměnit a ještě bych se chtěla zeptat, jak se potahuje tapetou nábytek, co k tomu je potřeba a kde to koupit, máme staré komody a je mi líto je vyhodit, dala bych je malé třeba do pokojíčku. Předem díky za rady
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
Profilova fotka
Existuje nejaky "nater" na tmel, nez na nej prijde barva? Kdyz natiram stetcem, tak je to dobry, ale kdyz pouziju sprej, tak se mi pres tmel udela vic matova barva nez pres ciste drevo, at to strikam kolikrat chci. Da se tomu nejak zabranit?
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Na červotoče je nejlepší červostop. Nic se větrat dlouhé měsíce nemusí. Je to nejučinější prostředek. ene. zkoušela jsi po prvním nátěru tmel trochu přebrousit?
Odpovědět
@ene S tím tmelem je to potíž. Buď musíš vybrat opravdu co nejpodobnější barvu a nebo si vyrobit vlastní. nejlépe z pilin toho dřeva ze kterého je to vyrobeno, ale tam nastává další problém, že používaná lepidla ti to mohou taky mírně zabarvit. Jinak žádný krycí nátěr na tmel není. :-|
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?