květiny do okrasného záhonu

6. kvě 202170

Ahojky, prosím o radu ohledně výběru kytek, keříků do okrasného záhonu. Kde vybírat, podle čeho vybírat? Jsem úplný začátečník, měl by to být můj první okrasný záhon. Děkuji za vaše rady.

• Doporučuji aplikaci Pinterest - nabídne vám inspiraci - poté podle druhu záhonu, který se vám bude líbit vybrat rostliny ( jsou tam i nafocené záhony + vyjmenované rostliny). Popř. časopisy, knihy...

• @jitule44  Jak velký ten záhon bude?

• Tak asi nejdulezitejsi je stanoviste, jde o zahon na slunci, stin, sucho, vlhka puda...? A podle toho vybrat vhodne rostliny 😉

• Sponzor fóra
  • Doporucuju na seznamu porad Zahradni promeny. Tam je napadu! A pak asi vyrazte do zahradnictvi, popiste svetove strany, jake barvy a vysky chcete a od kazdeho rocniho obdobi prozatim vyberte cca 2-3 rostliny. Pak to urcite rozsirite, tomu verte.

• Pokud máte FB profil, tak doporučuji skupinu Zahradní tvorba, skvělá pro inspiraci a lidi poradí i kytky.

• @qeszi  záhon je směr jihozápad, takže sluníčko. A tvar velikost ještě nevím, stále pokládám kameny, zkouším, vybírám....

• @davex  zatím nevím, rozmýšlím, zda do rohu nebo spíše podélný podél plotu. Vím, že bych tam chtěla nějaké bylinky, koupila jsem si phloxy 2 ks....

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat