Zahradní domek s malým sklonem střechy

Dobrý den, potřeboval bych poradit, jak vyřešit střechu pro malý zahradní domek na nářadí. Plocha střechy je jen nějakých 4,2m^2, ale potřebuji aby střecha měla co nejmenší spád - tak max 3-4° Na internetu koukám, že ideální je na bednění (budu dávat OSB, nebo palubky) použít asfaltové pásy. Jakou skladbu střechy mám zvolit a jaké pásy použít ? Nalezl jsem návody jen pro střechy domů, tak jestli tohle řešení není pro budku na nářadí zbytečné, stačí nějaké levnější řešení.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme u zahradního domku zaklopili střechu OSB deskami, na to přišla střešní folie a jako krytinu jsme dávali trapézový plech a úplně v pohodě, domek už stojí druhým rokem a bez problémů
Odpovědět
@mikulxxx tak pokud to chcete jednoduše zaklopte to OSB nebo normálním a deskama a na to pískovanou ipu nebo něco takového.
Odpovědět
Ahoj, já si stavěl dřevníky se šikmou střechou, taky abych měl co nejmenší sklon, abych neměl dřevník moc vysoký (kvůli sousedům) a zároveň mi větší sklon střechy neubíral moc místa na ložené dřevo. On sklon střechy určuje, jaký typ krytiny lze na ni použít. Ne všechny krytiny jsou na malé sklony vhodné. Já jsem taky použil OSB záklop, na to střešní folii a na to jsem dal asfaltový šindel. Nevýhoda je v tom, že pokud je sklon střechy opravdu malý, tak při menším dešti voda nestéká, ale vsakuje se do šindele a jelikož voda vzlíná, tak se pak drží pod šindelem. Mám to položené správně, ale sklon střechy je prostě malý na to, aby zbytková voda pak mohla efektivně samospádem odtéct. Jako zatím tam nepozoruji žádné problémy, ale to ukáže až čas. Sklon střechy mám kolem 8°, a na obalu šindele psali, že by měl být větší jak 10°. Nejlepší řešení bude asi plechová krytina, nebo nějaký typ vlnovky. U vlnovky (např sklolaminát) je zase problém, že je celkem křehká a pokud máte u domku nějaké ovocný strom (např. jabloň) tak vám z větší výšky může tu vlnovku poškodit (většinou praskne). Ve výsledku jsem chtěl jít do něčeho levného a nakonec mě šindel stál o něco více, než kdybych sel do polykarbonátu nebo plechu. Ale mě se černý šindel prostě líbil (máme černou střechu) 🙂 Znám i lidi, co nalakují OSB a po pár letech vymění, ale to není ideální řešení. Taky je zapotřebí zvážit, jestli je vhodné tam dát i okapy. Záleží na okolnostech. Já je nemám, protože je mám na hranici pozemku u sousedů a ti tam nemají nic než trávu (navíc, voda stéká stále na mou část pozemku, kde mi to stéká do štěrkového lože, na kterých stojí dřevníky), na druhou stranu, celková plocha dřevníků je u mě necelých 15m2, takže už by z toho bylo něco vody do bečky 🙂 Ale to budu dodělávat až někdy jindy, bo chechtáky.
Odpovědět
@mikulxxx také jsem to zkoumal, nejjistější je asi klasický trapézový plech, ale tak aby v délce napojovaný. Dělají se i na míru aby měly přesnou délku.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?