Venkovní sklípek teplota- spěchá

Jelikož mám ze staré, opět z části vykopané studny, ale ne na vodu, zbudovanou takovou jamku, malý sklípek na zeleninu (mrkve, brambory apod), hloubka je od urovně terénu po podlahu 150cm, na stropě 15cm polystyren, boky tvoří skruž a kolem je hlína. Dnes hlásí velké mrazy (u nás možná -12 a aby ne víc) a obávám se, aby to nezamrzlo, dá se nějak spočítat vnitřní teplota např při -10? Teď je venku -5C a uvnitř +3. Když je venku 0, tam je tak 6C, existuje na to nějaký vzoreček? (Do těch -5 sem to tak nějak budoval).... Kromě 15cm polystyrenu, který tam je pořád stabilně jsem dneska položil na bedýnky prostěradlo, jako další izolant a zacpal všechny mezírky, pomůže to?
Odpovědět
@vladimir_sacha Podle mě v pohodě, i když nemám vlastní zkušenost. Ale byl jsem na podzim u jednoho staršího pána na jablkách a on je skladoval v takové malé místnůstce, tak 0.5m pod úrovní země, vedli tam asi tři schody, jinak to byla normální mítnost se starými dřevěnými dveřmi, částečně bez skla. A ptal jsem se na to, jestli to nechává i přes mráz. A že prý to jen zadělává na velké mrazy, protože jablka jsou živé organismy a produkují nějaké teplo, takže s tím problém nemá. Spíš, že musí občas jít a vyvětrat, aby tam nebylo velké teplo. A to nebyla nějak superzaizolovaná místnost, ale tak někdy z osmdesátých let a tak na jednu cihlu.
Odpovědět
@atilius No momentálně sem tam přišel s čelovkou a je tam + 1C a venku -10, hodinu zpátky taky +1C, takže by to mohlo vydržet, ono... Já to budoval a počítal s teplotami tak do -5C, protože u nás už několik let bylo celou zimu +2C v průměru, ale tento leden je nejstudenější za několik let a osobně -10 sem zažil tak možná naposled 5 let zpětně. Ale pokud píšete, že to jeden pán skladoval půl metru pod terénem, tak to bude snad cajk.
Odpovědět
Pokud máte strach z dnešní noci, tak tam dejte pár lahví nebo kýbl s vařící vodou. Nevím jak je to velký prostor, ale nějaký ten stupeň nahoru naženou.
Odpovědět
@vladimir_sacha jj, měl tam jako dost bedýnek, jedna by to asi nepřežila, ale nebylo to zase narvané k prasknutí. Mě to dost překvapilo, že to vlastně nemá nikde zaizolované a ve sklepě.
Odpovědět
Vydrželo, to, děkuji za rady s vařící vodou, možná to pak zkusím, jak by měla přijít taky taková zima, udrželo se to na + 1C a venku bylo -12
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?