Jde o plevel?

Dobrý den, ráda bych zeptala zda jde o trávu, která je chtěnou součástí trávníku anebo jde o plevel? Máme nově zasetý trávník a toto se v něm vyskytuje nahodile, ale i ve větších plochách. Moc děkuji za pomoc.
Odpovědět
Plevel.
Odpovědět
@deto_oesya Děkuji za odpověď. A věděl byste prosím, o co konkrétně se jedná popřípadě jak nejrychleji se ho zbavit? Děkuji.
Odpovědět
Ježatka kuří noha, jedině trhat ručně , je jednoděložní jako tráva , takže postřiky na plevele na ní nefunguji . Jediný plus je, že je jednoletá a přes zimu vymrzne. Zůstanou po ní fleky a ty se musí dosít. Musela už být v půdě připravené na trávník.
Odpovědět
Je to tak, ja som to volal diva trava. Tvari sa to ako trava ale nie je to trava 🙂 Nastastie som toho nemal vela, takze do 2 rokov som sa toho zbavil. Nieco som vytrhal rucne, nieco zmrzlo cez zimu...
Odpovědět
Moc děkuji za informace 🙂 Postupně budeme likvidovat.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já se připíchnu - ví někdo co je tohle za potvoru? Plevel je to určitě, ale jakej?
Odpovědět
@xhex Mně to připomíná šťovík 🤔 ?
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkak8 díky! Jdu si nastudovat, jak ho zlikvidovat.
Odpovědět
@xhex Snist. Je z neho skvela treba pomazanka.
Odpovědět
@sarkak8 https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C3%BD...
Odpovědět
Ahoj, my tomu říkáme šťob a je to fakt hnusný plevel, vyroste všude a kořen dlouhý jako k...a! Zničí to postřik, ale jestli je kořen dlouhý, tak po čase zase roste, nezmar jeden... Nicméně, jestli můžu dotaz: nejsem zahradník, ale sním o krásném zeleném pažitu, který jsem už zasadil, ale plevel pořád roste a roste (postřik zničí jen něco). Nemáte nějakou radu, jak se plevelů zbavit? Třeba časté sečení trávy, hnojení, prášek nebo granulky proti plevelům?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?