Usýcháni thuji

Dobrý den, chtěla jsem vas poprosit o radu ohledně thuji. Máme měsíc vysazene a začaly hnednout jakoby usychat.Nemate nekdo zkušenost?Prvních 14 dní jsme zalevali každý den konec.posilam i foto.nevi někdo jestli to je podzimem,škůdci nebo sucho či snad preliti?
Odpovědět
@katkacaajkova Řekl bych sucho hlavně zalívejte před zimou než začne mrznou, na zimu musí natáhnout do sebe dost vody, tak mi kdysi radil starý zahradník.
Odpovědět
Profilova fotka
@katkacaajkova řeším stejný problém, reznou mi všechny thuje. tak nevím co člověk dělá špatně. četla jsem,že muže pomoci hořká voda. tak chci zkusit.
Odpovědět
U nas stejne...resili jsme horkou soli ale nevidime efekt..nevim co s tim
Odpovědět
@inter71 https://abecedazahrady.dama.cz/clanek... nevím jestli je to tam napsané ale nemělo by se zalévat když na ně svítí slunce, tak že jen na zeminu kolem
Odpovědět
@wpavel presne takto jsme to delali vecer a jenom kolem...bohuzel
Odpovědět
Profilova fotka
Určitě se neboj, bývá to normální a časté, jak pořádně zakoření tak se zazelenají, stává se to běžně, je to reakce na přesazení. Hlavně pořádně zalévat, není potřeba denně, stačí jednou za pár dní ale je potřeba pořádně prolét zeminu a dostat vodu i dolů ke kořenům. Ke každé rostlině je potřeba nalét pořádnou konev vody aby voda pěkně pomalu vsákla.
Odpovědět
@inter71 Ono jakmile neprší dlouhodobě a vydatně tak se k těm kořenům do středu keře moc vody nedostane. Osobně jsem měl navrtanou hadici s rozestupem podle keřů a voda tekla třeba hodinu stačí dírka 3mm nebo podle tlaku vody.
Odpovědět
ted je otázka zda to lze nějak zachránit nebo už je po nich
Odpovědět
@inter71 Na likvidaci je vždycky čas, až je budete stříhat jaro + podzim tak by to mělo zase obrazit.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?