Jak se cenově pohybuje thuje smaragd?

Vůbec nevím, jak se to cenově pohybuje, ale je cena 130 Kč za Thuji Smaragd ve výšce 1 m z plantáže adekvátní???? díky za zkušenosti ... :-)
Odpovědět
lucijeje - pokud ještě thuje nemáte koupené, nechce zvážit plot z jiného stromu? Dá se použít i spousta listnáčů, třeba habr a podobně. Na české zahrádky tradičně jehličnany nepatří, je to vlastně trošku zvěrstvo, protože jehličnany překyselujou půdu a tím výrazně snižují její kvalitu až časem zplaní docela a velmi těžko se dá na ní něco vypěstovat. Pak to musíte prolívat chemií, která škodí Vašim zvířátkům nebo malým dětem a hlavně živočichům v půdě, kteří (pokud tam jsou) půdu velmi obohacují...dneska na spoustě míst uděláte sondu do půdy a nenajdete jedinou žížalu-to je strašně špatně, ta půda při překyselení vlastně umírá...jde to sice napravit, ale stojí to pak hrozně času a úsilí... okrasné zahrady jsou sice často postaveny na jehličnanech a anglickém trávníčku, ale pro přírodu je to devastující...hlavně je dobré myslet na to, že ač dneska chcete okrasnou zahrádku, tak za několik let budete třeba chtít něco pěstovat a už to nepůjde nebo jen velmi těžko a vaše půda bude prosáklá chemiií.....pokud sledujete světové dění, dá se snadno odvodit, že nás za našeho života čeká potravinová krize, pak jen ti s vlastní zahrádkou na tom budou o něco líp.....jedlá zahrada může být taky krásná a zelený plot může být i z keřů, které mají jedlé plody... omlouvám se, že vás tady zahlcuju příspěvkem na jiné téma, ale vidím to všude kolem-ty jehličnanové zahrádky s anglickými trávníky, který lidi prolejou nejprve chemií, aby se zbavili plevele a vůbec si neuvědomujou, že jejich děti pak na takovém trávníčku olizují rakovinotvorné substance......a přitom přirozená zahrádka může být tak krásná a pro rodinu přínosná po celý rok.....thuje fakt ne, je to zvětstvo......
Odpovědět
@macik ... děkuji za příspěvek ... thuje chceme zvolit z jednoduchého důvodu, a to pro vytvoření stěny (po pár letech), která by vytvořila soukromí od sousedů (je mezi námi pouze drátěný plot), a odhlučnila a eliminovala prach z přilehlé silnice - pro tyto tři požadavky se mi thuje jeví jako nejvhodnější ... a jaké keře by si mi doporučila? co se týče zahrady, teprve začíná ... děkuji pěkně :-) jo a místa na užitkovou zahrádku zbývá ještě dost ;-)
Odpovědět
lucijeje - to jsem ráda, že se nezlobíte, nevyžádané rady nemá nikdo rád, že jo :-).....já sama taky výsadbu živého plotu teprve řeším, takže bohužel nevím, co je nejosvědčenější, ale pokud vím, tak hodně populární je třeba habr. Já chci mít ten plot nesourodý a smíšený, takže tam vysadím kde co, ovocné stromy i nižší keře, ale vše s nějakými bobulemi či plody, takže věci jako šípky, bezinky, moruše, lísky - chci mít ten plot takový trojvrstvý -nejprve vyšší ovocné stromy v patřičných rozestupech, pak nižší patro - různé dvoumetrové či třímetrové keře a pak spodní patro -rakytníky, maliny, rybízy....pro mě ovoce není nikdy dost a kdyby náhodou bylo, tak se to dá zmrazit či prodat :-). Navíc než to začne plodit.... Vycházím z knížky pana Svobody o ekozahradách, asi nějaké info bude i na jeho webovkách ekozahrady.com ale v knížce je toho určitě víc...škoda jen, že je to projekt na x let.....já thuje považuju i za opticky škaredé a pak ten negativní vliv na půdu...myslím, že na naší planetě by každý, kdo jen trochu může, měl udělat co nejvíc, k její obnově.....to je to nejvíc, co tu po sobě můžem zanechat..... :-D
Odpovědět
jinak vřele doporučuju ještě stareodrudy.org, tam je spousta našich původních keřů a stromů - právě jsem si objednala třeba hloh, dužnatou růži, špendlík, ryngle, dřín, mišpule, muchovníky, klokoč, kalinu, kdoulovic - jsou to tradiční, většinou i české, odrůdy, které jsou užitečné a často i okrasné.....akorát já jsem takový nárazový zahradníček, tak snad mi to nepochcípá :-)
Odpovědět
@macik .... jasně, že se nezlobím, není na co ;-) ... a děkuju za tip na ty weboky, mrknu na to .... já jsem co se týče zahrádky úplný začátečník (mimo to, máme teprve základy domu :-D), takže na zahradu času dost, ale už bych se chtěla nějak v tomto směru realizovat .... ať se daří a zahrádka roste ;-)
Odpovědět
no, to je právě ideální čas začít :-)....ono se to nezdá, ale my vysadili první stromky při koupi pozemku, jenže pak obec dělala nějaké odvodňovací úpravy a my o ně přišli....pak jsme se před dvěma lety nastěhovali a já měla fofry s dokončováním školy, tak jsem nic nestihla vysadit....vysadila jsem pak loni na jaře, ale první várku na nevhodné stanoviště a část mi omylem posekali při sekání trávy a něco přes zimu zmrzlo (to ty mínus dvacítky),...letos na jaře jsem toho vysadila spoustu, jenže přišla už v dubnu velká vedra a já byla 14 dní tak nemocná, že jsem nemohla ani zalívat a skoro všechno mi to pošlo....takže teď mám pár rybízků, rakytníky, jednu meruňku a jeden ořešák a všechny maliny, ostružiny, třešen, moruše, líska, vinná réva....vše v háji......a to už máme pozemek tři roky a dům dva......a ještě nic neplodí a dlouho nebude...takže já bych začla klidně hned, jen hlavně dál od baráku, ať o to při terénních úpravách nepřijdete :-).....chlapi jsou někdy děsně hrr a na nějakou tu rostlinku vůbec nehledí 8-(
Odpovědět
@macik .... no právě, mám trochu obavy z toho, že by rostlinky přišly k újmě, přece jen se na stavbě pohybuje hodně osob a techniky ... dívala jsem se i na tohle http://www.zazracny-plot.cz/ :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?