Hudební hriste na zahrade pro deti

Profilova fotka
Nemá někdo něco takového na své zahradě? Zajimalo by me,jak jste pripadne postupovali pri tvorbe sloupku. Kde jste schaneli msterial. Napad se mi moc libi. Toto tema nadnesli v jedne fb skupince a me to teda nadchlo. Jen tam neni nidko,kdo by to uskutecnil tsk zkousim stesti tady. Dik Katka
Odpovědět
Profilova fotka
Opravdu nikdo nic?
Odpovědět
Profilova fotka
@kacunek2019 Nic takového nemám, ale kamarádka má na zahradě metalofón. Má obrázek i na svém blogu. Když tak mrkni, nebo ji napiš. Myslím, že ráda poradí. http://www.vysnenazahrada.cz/2016/08/...
Odpovědět
Profilova fotka
za celou dobu jsem teda u nikoho nic takovýho nezahlídla, ale pár tipů se na internetu najít dá ...jen s tím popisem postupu výroby je to horší 🤔 https://www.lecive-zvonkohry.cz/hudeb...
Odpovědět
Profilova fotka
ještě tady jeden výrobce https://www.onyx-wood.cz/hudebni-prvky/
Odpovědět
si neviem predstavit, ze by niekto dobrovolne chcel mat toto na zahrade. ked cely den fuka vietor tak to predsa musi liezt na nervy ?
Odpovědět
Profilova fotka
@apostol měla jsem kdysi malinkatou zvonkohru co jemně cinkala ... zvykneš si ... spíš než na řev nikým nevychovávaných dětí, vypuštěných na takovou zahradu 😉
Odpovědět
Profilova fotka
Tak teda být tvoje sousedka a vyrobit mi toto u plotu, tak tě snad zabiju !!😁😁 A nepřeháním!! Poslouchat nějaké cinkani, brinkani, tlučení a to i V NOCI, je-li vítr, jen proto, že soused je bezohledný, nepřemýšlejí i,, a myslí jen na sebe a jaksi mu nedochází, že to, co se líbí jemu, může naprosto brutálním způsobem obtěžovat jiné, tak to teda fakt NE!! Tedy, jestli bydlíte na samotě u lesa, tak se omlouvám. ALE pokud máte sousedy a o takovéto opicarne uvažujete, tak konstatuji, že jste fakt totalni neuvažují sobec vaše sousedy již předem velmi lituji Někoho NEUSTALE cinkani může uklidňovat, ale nekoho může dovadet k silenstvi, to vám fakt nedochází?? A pokud by chtěl nějaký chytrolin tuto hrůzu přirovnávat třeba k dětskému kriku, tak rovnou říkám, že je to NESROVNATELNÉ a hlavně - dítě neřve 24/7. Já fakt nechapu, jak někoho taková bejkarna může vůbec napanout - už ten název - hudební zahrada - no sousedi v okolí budou jistě skákat nadšením🙄🙄 Tohle mě dokáže vždycky fakt vytočit, pardon😎
Odpovědět
Profilova fotka
@kikiwhite Nadpis jasně říká, že se jedná o hudební hřiště na zahradě pro děti. A to se bez problémů dá vymyslet tak, aby to rozehrály jenom děti a ne vítr. Příklad takových herních prvků se dá najít například v Brně, v oboře Holedná.
Odpovědět
Profilova fotka
@jakuda Je celkem jedno, co říká nápis, je třeba číst a dívat se dál. Na fotkách, které paní vložila, jsou i typické větrné zvonkohry. ..někdo je miluje, ale nekdo ten neutuchajici psycho zvuk nesnese a přijde mi úplně mimo a bezohlednost dávat takové věci na zahradu ve větším množství, pokud někdo má v blízkosti sousedy. Obora je asi něco jiného než běžná zahrada, kde jsou všude okolo v blízkosti domy a lidé tam třeba i chtějí spát a kupodivu někdo má rád na spanek ticho a ne cinkani a ťukání.. Já třeba nechápu, jak toto někoho vůbec napadne...já byla jednou nervní Kv.sousedum a bála se, že je rušíme, když nám ve vichřici klapala vrátka a přítel to musel hned opravit. Ale to nebyl úmysl...proto nedokážu nejak pobrat, jak uvažuje člověk, který plánuje dat škálu rušivých zvuku na zahradu úmyslně🙄🤦. Pořád mi je vyjíždějí tři slova - bezohlednost, sobectví, hloupost...nemůžu si pomoct...
Odpovědět
@kikiwhite A teď si nemůžu pomoct já. Nechtěl bych Tě mít za sousedku a přesně takové náplavy dělají na vesnici problémy. Ti, kterým vadí i hlasitější dýchání. Zvonkohry pro děti se dají řešit i tak, ať ve větru nevadí okolí a vždy je lepší si o tom se sousedem promluvit. Řešení překvapivě velmi složité. Něco sundat, stáhnout provázkem, něco někam přehodit apod. Někteří lidi by se měli od světa úplně izolovat, aby byl klid.
Odpovědět
Profilova fotka
@davex No, když ve větru nebude nic slyšet, tak OK, o tom se ale nikdo nebaví že by vadilo. Reaguji na obrázky, které vložila autorka, kde jsou typické zvonkohry reagující na vítr. Tedy o těch co neruší, se nikdo nebaví. Ty mi jsou poch. fuk. A navíc ty cancy o náplavách jsou vtipné. Ja zase můžu tebe nazyvat bezohledným buranem - bude se ti to líbit?? ...ja třeba bydlím v nové zástavbě vesničky těsně u Prahy, tedy jsme tam náplava všichni dle tebe a děláme problémy -komu teda??😁 Ohleduplnost je též o inteligenci a nesobectvi a take o tom že to, co se může líbit mně, může rušit druhé....tedy pokud bydlím mezi lidmi, měl bych pouzivat mozek, empatii a zdravý rozum. Tvoje svoboda končí tam kde začíná svoboda druhého... což si právě lidí tvého typu naprosto neuvědomují a chtějí mít svobodu neomezenou! A jakmile jim někdo naznačí, že neomezenou ji mít nemůžou, začnou vykřikovat klišé o naplavách apod. zastírající tím svou vlastní bezohlednost k okolí.
Odpovědět
@kikiwhite Ne, my na vesnici se vždycky se sousedy umíme domluvit. A kecy o neomezené svobodě jsou pěkně z cesty a nechápu to. Je to o vzájemném respektu a žádný buran nejsem. Jen nesnáším lidi, kteří se nastěhuji na vesnici, vše jim vadí a překvapivě jsou to z 90% lidé z měst. Jinak satelitní městečka nemají mnohdy s vesnickým životem nic společného.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@davex Přesně, o vzájemném respektu... Ale kdyz si někdo hodla placnout soustavu ťukání a brinkani na zahradu, tak je to přinejmenším ignorant a z vesnicí / městem to nemá nic společného... Já sama bych třeba přímo na klasickou vesnici nešla, právě kvůli podobným hlodum nevrlych starousedlíků nenávidějící vše jiné, než to, na co jsou zvyklí a co není ve stylu - jsem tu pan, neboť tu bydlím déle než ty😉
Odpovědět
@kikiwhite souhlasím s Váma, že pokud si někdo pleskne na dvůr zvonkohru bez toho, aniž by to nejdříve probral se sousedy a měl to vyřešené tak, aby je to neobtěžovalo, tak je ignorant. Nicméně nevšiml jsem si, že by autor někde napsal, že to nehodlá se sousedy řešit, aby bylo potřeba se tady do něj tak pouštět? A rovněž kecy o nevrlých starousedlících nenávidějících vše jiné jste si taky mohla nechat od cesty. Je totiž od Vás velmi pokrytecké napsat v jednom příspěvku jak vás vytočí ignorant, co si to (například zvonkohru) udělá podle sebe i když se to druhému nelíbí a pak tu házet ramena, že nejdu na klasickou vesnici, protože nebudu poslouchat sousedy že se jim nelíbí jak to chci já..? Je logické, že pokud se někde přistěhuji, tak se musím místní kultuře a způsobu života přizpůsobit já (ať se jedná o sousedství, obec, město, okres, stát nebo kontinent). A ne naopak (byť Vás tedy možná mohlo zmást, že to můžou ve vašem okolí vykřikovat nějací "vítači")..
Odpovědět
Profilova fotka
@doog Ano, napsala jsem to emotivně, neboť mě úplně vyděsilo, že by mi někdo něco takového dal k plotu. A přiznám se, že si OPRAVDU myslím, že většinu lidí by ani nenapadlo, že by to mohlo někoho obtěžovat, natož probrat se sousedy, jak nejlépe to udělat. Vidím to dnes a denně, buď okolo sebe nebo o tom čtu. Hodně ale opravdu hodně lidí je v těchto věcech, když to řeknu jemně, natvrdlých a vůbec jim to nedochází. Možná, že autorka je výjimkou a na sousedy myslí a probere to s nimi, ale stejně tomu moc nevěřím,...že by někoho, koho kdy napadne taková békovina, šel za sousedy probrat a prokonzultovat svůj záměr... (byť to teď autorka třeba bude psát)😉
Odpovědět
@kikiwhite Jako taky by se mi asi nelíbilo dnes a denně poslouchat ve dne v noci nějaké cinkání, ale dá se to napsat jinak no. Mě ten nápad naopak nadchnul. Kdysi jsem viděla jeden film, a babička té dětské hrdinky vytvořila takovou pohádkovou zahradu pro děti. Tak jsem si na to vzpomněla. Kdyby vyvstal problém, tak se to určitě dá řešit nějakou normální domluvou mezi sousedy.
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt Já si moc neumím představit, jak někdo každou NOC svazuje třeba 5 zvonkoher, aby nerušily sousedy. Už to vidím v živých barvách😁. Diskuzí a nářků, jak někoho ruší aktivity sousedů a jak často je do dohoda obtížná, je tu mraky. Tedy si myslím, že je lepší, když takovéto rušivé elementy a potenciální zdroje hádek a dohadů vůbec nevznikají. Neboť dohoda zrovna u tohoto bude dle mě velmi obtížně proveditelná a to i technicky.
Odpovědět
Profilova fotka
@kikiwhite za mě jste to napsala až příliš emotivně a hledáte problem,kde neni. Navic se tvarite,ze mi vidite do hlavy,coz mi prijde minimalne usmevne. Hodne veci domyslite a vysilujete kvuli tomu. Ale v pohode. Me spis zajimalo,zda s tim maji strechacci nejake zkušenosti a je treba super,ze jste napsali sve poznamky a namety. Diky @jakuda @marvac a dalsim za vyjadreni a tipy. Ja to znam z prazske botanicke,tam je udelane takove hriste z prirodnich materialu a samo od sebe to zvuky nevydava. Syn to mel celkem rad. A snazim se najit na zahradu nejake prvky,ktery nema uplne kazdy. Aby deti,ktere k nam.prisly poznaly neco jineho nez jen vsudepritomnou trampolinu. Nerekla jsem,ze budu hned stavet za barakem.
Odpovědět
Profilova fotka
@kacunek2019 Ano, emotivitu jsem priznala....jsem citlivá na podobne neutuchajici zvuky a mám bohužel extrémně dobrý sluch a slabý spanek...navíc má profese učitelky mě nutí být celý den v určitém hluku a večer a v noci bych ráda klid a ne cinkani. A jsem si JISTA, že nejsem sama. Každý je prostě jiny a každého muže obtěžovat něco jiného. Já sama se neustále snažím myslet na to, abych nedělala druhým to, co mi samotné vadí a jsem na to hodne opatrná. Pokud hřiště nevydává žádné zvuky samo o sobě, tak v tom poch. problém není. Mě málem trefilo z těch fotek těch zvonkoher různých velikostí, zvlast ta obří, to je děs 😁😁🙄🙄. Na to jsem reagovala. Nemůžu vědět, že tam pak dáte něco, co zvuky samo nevydává, když do fotek dáte opak😉
Odpovědět
Profilova fotka
@kikiwhite já jsem na klidu přímo závislá, několik let jsem neměla možnost spát - ať už v noci , nebo přes den tak, jako učitelka a tak se snažím taky vyvarovat všem rušivým elementům a stejně tak je nevytvářet nejen já, ale hlavně moje kdysi malé děti .... bohužel jsem přiznala, že jsem sama měla v mládí malou zvonkohru, kterou jsem dostala darem , tudíž jsem ji i překvapivě použila ...a že si člověk zvykne na souvislý zvuk vím z vlastní zkušenosti , též bohužel ...ale tady šlo o to poradit, kde se dá nějaký prvek sehnat a ne pořádat hon na čarodějnice , což jsi evidentně nepochopila a hned útočíš ...na učitelku máš teda malou představivost, když ze tří obrázků děláš závěry ( ona většina těch věcí potřebuje paličku aby hrála , ale to bys musela obětovat trochu času a kouknout na nějaký z odkazů ) - to je jako kdyby chtěla poradit s výběrem papouška- taky nejsou jen tři 😉 a to je poslední vyjádření se k tématu chytrolínkou, jak jsi mě evidentně nazvala ... mimochodem bavím se ráda, kritiku snáším i úsměvnou , takže smůla , mě nedostaneš 🤪😁
Odpovědět
Profilova fotka
https://www.lesnisvet.cz/dendrofon-m
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych šla spíše cestou jen toho dřeva, má jemný zvuk, ty hrnce na úvodní fotce by v podání děti mohly být trochu na budku jak pro rodiče, i sousedy. 😁 Jinak mně se ten nápad moc líbí, dendrofon by šel udělat z různých druhů dřeva a každé bude znít jinak. My máme doma zvukostrom a ten je skvělý, možná by ho šlo taky vyrobit.
Odpovědět
Profilova fotka
@xhex pro některý dospělý lidi by měli vyrábět něco ve stylu poznej naši flóru a rozhodně by měli zařadit do výběru rulík, brslen, tis, břečťan aj. ....👍
Odpovědět
Profilova fotka
@marketa_sob mate fotku vaseho zvukostromu? Diky za poznamky k tem hrncum. Jeste se zamyslim.
Odpovědět
Profilova fotka
@kacunek2019 máme zvukostrom od Targe, tu střední velikost, mrkněte na jejich stránky, mají tam i video. 😉
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?