Cena geodeta a výkopových prací

Ahoj, poradili by jste mi prosím s orientační cenou za geodeta a výkopových prací? Baráček budeme mít nepodsklepený menší dvoupatrový. Potřebovala bych vědět aspoň orientační cenu, na kolik to třeba vyšlo vás. Bagrista nám řekl orientační cenu cca kolem 20-30 tis. A to se mi zdá opravdu hodne, tak nevím jestli to tak opravdu vychází...
Odpovědět
@verissss Na základě Vašeho popisu mohou být rozdíly i v řádech. Tak zkuste: Je to rovina nebo ve svahu? O kolik m3 se asi jedná? Zemina x skalní podloží? Kolik km bude odvoz?
Odpovědět
Profilova fotka
No jestli se Vám tohle zdá hodně, tak barák ani nestavte. Bežne berie bagrista 1000Kč/h s veľkým bagrom. Koľko mu to bude trvať záleží asi na >10 faktoroch.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud je v ceně jen výkopová práce, tak to musí bejt za šichtu hotové s přehledem, spíš míň, pokud to není jelito. Tzn. Skrývka a pasy. S cenou okolo litru do 10.000 kč. Pokud to není nějaký brutální svaz.
Odpovědět
Tolik hlíny z takovéhle plochy i s tím štěrkem na obrázku bylo za 29800Kč v listopadu 2019.
Odpovědět
Profilova fotka
@kofejn Tak to je dosť neodpovedajúce, nakoľko ten šterk mohol byť aj za polovičku uvedenej ceny (a navyše nepatrí do základov). Ešte otázne, kam tú hlinu vozili. Ale ako píšem a aj @pyramis, za cca 8h sa dá skrývka aj pasy vykopať ak to nie je do kopca alebo to nie je 300m2 bungalov.
Odpovědět
Profilova fotka
U me bral bagrista 1200,- za hodinu a mel to udelany za smenu cca 9 hodin-bungalov , geodeti si rekli o 4000,-. Morava 5/2023
Odpovědět
@josefx Je to přesná odpověď v duchu dotazu 🙂. Hlína se vozila jen rámci pozemku, ale jak je to pro základovou desku, tak se odhrabávalo 80cm pod deskou v nevyšším místě a dalších 50cm pro pasy do nezámrzu, aby to vyšlo i v nejnižším místě. Štěrku 16/32 jsou dva trambusy, ale kolik je to kubíků poznačené nemám. Asi to bude 12-13m3, ale kolik tehdy stál, to nevím. Vloni byl za 1100/m3. Štěrk ve spáře mám, kvuli poznámce v projektu "je potřeba zajistit rovnoměrné sedání v základové spáře". A po dotazu na projektanta jak se to má zajistit, tak výsledek byl, ať tam dám (už nevím jakou) vrstvu štěrku. Takže jsem asi jedinej v okolí, co má pod pasama (nenosnýma) štěrk a jezdil v nich žehličkou. :/
Odpovědět
Profilova fotka
@kofejn Rovnomerné sedanie v základovej spáre sa zaisťuje tým, že sa tá spára vykope lyžicou bez zubov a začistí sa to lopatou ručne, aby v spáre neostal žiadny bordel, bola pekne rovná a mala ostré hrany. Šterk do základov nikdy nepatril a nikdy patriť nebude. Je k tomu dobrý článok na estav. Ale teraz je už holt neskoro 😬
Odpovědět
@josefx No právě 😄. Ale ty dva trambusy jsou prd, proti tomu co je pod deskou a ta nosná je: kupička vpravo
Odpovědět
@kofejn
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?