Chodník nad úrovni soklu

Dobrý den všem. Mám dotaz ohledně okapového chodníku kolem domu. Při zateplení RD jsem udělal sokl níž, než bych teď potřeboval... Můžu ho teď "utopit" a zámkovku přirazit až k fasádě? Nebo bude lepší nechat mezi fasádou a chodníkem pár cm mezeru a ten chodník přirazit k XPS. Pro lepší pochopení přiložím ilustrační nákres. Jsem spíš pro variantu ten chodník udělat nad sokl, ale nevím jestli je to technologicky správně. Aby nemělo negativní vliv na fasádu (vlhkost, praskání, atd).
Odpovědět
Ahoj, normálně udělej chodníček, jak potřebuješ, akorát v místech, kde bude nad soklem, pokud tam máš nopovku, tak přidej, ať se dostaneš nad to, a buď opatrnější, ať tu fasádu nepoškodíš. Není to nic proti ničemu, to se stane.
Odpovědět
@agis pokud mate svislou hydroizolaci aspon o 15 cm vys, nez je budouci zamkovka, nebal bych se toho. ... O kolik cm vys/niz bude zamkovka oproti ciste nule?
Odpovědět
@agis Já bych tedy chodníček nad sokl nedělal. Bude se smáčet a špinit fasáda...Pokud nelze jinak upravit terén, pomohl bych si odsazením od domu a obrubníkem.
Odpovědět
Chodík bude široký 1,05m, takže nemám strach, že by se špinil od deště. Máme celkem velky přesah střechy. Ipa je vytáhla cca 20cm od budoucího povrchu zámkovky. To rád slyším, že to není až takový problém. Děkuji všem za odpověď.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?