Sklep a v něm studna

Dobrý den, Prochází mě hlavou několik myšlenek a některé nejasnosti mě trápí. To, jesli si můžu studnu do 3m vykopat bez papírů a povolení. Jestli si můžu zbudovat sklep do 25m2 a 2m hloubky taky bez papírů Pokud se na pozemku nachází stará zasypaná studna asi 30 let, budovaná před r. 1955, jinak je to asi cca 1800, můžu to vykopat zpátky bez úhony, pokud ke studni není žádný dokument? No a taková otázka na konec, když se udělá sklep, v něm rovná podlaha, třeba ty -2m pod terénem a uvnitř se rozhodnu vykopat studnu, budu moct legálně kopat ještě maximálně ten metr nebo klidně ty 2 - 3? Od výšky podlahy a ty 2 - 3 metry pod podlahou? Nebo se ty 3 metry berou od výšky terénu rostlého? Za odpovědi děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@vladimir_sacha co oci nevidi 🙂)
Odpovědět
@geodett tak, tak, kdo se moc ptá (třeba úřadů) moc se dozví 🙂 🙂 🙂
Odpovědět
@geodett já vím, jako koho bych se ptal na úřadě, ani tak bych se neptal, jasně že když udělám sklep a v něm studnu, to nikdo nezjistí jen tak kolem ani to, že tam tu studnu bych vůbec kopal, ne na tož aby věděl jak moc hluboko. Jen tak s říkám, jak je to s tou hloubkou
Odpovědět
Profilova fotka
@vladimir_sacha pokud budete chtit funkcni studnu ve sklepe tak budete kopat nez narazite na vodu, takze je otazka jak hluboko mate vodu
Odpovědět
@geodett Voda je všude, Kojetín leží na vodě a ona ostatně ta zasypaná, jinak funkční studna se na pozemku nachází, voda tak 2,5m hluboko přes léto at se kope kde chce a ted jak v září/říjen pršelo byla voda 163cm pod povrchem, ale to by byla čerpací jímka nebo čerpadlo s trvalým plovákem samozřejmé
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?