Nízký průtok vody při zalévání

Dobrý den, prosím Vás řeším problém s nízkým průtokem vody při zalévání. Mám čerpadlo s výkonem 1000 W, které tlačí 4 bary, dopravní výška 40 m a maximální průtok vody 6500 l/hod. Čerpadlo má vývod na 1”, 3/4” a 1/2” (redukce na vývodu se pro konkrétní průměr zařízne). Momentálně tam mám 1/2” hadici cca 5m, která vede do bubnu s navijákem, kde je dalších 40m 1/2” hadice. Na konci hadice mi vyteče maximálně 20 l vody za minutu = 1 200 l/hod. Přijde mi to hrozně málo. Myslíte, že by pomohlo vést k navijáku hadici o průměru 1”? Nebo jak průtok zlepšit? Děkuji za odpovědi.
Odpovědět
@saurion to to je normální těch 6500l je při použití 1" hadice dlouhé třeba 2 metry. A čím vyšší výtlak tím výkon klesá až na 0l/h což bude někde při té výšce 40m. U vás ikdyz to máte třeba v rovině tak každý metr hadice vytváří odpor a snižuje průtok navíc ty rychlo spojky jsou menší než hadice a tím to ještě ubere průtok ve výsledku na těch 45 metrů můžete být rád za těch 20l/min. Co se týče zvýšení průtoku hrubší hadice k bubnu nepomůže protože ten to zase omezí. Musíte buď zvýšit tlak nebo celé hrubší vedení. S tlakem nic neuděláte takže jediné celé vedení natáhnout v 3/4" nebo pokud se chcete přiblížit k těm 6500l/h tak celé vedení v 1" nebo větším ještě.
Odpovědět
@edison101 Myslíte, že by došlo k nějakému výraznějšímu zlepšení, když bych si hadici v bubnu zkrátil ze 40m na 25m? Více reálně nepotřebuji. Děkuji.
Odpovědět
@saurion no moc to nedá max do 0,5l/min Ještě když jste to čerpal tu vodu co máte na konci hadice ? Jestli chcete vědět co vám ta hadice dovolí tak použijte jen tu 5m ale dejte na to rychlospojku a napoustejte 10l kýbl a pak vypočte kolik to dá za minutu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?