Hospodářská/zemědělská budova

Profilova fotka
Zdravím, je tu někdo, kdo stavěl budovu pro slepice, králíky, chlívek... atd?
Odpovědět
@madlis Taky bych zjistil pár podrobností ale jen tak z fleku vám řeknu, že do 25m2 s výškou max 5m, podsklepením max -3m a dál než 2m od hranice pozemku povolení potřebovat nebudete
Odpovědět
@vladimir_sacha Prectete si ten paragraf 103, odst. 1, pism. e), bod 1. stavebniho zakona cely 🙂
Odpovědět
@puhelin Je tam to co píšu, pokud samožrejmě už je tam stojící nějaká stavba na pozemku
Odpovědět
@vladimir_sacha Je tam "Stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu nevyžadují ... ...stavby...jestliže... ...neslouží k ustájení nebo chovu zvířat,..." Coz chlivek zrejme bude.
Odpovědět
Profilova fotka
Já spíš hledám inspiraci jak to vše skloubit dohromady 🙂
Odpovědět
@madlis My to vse mame v ramci kulny. Nahore senik, dole kurnik, kralici, vedle mame zrni. Druha poloviny budovy je k parkovani frezy, pily, vozejku.
Odpovědět
@puhelin Dobře no, ale co pak toto..... Stavby pro zemědělství do 60 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky, bez podsklepení; stavby pro zemědělství nad 60 m2 zastavěné plochy nebo nad 5 m výšky do 300 m2 zastavěné plochy a do 7 m výšky, o jednom nadzemním podlaží, nepodsklepené, stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu nevyžadují > Stavba pro zemědělství se to považovat dá
Odpovědět
@vladimir_sacha V tomhle druhém bodě je ještě dovětek "...ledaže se jedná o stavby pro ustájení zvířat nebo chovatelství..."
Odpovědět
@puhelin No dobře a teda se vůbec divím, proč u tohoto zjištujete povolení, tam bych nic neřešil, dodržel bych rozměry a to že někde tam dám pár slípek už po tom nikomu nic nebude.
Odpovědět
@vladimir_sacha Vy jste prisel s tim, jestli to potrebuje nebo nepotrebuje povoleni. Ja vam to jen upresnila.
Odpovědět
@puhelin Ano, tak pokud se tu někdo ptá na povolení, at si ho dá, ale já bych takovou věc nehlásil nikde, co je komu po tom, jesli si na dvoře postavím 20m2 kulničku s kurníkem.
Odpovědět
@vladimir_sacha Vzdyt na povoleni se zakladatel diskuze neptal.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@madlis vím, že menší kurník stavěla @scherry77
Odpovědět
Profilova fotka
@vladimir_sacha @puhelin pane urednik ja jsem si stavel kulnu, co ja muzu za to ze se mne tam natahli slepice, kralici a ovce 🙂
Odpovědět
@geodett A vzaly si s sebou seno a zrni. A nechtej odejit, potvory jedny.
Odpovědět
Tak ono nejlepší je, když se už na to myslí a postaví se dům a je to na něho hned navazující, tvoří obytná část a hospodářská část jeden celek, to pak není potřeba řešit nic víc
Odpovědět
@vladimir_sacha Ja myslim, ze ted se k tomu lide zase vraceji. Jeste pred nekolika lety bylo pro spoustu lidi scifi mit male hospodarstvi.
Odpovědět
@puhelin Však ano, já taky hospodařím, sice málo, ale později budu chtít rozšiřovat, mě ty ceny některých produktů děsí, takže si to vypěstuju a mám klid.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin můžu poprosit o foto? Klidně do sz 🙏🙂
Odpovědět
@madlis Ted je to zaskladane, protoze delame fasadu vedle stojiciho domu. Tak vam to nacrtnu od ruky. Vecer se do toho pustim.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?