Nádrž na vodu ze dřeva a jezírkové folie

Ahoj, nedělal jste někdo? Mi příjde, že by to mohlo být jednoduché a účelné. Hlavně bych si udělal podél domu nádrž na míru a vypadalo by to lépe než ty IBC kontajnery. Díky.
Odpovědět
Profilova fotka
topič: ono bude záležet na tom, jak velkou nádrž chcete. Ono se to nezdá, ale tlak vody je slušný. Konstrukčně bych to viděl rámové stěny, zevnitř osb desku na rozložení tlaku a zvenku pak třeba palubky nebo tak něco. A co třeba právě ty IBC kontejnery sesadit k sobě a na ně chytit pár latí a na ty chytit palubky atd. Nevím která varianta je finančně lepší, já osobně bych šel do ibc, přeci jen je to pevnější,samonosné, je to uzavřené, má to výpustný kohout a dle potřeby můžete přidat další ibc.
Odpovědět
@slabici No, ty kontejnery mají tu nevýhodu, že nehnu s rozměrem. Mně by vyhovovalo udělat to podél domu užší. Ještě jsem si říkal, jestli by ten základ nešel udělat z těch plastových prken. Žádná hitparáda, ale bylo by to odolné, pořád vzhledově lepší a hlavně stále na míru. Ten tlak tam bude velký, bude záležet na výšce té nádoby. Moje představa byla 1,5m do výšky, ale možná to je moc.
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius Nepíšeš rozměry. Myslím si, že to půjde, ale bude to chtít správně nadimenzovat vnitřní pažení. Potom ještě pro inspiraci se mi líbilo řešení, které si udělal kamarád. Kolem jedné stěny domu vykopal příkop, dal jezírkovou fólií a zaklopil to pochozím dřevěným chodníčkem (terasou). Do vnitř dal čerpadlo s vyvedenou hadicí a funguje mu to.
Odpovědět
@jakuda zatím jsem měl ta na hrubo představu na šířku 0,5m, délku 2m, výšku 1,5m. Zakopat to podél domu je zajímavý nápad, ale asi bych byl z té vody hned u domu trochu nervozní. Jakože není vidět, jestli to pak někde nesákne a tak.
Odpovědět
Palety stáhnuté upínacím popruhem. Euro paleta je vysoká 120 cm.
Odpovědět
Priklad
Odpovědět
@specnaz84 Tak tomuhle snad ani nevěřím, že může být funkční :) Ty mezery mezi prkny atp.
Odpovědět
@atilius Tak to je základní rám, dovnitř se můžou dat desky, Osb nebo prkna. YouTube toho je plný, stačí napsat pool palett
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?