Pozemek 750 m2

Dobrý den, máte někdo pozemek mezi 700-800 m2 s bungalovem? Ukažte mi prosím, co vše se Vám na zahradu vešlo...Děkuji
Odpovědět
@delariva Ahoj, my máme domek na 713 m2. Domek má zastavěnou plochu 228 m2 + terasa je cca 22 m2 a garážové stání cca 45 m2. Musím říct, že má představa byla úplně jiná. Mít velký pozemek, zahrádku, rybníček, apod. ale čím dál častěji zjišťuji, že takto malý pozemek bohatě stačí a hlavně, mám dost času na děti a všechny svoje koníčky. Teď k pozemku, vejde se tam vše, co potřebujeme, terasa, malá užitná zahrada, kde mám zeleninu, vzadu za domkem maliny, ostružiny, borůvky, před domem zase okrasná část a už teď střádám plány, jak zahradu vylepším příští rok. Jsme ještě ve svahu, takže jsem si pohrál i s úrovněmi. Výhodou je, že vlevo je příjezdová cesta k sousedovi, na které si děti hodně hrají, takže o to je vlastně pozemek opticky "větší". Klidně se ptej, na to co Tě zajímá 🙂
Odpovědět
Přidávám ještě nějaké fotky.
Odpovědět
Tady ještě jedna, kde jde vidět vzadu ta užitná část.
Odpovědět
@delariva Podle mě si pokládáš špatnou otázku. Měla by sis spíš v první řadě sepsat, co na té zahradě chceš, co tam mít musíš, abys byla spokojená, kolik tomu chceš věnovat času (=čím větší, tím víc času) a teprve potom zkusit zjistit, jestli se to na ten pozemek vyjde, případně by ti z toho mohlo vyběhnout, jak velký pozemek vlastně potřebuješ. Ono je taky třeba dost rozdíl, kde je ten pozemek umístěný. Jestli v zástavbě, nebo někde u lesa. Vadí ti bazen u plotu sousedů nebo ne atp. je to hodně i osobních preferencích.
Odpovědět
@delariva zásadní (obzvláště u malých pozemků) je jeho TVAR ... ideální (co se týká využitelnosti) je obdélník v poměru stran 2:3. Jaký tvar máte ?
Odpovědět
Pod vše co se tu píše bych se podepsal a dodal jen pozor na procenta zastavitelnosti, která si některé obce závazně stanovují.
Odpovědět
@jiri_1477 ... a navíc je to závazně stanoveno vyhláškou č. 501/2006 Sb., což platí pro každého.
Odpovědět
@milanq A jaký je přesně výstup z této obecné vyhlášky?
Odpovědět
Profilova fotka
Ta vyhláška vlastně říká, že 60 % pozemku můžeš zastavět (včetně zpevněných ploch), když máš samostatně stojící RD a 70 % pokud máš řadovku. A to z titulu místa pro vsakování/odvodnění dešťových vod. Hold řadovkářům ty parcely líp vsakujou 😄
Odpovědět
@davex děkuji, na první pohled to vypadá veliké 🙂 @mp77 tvar je špatný, bohužel je to takový lichoběžník, dům bude jednoduchý obdélník...
Odpovědět
Pokud nechcete zahradu na práci, tak si myslím, že to stačí... Taková ta "měšťanská" klasika bazén, terasa, gril a nějaký ten vyvýšený záhon. Máme to také tak...
Odpovědět
Profilova fotka
Podívejte se na album https://www.modrastrecha.sk/blog/kreola, mají bungalov na lichobežníkovém pozemku, třeba se inspirujete
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?