Smradlavá teplá voda z bojleru. Stalo se vám to?

Profilova fotka
Mám problém, stalo se vám někomu, že vám teče zapáchající teplá voda z kohoutku. Chápu, že je to asi tím, že máme svojí studnu a kvalita vody není dobrá. Přesto je to zarážející. Studená voda nesmrdí. Teď na rady zkoušíme zahřát na co nejvíce stup'nů a vypustit a znova.
Odpovědět
Profilova fotka
@peff můžu se zeptat jak dlouho vodu ze studny a bojler používáte? nám se toto stávalo loni když jsme začali vodu používat - než e tak 2-3 voda v bojleru vyměnila ..
Odpovědět
Profilova fotka
zdravím, my máme bojler asi 5 let a zřejmě to byl nějaký vadný kus, případně nám ho dost nešikovně namontovali, protože ho máme zhora úplně prohnilý...katastrofa... :-S a nám prozměnu zase občas teče žlutá teplá voda...dřív to nedělalo... Nevíte co s tím? díky. Jinak s tou smradlavou vodou, už si nepamatuji jak to bylo u nás, ale myslím si, že než se ten bojler jakoby vymyje, tak to bude smrdět...jak pise baraz, parkrat to chce propláchnout asi.
Odpovědět
Ahoj, koupili jsme novej bojler OKC 125 dražice a od první chvíle zapojení nám teče žlutá nasmrádlá voda. (jde to poznat, když se ji víc napustí do vany. Studená je čirá.) Máme hodně tvrdou vodu, tak mám podezření, že to nějak způsobuje anodová tyč. Staý bojler ji neměl a voda byla OK. Zjistili jste příčinu vy?
Odpovědět
Profilova fotka
@peff @djgeorge Velmi zajímavé téma. Je to náš denodenní problém. Máme vodu ze studny, je tam sice něco málo bakterií, ale běžně ji používáme vyjma pití v surovém stavu. Studená je naprosto ok, teplá naopak ve "vydařených" dnech opravdu hodně zapáchá. Přitom celé léto jsme měli klid, přičítám to zalévání zahrady tedy velkému odběru vody. S podzimem to začlo znovu. Teplá voda má i nepříjemnou chuť. Po desinfekci studny a kompletním vypuštění bojleru se to zmírnilo, ale jen na pár dní. Podezření na anodovou tyč mám taky, ale nemám s čím srovnávat, je to náš první bojler (Regulus). A vyndavat ji taky úplně nechci, protože pak se snižuje životnost bojleru... No, jak vidno, řešení taky neznám :( Bylo by fajn, kdyby se objevil někdo, kdo by věděl, co s tím...
Odpovědět
Profilova fotka
hugo 58- tak to je přesně ono, naprosto stejné příznaky. Teď manžel navrtal do studny díru, šoupnul tam hadičku a budeme tam každý týden flákat Savo do studny. Ale zase to ve mně nevzbuzuje důvěru co se týče kvality, aby mi to nerozežralo kůži :-D ( no manžel má VŠ chemickou, snad to bude v pohodě ). Ale zatím opravdu nikdo nepřišel s definitivním řešením.
Odpovědět
Profilova fotka
není to z mé hlavy, našla jsem to na netu, ale snad vám to pomůže :) Zápach je způsoben rozpuštěnými plyny ve vodě, může značně zesílit po ohřevu. Jeho příčina je různá, voda může zapáchat po železe při jeho zvýšených obsazích, odstraněním železa pach mizí. Voda též může zapáchat po sirovodíku (zkažená vejce), zejména v redukčním prostředí v hlubinných vrtech a při současné přítomnosti zvýšených obsahů železa a manganu, odstraněním železa a manganu se pach sníží pouze částečně nebo vůbec. V kopaných povrchových studních mohou být přítomny též bahenní plyny, zvláště při zvýšených obsazích organických látek (ChSKMn). Pokud voda zapáchá pouze po ohřevu v bojleru, je vhodné vyměnit bojler za průtokový ohřívač vody, problémy zcela vymizí. Pokud není technicky možné nebo nechcete instalovat průtokový ohřívač a bojler si ponechat, je nutno občas na dva až tři dny zvýšit ohřev na maximum (likvidace anaerobních bakterií), zápach lze též snížit výměnou nebo odstraněním anodové tyče.
Odpovědět
Profilova fotka
@nikolam11 Perfektní, díky! Takhle popsané jsem to ještě nikde nečetl. My máme určitě mírně zvýšený obsah železa. A možná i ten mangan, protože ten je v místě obvyklý, ale na ten nemáme rozbor. Je ale pravda, že v létě nám ohřívaly vodu soláry. A ty ten ohřev tahají vysoko. Možná proto ten zápach v létě prakticky zmizel. Testneme to zvýšení teploty a uvidíme. Ještě jednou díky!
Odpovědět
Profilova fotka
@hugo58 vůbec nemáš zač, jak jsem psala není to z mé hlavy :-) na toto téma jsem narazila náhodou, tak jsem byla aspoň trochu užitečná ;-) hlavně aby jste příčinu zjistili, držím palce!!
Odpovědět
Ahoj, my máme ve vodě vysoký obsah železa a manganu a bylo mi řečeno že právě ten mangan způsobuje to že se ve vodě mnohem rychleji množí bakterie a je pak dle nich typicky cítit. Nicméně filtr na odstranění manganu u nás nebylo možné nasadit - potřebuje proplach bud hydroxidem sodnýmn nebo solí a obojí by mi vyhubilo čističku. Takže máme jen mechanický na železo a po čtvrt roce je to zážitek co se tam usadí :-) Jinak máme kotel, který však ohřívá vodu na principu průtokového ohřávače a voda není cítit. Managan jinak poznáš sám pokud napustíš vodu do kýblu a nechách ji stát několik dní tak dole se ti vysráží železo a nahoře zůstanou takové jakoby mastné skvrny a to je mangan.Možná lépe než vysoká teplota by fungovalo nasazení filtrů na železo a mangan tedy pokud nemáte čističku, pak toho moc vymyslet nejde.
Odpovědět
Profilova fotka
@peff @baraz @haankaa22 @djgeorge @nikolam11 @sicinka Hlásím se s výsledky testu :) Na 3 dny jsme zvýšili teplotu na 90 °C, zápach úplně zmizel. Resp. teplá má jen takový železitý nádech, ale ten není nepříjemný. Teplá hodně zežloutla, předpokládám, že se to i trochu pročistilo. Takže je evidentní, že v léte pomáhá, když teplotu ženou nahoru soláry, v zimě to holt budeme muset řešit ručně. Hodnoty železa nejsou dle našich rozborů nijak extra vysoké, mangan snad taky ne (dle výsledků surové městské vody, jejíž zdroj je od nás nedaleko). Každopádně problémy typu skrvny na prádle apod., co má dělat mangan, nepozorujeme. Filtr bychom mít mohli, nemáme ČOV, ale nechce se nám do něj investovat 15 až 25 tisíc, to bychom pak mohli rovnou odebírat městkou. Vodu na pití si koupíme balenou, to je minimální spotřeba, pro ostatní účely to snad až tak vadit nebude. Všem díky za rady a pomoc. Ještě zvážíme vyndání té anody.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Profilova fotka
tak my jsme se odhodlali k vyndání anody, protože všechny dostupné způsoby - zahřátí na vysokou teplotu, lití Sava atd., měly pouze krátkodobý efekt. Dám vědět.
Odpovědět
Profilova fotka
@peff Díky za info. My jsme v létě byly v pohodě, když soláry hodně nahřívaly vodu. Teď je to občas děs. Navíc nám hodně žloutne sanita, asi železem + manganem, ale už jsme na to našli čistící prostředek :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Tak jak to vypadá po vyndání té tyče??? A jaký přípravek pomáhá na to čištění Hugo58???
Odpovědět
Profilova fotka
nemate nahodou kombinovany bojler ohrivany kotlem na tuha paliva,neklesa vam tlak na manometru u kotle,kdyz poustite teplou vodu treba do umyvadla
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Profilova fotka
No tak zatím jsme nic nepodnikali, protože pravděpodobně jak je v létě větší odběr vody, tak to vůbec nesmrdí. Trochu nás to ukolíbá, ale mám dojem, že už to zase začíná smrdět. Nemáme kotel na tuhá paliva, to mají jiní občané v naší malinké obci a výrazně si přitápí plastovými lahvemi.
Odpovědět
Profilova fotka
@sninja Jééé, úplně jsem přehlédl dotaz. Žena na to nakonec našla něco z DM, jejich značka Denk Mit. Funguje to spolehlivě.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?