Čím zakrýt zeď z vepřovice?

Dobrý den, ráda bych se poradila se zkušenějšími. Součástí našeho dvora je sousedův dům z vepřovice, na šířku cca 4 metry, na výšku také cca 4 metry. Zeď, která se tak nachází i na našem dvoře, je tudíž velmi, velmi nevzhledná a silně kazí dojem ze dvora. Ráda bych se zeptala, jestli nevíte o možnostech, kterými by šlo vepřovicovou zeď zakrýt. Rostliny a dřeviny jsou vyloučené, je tam beton. Samozřejmě, než bych cokoliv realizovala, bych se domluvila se sousedem, nic by nebylo bez jeho souhlasu. Na internetu jsem pátrala, ale nic moc jsem nenašla. Samotná oprava vepřovice zřejmě nepřichází v úvahu, ohrozilo by to statiku domu, je tedy třeba potřeba prostor nějak zakrýt... Víte o nějakých osvědčených tipech? Je vůbec reálné takovou zeď nějak zakrýt? Moc děkuji za tipy!
Odpovědět
@adriet a co udělat fasádu?
Odpovědět
@adriet Zdravím Jak už bylo řečeno, udělat fasádu, vepřovice jde krásně "naházet" dá se rabicové nebo králičí pletivo (nebo jakékoli jiné vhodné pletivo co je po ruce ) aby omítka dobře držela a natáhne se naháže, nikdo nepozná že jde o vepřovou zeď, stačí vám na to jeden šikovný zedník, případně svépomocí umíte-li to. Jak se o tom budete bavit se sousedem, zeptejte se navíc je-li zeď suchá případně podřezaná to je důležité, pokud v tom není "jistota" pak nechejte spodní pruh zdi od země např. 50 čísel nenahozené a dejte jen nějakou pohledovou desku, plech apod., a za tím nechte fuk ať to odvětrává.. Zeď můžete nahodit i jen "na hrubo" nevypadá to špatně, to už záleží na vás... Zeď se tím i zpevní a umožní (dle provedení jaké si zvolíte) se svolením souseda i upevnit např. polici, truhlík s květinou apod.
Odpovědět
@petrmm Dekuji mockrat za radu a nasmerovani!
Odpovědět
@adriet ano tímto směrem už vám dříve nežli já odpověděl "edison" 101, já jen dodám že postupem co jsem uvedl vám z nevzhledné vepřovicové zdi vznikne velmi pevná rovná zeď (omítkou se dá i vyrovnat) která vám neudělá ostudu a nebude v porovnání s jinými zdmi o nic "horší" a máte na léta vystaráno. Mimo to lze i finálně opatřit malbou nátěrem zkrátka jako každá jiná zeď, dle vašich potřeb.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?