Přístavba ke kolně. Je třeba ohlášení?

Zdravím, můžete mi prosím poradit? Plánuji na zahradě posunout kolnu a případně k ní něco přistavět. Kolna není na pevném základu, ale na pražcích. Není ani zaevidována na katastru. Bylo mi řečeno, že když je to postavené několik let ( mám zahradu od babi a dědy ) a nikomu to do dnes nevadilo, není žádný probém. Teď ale k otázce. Budu mít potom problém od úřadů, když to bez nějakého ohlášení posunu a postavím to na zemních vrutech? Kolega z práce mi řekl, že když stavba nemá pevný základ, tak to může být jedno. Že je to něco podobné, jako když bych tam měl postavený karavan či mobilheim. Co myslíte?
Odpovědět
@rajcatko1988 Nemyslím, vím. Jestli je stavba spojená se zemí je požadavek na to, aby mohla být zapsána do KN. To ale NEPLATÍ podle stavebního zákona!! Pro stavební úřad to bude stavba jako každá jiná a bude třeba splnit vše podle stavebního zákona.
Odpovědět
@milanq takže jestli jsem dobře pochopil, když to postavím na zemní vruty, tak to musím ohlásit?
Odpovědět
@rajcatko1988 Zalezi jak je to velke a kam to budete presouvat.
Odpovědět
@rajcatko1988 Přesně tak, jak píše puhelin. Podle velikosti, umístění, účelu užívání a dalších okolností to může být buď stavba, pro kterou není žádné povolení nebo souhlas potřeba, nebo stavba na umístění, nebo stavba na umístění a ohlášení, nebo stavba na povolení. Ale správně jste pochopil, že pro způsob souhlasu/povolení není rozhodující, jestli je to stavba na betonovém základu nebo jen na vrutech.
Odpovědět
@milanq no kolna má cca 3x5m. Momentálně je posazena na pražcích a chtěl bych ji dát jinam. K ní pak mám v plánu přistavět kryté posezení a to plánuji dát na zemní vruty.
Odpovědět
@rajcatko1988 Takže budete řešit jak kolnu, tak ten přístřešek (kryté posezení). Obojí je stavba. Popř. ten přístřešek může být posuzován jako přístavba k té kolně, ale to na věci nic nemění. Pořád je to pro stavební úřad.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?