Jak se zbavit ptactva ze zahrady?

Profilova fotka
Ahoj stavitelky, potřebovala bych poradit, máme pěkně udělanou zahradu a důchodkyni v domě (naše prababča) :-) Hrozně ráda krmila ptáčky a tak krásně si je sem naučila chodit, že nevíme, jak se jich máme zbavit. Neznáte nějaký fígl? Nechápu, co je u nás tak drží, jediné ovoce jsou dva keře borůvek a stejně sem drajdaj pořád a jak se narodil Honzík, tak nám to fakt drásá srdíčka 8-( A pak bych potřebovala i radu na mravence, používali jsme takový modrý prach, ale ten už nezabírá a kvůli hafanovi (bohužel na ptáky už nepůsobí, je to taky důchodový věk a ještě neslyší :-( ) tak jsme ve výběru jedů omezeni, aby se nám nepřiotrávil taky. Budu vděčná za jakoukoliv radu z praxe. Děkuji x-)
Odpovědět
Mysulko, na mravence jsem zkusila hřebíček (koření) a pomohlo to. Zmizeli. Na ptáky nevím. Naši mají kočku a ptáky tam moc nemají. A nebo jim pak vadí možná pověšená "cédečka" a nebo plastové láhve (barevné). Ve větru se to to hýbe. Záleží, jak rychle to prokouknou. :-)
Odpovědět
ahoj, na mravence je zaručený kypřící prášek do pečiva, nikomu neublíží a mravence odradí, ale co to v tom prášku způsobuje nevím :-N , "modrý prášek" jsme používali taky, teď ještě vyrábějí růžový, ale ten nevím, jak funguje...
Odpovědět
Mysulko, jestli nemáš ráda ptačí zpěv a máš zahradu vybetovanou, tak ptáčky nepotřebuješ .A ani by tam nenašli žádné škůdce, které ba sezobli. A jestli máš zahradu osázenou, tak buď ráda, že je tam máš. Horší je to s mra - venci.Ti, i když jsou užiteční, na druhou stranu dokáží udělat např na skalce pěknou paseku, nehledě na to, že posadit se na trávníku do mraveniště, to je přímo lahoda!Jedním z lidových prostředků je vylévání kávového lógru do míst jejich výskytu.
Odpovědět
nam sa zo dna na den objavili mravce v skarach v zamkovej dlazbe... na ploche cca 2m2 no hroza, urobili si cesticky v tych sparach a "vyhadzali z nich piesok"...postriekala som to CYPER-om a do 2 hodin bolo po mravcoch ;-) je to aj na iny hmyz (muchy, osy, komare, vosky...), a rastlinam to neuskodi... takze aj do travy ;-) tiez ked som objavila male "komare" v sude s vodou na polievanie, stacilo raz strieknut a za chvilu pokapali... ;-) a ohladom vtacikov... my sme si urobili v zime budku... ale prveho vtacika sme spozorovali az pred letom... ale zato, uz ked sme stavali, zvykla si u nas "nocovat" sova... a zanechavala nam trus na balkonoch... takze mozno aj preto, sa u nas vtactvo nezastavi... a mozno aj kvoli susedovej macke...
Odpovědět
potvrzuju, že kypřící prášek na mravecne zabírá. obsypáváme s ním domek a mravenci jsou fuč..
Odpovědět
Profilova fotka
kali, sice nevim, co presne je ten CYPER, ale pokud se to strika, tak nevim, jak moc je to nezavadne.. sice je fajn, ze to nevadi rostlinam, ale mysulka psala o psovi, kytky se zasadi nove, pes tezko. nebo je to neco na prirodni bazi?? mysulko ja nevim, jak venku, ale v dome jsme uspesne zahaneli mravence susenou bazalkou - normalni z obchodu a jeste to doma pekne vonelo. venku bych zkusila ten logr, taky jsem to slysela. ptaky nevim, nam je honi po zahrade pes, takze se moc nezdrzuji.. porad sousedum z druheho konce ulice, at si nasadi tresne :-)
Odpovědět
Holky, prozraďte mi, čím vám na zahradě vadí ptáčci. Marně jsem o tom přemýšlela a na nic jsem nepřišla. My naopak máme z každého ptáčka, který se nám na zahradě objeví, radost.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj vospolok, k tomu CYPERu, ja som ho objavila pred 5 rokmi a bolo vtedy na ňom napísané, že výborne pomáha pri ničení kliešťov a bĺch na domácich zvieratách - psy a mačky, na králiky, sliepky, kone a všetky možné veci, dokonca ked sa postrieka okolo okien a dverí, nejdú vám do domu ani muchy ani komáre. začala som ho používať a naozaj máme zlatého retrívra a kocúra, ani jeden nemal ani blchy ani kliešte. po roku však zmenili na fľaške popis a nemá sa používať na psov a mačky, ale ja ho používam stále a máme pokoj, žiadne iné prostriedky nezaberajú tak ako CYPER proti kliešťom na našich miláčikoch. Ďakujem za typ na mravcov, na tie som to neskúšala. krásny deň všetkým.
Odpovědět
Profilova fotka
ty jo, tak to nevim, jestli bych si troufla... z nejakeho duvodu preci ten popis zmenili.. mohlo to byt sice z nejakych podivnych byrokratickych duvodu, ale co kdyz dalsim testovanim prisli na to, ze zviratum skodi? ad ptaci - me ptaci celkem nevadi, pes je prohani (zadneho stejne nechyti), je za to sice karan, ale nijak striktně. nemuseli by, neřádi, krast ty tresne, kradou zvlast ty prvni, o ty pozdni se s nima klidne rozdelim :-) no a tipla bych, ze ostatním na nich vadi to, ze kali tam, kde se zdrzuji.. nekde abyste pri suseni pradla hlidkovali se vzduchovkou :-D
Odpovědět
Evlyn, no to máš pravdu, my totiž máme především okrasnou zahrádku a v malé užitkové části jen angrešt, rybíz, jahody, rajčata a pár raných brambor - takže nám opravdu neškodí, akorát nás rozčilují, jak vyhrabávají kůru, ale to jim odpouštíme pro jejich krásný zpěv. Objevují se nám tam ti samí a už před námi ani neodletí a klidně se předvádějí při koupeli v jezírku.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj ducik, neboj netrápime ich tým, horšie bolo trápenie, keď nezaberali ani žiadne prostriedky na kliešte a zapaľovali sa im po nich ešte aj rany, na to sa pozeralo veľmi zle. nie je to škodlivé, ved inak by neprežili tých 5 rokov čo to používame a výhoda je, že sa to neaplikuje stále ale raz za dva mesiace a blchy nám nosí kocúr z vandrovačiek, takže nevidím dôvod, aby som tým trápila našu fenku. a neprišli na to testovaním, ale prestali sa im predávať iné výrobky. napísala som, len svoj vlastný poznatok, nemusí to hneď každý aplikovať. ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jaja> vsak ano, ja jsem takovy po*era, napisum radsi verim. i tak musi byt dost drasticky jakykoliv pripravek, ktery je na tak siroke spektrum hmyzu - od klistat po mravence. mravenci jsou ale celkem sympaticti, narozdil treba od potravinovych molu, ktere bytostne nenavidim (vzdy si je prinesu z obchodu v momente, kdy se mi jich podari od minule zbavit)
Odpovědět
Článek se načítá
Jaja1901: tenCyper kupuješ ve sprayi ? Já jsem ho hledala na internetu a u nás se prodává zřejmě jenom neředěný a musí se tedy v určitém poměru, podle toho na co, naředit s vodou a pak provést postřik a prodávají Cyper 0,5 a Cyper 0,10 a ty se asi liší silou účinku. Nebyla jsem z toho moc moudrá a rozhodně bych ho chtěla na ty mravence použít, protože letos jich máme na každém rohu, ale bojím se, že bych mohla ublížit i jiným zvířátkům, které po trávníku přejdou. Psali tam totiž, že při aplikaci musí mít člověk rukavice apod..Když je to škodlivé pro lidi, tak pro zvířata tuplem. Asi se u vás prodává Cyper neškodně naředěný.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :) Hrozně moc Vám děkuji za rady, logr nezabral, ale ten kypřící prášek zkusím. Teď si nám ty bastardí udělali hnízdo v "bednění" v soklu u baráku, nechápu to, v ulici jsou dva opuštěný dvougenerační baráky a jim se líbí u nás, tam by měli klid i s těma ptákama. Vojtesko, ono když se kocháš jedním roztomilým ptáčkem za oknem, tak je to asi krásné, malýmu 1,5roku se to taky moc líbí, ale když tu máš nálet hejna - minimálně 10 na zahradě při každém pohledu, do toho malý dítě, co asi jako každý zkoumá, co se dá, pos.... prolejzačky, zahradní nábytek, schody.... a to není hovínko na jeden schod, to je o omnoho horší, hluchýho starýho hafana, kterýmu chodí na žrádlo a o tom, že si nám staví hnízda pod střechou v zateplení - každá asi víte, kolik to stojí, když jsme na stránkách o bydlení a rekonstrukci, ani nemluvím, tak prostě jejich krásu opravdu nesdílím ]-( Děkuju za radu s třešní - má jí soused hned na zahradě vedle a nic a čičiny tu máme u sousedů dvě, ale ty se zas jen tak nerozběhnou, průměrná váha 10kg ]-( Petky jsem zkusila, ale nějak na to dlabou, ale zkusím ta CD :) Jinak na zahradě máme fakt jen keře, a živý plot a několik skalek, nevím, co je k nám láká :-(
Odpovědět
nám mravce na jar v parenisku zožrali planty kalerábov, kelu, kapusty, ostali len kostrnky. Vďaka za tip s práškom do pečiva, vyskúšame. Cyper je už na trhu dlho, minim. 15 rokov a neškodí teplokrvným živočíchom. S vtákmi problémy nemáme, odkedy máme mačku, vlastne máme - prekladali sme hniezdo žltochvostovi, lebo mu odtiaľ vybrala jedno mláďa a zožrala by všetky. Žltochvost je užitočný, na jar, keď sa kope, sedí opodiaľ a čaká, kedy bude mocť z čerstvo rozkopanej zeme vytiahnuť nejakú pandravu. Spevavé vtáctvo ničí veľa hmyzu, také malé lastovičie mláďa potrebuje za deň až 60 múch. My máme vtákov radi a v zime prikrmujeme.
Odpovědět
Ono to chce ale pravidleně měnit ty "rušiče" na ptáky. My dávali ty cédéčka na borůvky a ty mrchy si i na to zvykly - se tam snad chodili vzhlížet jak do zrcadla nebo co... :-p ]-( :-D
Odpovědět
Ptáčků se zbavíš tak, že se nebudou krmit a časem přestanou přilítávat. My jim na zahradě stavíme pítko s krmítkem, neb se nám ptáčci na zahradě líbí. :-) Mravenců se zbavujeme kafem. Z presovače zbydou namleté placky kávy (suchý logr), tak to sypeme tam, kde je nechceme. Zabírá to už léta a nemusím logr vyhazovat do koše. :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Profilova fotka
Mravenci jsou jen jednim s problemu na nasi zahrade. Pred koupi byla dlouho nevyuzivana, takze nez jsme ji preorali, byla tam dzungle. Mravenci jsou snad vsude v travniku, maji mraveniste pod zemi, ale netusim, kde vsude. Existuje neco, jak je mohu odsud dostat, kdyz nevim kde presne "sidli"? Nevim, jestli muzu do travniku sypat prasek do peciva? Dalsim problemem jsou slimaci, nevim, jak se jich zbavit, protoze zaslapovat je apod, na to nemam zaludek. Mne by ani tak moc nevadili, kdyby mi neozrali veskere bylinky, co jsem si zasadila. Obzvlast bazalka jim moc chutnala. Vim, ze existuji nejake granulky, ale to se zas bojim kvuli sousedovym kockam. Existuje neco, co by domaci zvirata nelakalo a ja se mohla zbavit slimaku? No a sousedu kocky jsou dalsim problemem. Nemam nic proti kockam, naopak je mam rada, ale zrejme jak byla zahrada dlouho opustena, naucily se sem chodit na zachod. Jak znamo, kde se kocka vycura, pak nic neroste, coz by mi zas tolik nevadilo, jako to, ze je travnik imrvere posety jejich hovinky a zrovna nevoni, Nijak je sem nelakam, nekrmim je, ale chodi sem porad. Ale uz me nebavi chodit po zahrade s lopatkou a sbirat ty "poklady" A to nemluvim o tom, ze se mi podarilo jich uz par rozslapnout nebo rozjet sekackou. Takze jakoukoliv radu uvitam, diky.
Odpovědět
kypřicí prášek "nikomu neublíží" , akorát mravenci ho zbaští a popraskaj jim bříška! :-p "neublíží" jim pokrájená rajčata, zubní pasta...... kočky spolehlivě odradí pes (to je výzva, ne?), taky některé byliny příroda prostě funguje tak, že je to "program", který má za úkol jakoukoli prázdnou plochu "zaplnit" říká se tomu život proto plevel zaplňuje zkypřené záhonky, mravenci sídlí pod placákem, zídkou, ptáci hledají potravu, klid, úkryt.... staří lidé krmí ptáky možná proto, že z toho hemžení, štěbetání a rvaní se o žvanec ten život trochu čerpají a vnímají bylo by dobré tedy zahradu zapnit těmi formami života, které jsou příjemné vám....... :-) jinak pomůže pozemek už jen zabetonovat......... vše v dobrém, opravdu, berry
Odpovědět
ještě mě napadá: šneky sbíráme a odnášíme za humna, po dešti i dva kbelíky :-( bezdomečkoví slimáci, na těch je fíglů víc, kolem náchylné bazalky rozsypej ohrádku z roztlučených vaječných skořápek myši (třeba v kůlně) nesnáší mátu a ptáci sbírají mnoho škůdců, sýkorky a kosy je dobré si předcházet, "dravé" straky prostě jen plašíme a psovi uklízíme misku s granulemi, protož tihle černobílí krkouni kradou rovnou z misky...
Odpovědět
ahojte tak na mravence je velmi dobry ocot zmiesat s peprom a poliat miesta kde sa nachadzaju, cim silnejsi ocot tym lepsie a na slimaky skus najprv sol a ak to nepomoze tak je jeden chemicky pripravok MESUROL a vraj je 100% ucinny. Vela stastia ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Ahoj, poradí mi prosím někdo, jak se zbavit cizích "pouličních" koček, aby už k nám nechodily? Často se uchylují vnoci ke dveřím našeho domku a močí tam na rohožku, i když ji oddělám na noc, tak tam močí na kachličky (nebo já nevím co tam dělají) a pak je tam šílený smrad, nemluvě o zničených rohožkách. :-( Nevíte jestli neexistuje nějaký chemický prostředek? Ocením i jiné rady a zkušenosti. Díky.
Odpovědět
@misaskul ano, daj si do googlu, byva pachovy odpudzovac a mozno aj zvukovy, teraz uz neviem. Pripadne dobreho havkaca, ktory bude viac vonku, ako vo vnutri.
Odpovědět
@misaskul http://www.gsmalarm.sk/index.php?main... http://www.bioclean.sk/213-prirodny-o... ale bude toho viac, len sa treba ponurat trosku po nete :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Ziji v Californii a ptaku ze zahrady se zde zbavuji tim, ze si zde v obchode koupi umnelou sovu a daji ji blizko domova ci na strom a ptaci se uz nebudou v okoli zdrzovat.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 letech
Dobrý den, k ochraně zahrad a pozemků před zvěří a ptactvem doporučuji Zvukový alarm - odpuzovač, Kieferle M1 na nábojky 9x17 mm. Seženete zde: http://www.kentaurzbrane.cz/zvukovy-a...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
https://www.kentaurzbrane.cz/zvukovy-...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?