Poraďte prosím 🙂

Zdravím, mám na zahradě dva nezaevidované objekty na katastru nemovitostí. Takhle jsem to dostal od babičky, je to tam víc jak 40 let. Na odboru územního plánování mi řekli, že když to do teď nikomu nevadilo, tak to neřeší. Teď ale k problému. Co se stane, když ty objekty budu chtít přemístit nikam jinam? Bude z toho něco? Děkuji za odpověď 🙂
Odpovědět
Jde o to, že na katastru je pozemek vedený jako zahrada. Ale na městské úřadě na odboru územního plánování je to vedené jako stavební pozemek. Takže správně bych tam ty objekty neměl mít. Ale vloni mi na úřadě řekli, že když to nikomu nevadilo do teď, tak to nemám řešit. Chtěl bych ale posunout jeden objekt, tak si nejsem teď jistý
Odpovědět
@rajcatko1988 1. Píšete objekty. Jaké? Jsou to stavby? Nebo je to na kolech, když to chcete přemístit? Nebo nějaké kontejnery přemístitelné např. jeřábem? 2. Píšete, že jste se ptal na odboru územního plánování. Tam se ale neřeší umisťování staveb, to dělá stavební úřad. 3. To, že v KN je to vedeno jako zahrada a v ÚP jako stavební pozemek neznamená, že že tam stavby nemůžete mít (pokud se teda jedná o stavby). 4. A pokud jsou to stavby, tak jejich "přesunutí" znamená odstranění a nové umístění/postavení, což musí stavební úřad povolit. Nemusel by v případě, že se jedná o stavbu, která se neumisťuje/nepovoluje. Pro info - to jsou stavby vyjmenované v § 79 stavebního zákona.
Odpovědět
@rajcatko1988 A ještě se zeptám: Proč s tím vůbec chcete něco dělat? Potřebujete to mít v KN, abyste to mohl např. prodat? Protože pokud Vás nic netlačí, nechal bych to být. Je to tam 40 let, nikomu to nevadí, tak to tak může zůstat, ne?
Odpovědět
@milanq jeden objekt je seník, který ani nemá základy a druhá je chatka postavená z dobytčáku bez podvozku. Chatka by šla posunout třeba jeřábem a seník rozebrat, přemístit a poté znovu postavit
Odpovědět
@milanq no protože podle nové digitalizace map mám ze dvou stran pruh sousedova pozemku. A bohužel do toho pruhu zasahuje seník. To samé z druhé strany ta chatka. Několik let bylo vše v pořádku a najednou se ozvali majitelé těch pozemků. Ptám se z důvodu kdybych se s nimi nedomluvil a já musel ty pruhy pozemků pustit
Odpovědět
@rajcatko1988 Jen pro info neřestem hranice podle map i když prošli digitalizací stejně v mnoha případech hranice vůbec nesedí jestli to chcete řešit tak si to nejdřív nechte zaměřit jak to ve skutečnosti je.
Odpovědět
@rajcatko1988 Mapy na KN jsou trochu uhnuté do boku, taky nám ukazuje asi půl metru za plotem bílou čáru, že je půl metru za plotem ,,naše".. Přitom není
Odpovědět
Dají mi na katastrálním úřadě možnost nahlédnout do map před digitalizací? Teda pokud je mají? Máme domluveného geodeta, ale chtěl bych se ještě ujistit jak to bylo před digitalizací. Zda ten pruh patřil sousedovi nebo to digitalizace posunula. Protože podle ní mi ještě patří kousek obecní cesty na další pozemky. A těžko to takhle babička s dědou kupovali.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?