Domací květiny - napadené škůdcem, co s tím?

Ahoj, zrovna jsem cerstve objevila skudce na velke dracene. Nevite co to je a co s tim? Nerada bych o tu kytku prisla... neprijde mi to jako msice, ale jista si nejsem :-(
Odpovědět
@gepe měl jsem to stejné(nebo to vypadalo stejně) na pouštní růží a zlikvidoval jsem to běžným postřikem proti škůdcům...
Odpovědět
@jaroslav1987 diky za napsani. Takze koupit postrik, idealne venku postrikat a cekat?
Odpovědět
@gepe mne to zmizelo téměř hned po nastrikani a stříkal jsem to doma (ta pouštní růže je malá, takže jsem byt nezamoril) . Postřik mi tedy zlikvidoval květy, ale růži už se opět daří.
Odpovědět
@jaroslav1987 achaaa.. diky ☺️ ta palma je cca 160 cm vysoka prave a hodne listnata.. tak venku postrikame a dame zpet dovnit. Diky moc
Odpovědět
To bude nějaká vlnatka. Na ty většinou stačí i přírodní insekticidy jako Biool. Hodně lidí chválí i Neudosan, ale s tím nemám osobní zkušenost.
Odpovědět
@lesla diky moc :-) poptam vse jeste dnes v obchodu.
Odpovědět
Profilova fotka
stříkala jsem prostředkem na mšice Decisem a vypadá to na červce, mě se pak ještě objevili znovu po 14ti dnech, tak jsem stříkala znova, zřejmě byly někde zárodky, uvidím jestli budu muset ještě opakovat :-S
Odpovědět
@jirinapezl dekuju :) Tak chude stoji venku postrikana a uvidime... Nastesti zrovna neprsi :-N
Odpovědět
@gepe Tím Decisem? Ono je docela rozdíl stříkat kolem sebe řepkový olej nebo neurotoxin. To už je lepší všemi užívaný Mospilan:(
Odpovědět
@lesla Mame male deti, nechtela jsem na kytku chemii. Pry jde o cervce a mam tohle. Kytka je vetsi, strikala jsem ji i presto radsi venku. Ten od Natury jsem taky zvazovala, uvidime jak zabere co mam ted :)
Odpovědět
@gepe Jo vlnatka=červec vlnatý ;-) Jinak mi to toho samozřejmě nic není, ale zrovna ten Decis je vážně hrozné svinstvo.Ale palec nahoru za výběr postřiku. A už se stahuji ze scény :-D
Odpovědět
@lesla nestahuj, naopak! Kazda rada dobra diky moc 😁 Ja jsem v hubeni cehokoliv neznalec, v zahradniceni nepolibena a ted musim resit i zahradu. S detmi jsem rada, za nechemicke veci co funguji, mladsi (2 a 3/4uz) strka porad neco do pusy a olizuje.
Odpovědět
Článek se načítá
Měla jsem to samé na všech kytkach v domě...a nejvíc se mi osvědčilo toto...👌
Odpovědět
@lucieamartin na ten jsem koukala taky 🙈☺️ uvidim zda mi tohle zabere ci ne, pripadne vyrazim na dalsi nakup, diky :)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?