Hodnoty radonu - zkušenosti

Pokud u Vás proběhlo měření radonu v interiéru novostavby, pochlubte se Vašimi hodnotami. Případně uveďte podrobnosti: délka měření, jaké roční období, podlahové topení zapnuto?
Odpovědět
@karelp90 Tento dotaz asi zapadne. Alespoň já teda neznám nikoho, kdo by si po dokončení stavby nechal měřit radon.
Odpovědět
Profilova fotka
@jozkakomosny Pokud vím, naměří-li se vyšší hodnoty radonu - střední nebo vyšší riziko, musí se provést kontrolní měření radonu i u dokončeného domu. SÚ to vyžaduje ke kolaudaci. (předpokládám, že je to kvůli ověření, že protiradonová opatření byla učiněna a zafungovala...)
Odpovědět
Ja mám na rekreačním objektu, vysoký radon, v projektu jsou opatření a nikde ve stavebním povolení ani v jiném vyjádření, jsem nenašel, že by se mělo dělat nějaké kontrolní měření, taky nevím, co by se po dokončení stavby s tím ještě dalo dělat, když je to vše v základech, ale možná se mýlím...
Odpovědět
Povinné to není, ale může si to vyžádat stavební úřad. Já si to měřím, čistě ze zvědavosti, zda je vše OK.
Odpovědět
@jan_dusejovsky Jenomže to se týká jen veřejných budov, ne RD.
Odpovědět
Teď se chystáme kolaudovat, nebo jak se to dnes nazýva. Máme rodinný dům a stavební úřad má v požadavcích měření radonu. Pokud je střední nebo vysoký.
Odpovědět
@cbr600rr Ano, požadovat to nemusí, ale může.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?