Na kolik může vyjít podsklepení domu cca 200 m2?

Zobraz úvodní příspěvek
Zvažujeme si nechat postavit dřevostavbu. Ale doba je taková že všichni mají jen základové desky, my bychom však chtěli podsklepení. Máte někdo s tím zkušenosti? Na kolik to odhadem výjde?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my jsme sklep jen poptali a stavba částečného podsklepeni nam nebyla doporucena a cele podsklepeni comu (cca 100m) naceneno na cca 800tis...tudis nezreqlizovano :)
Odpovědět
Profilova fotka
@marcinek máme 50m2 sklepu. na jedné straně kde sklep není jsme dozdívali cca 1,5 m šalovaček protože je nerovný terén a stálo nás to taky 240 tisíc svépomocí bez vykopání od švagra a žádnej rok navíc mít nebudeme ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzana_ma držím vám pěsti ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@anetal7 Díky :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
nám nacenili částečné podsklepení domu s přístupovým schodištěm z přízemí na 700 tis :/ drahá sranda, to asi nedáme. zvažujeme sklípek na zahradě ve svahu.
Odpovědět
Profilova fotka
@lukava nakonec jsem taky skoncil se sklipkem ve svahu na zahrade, dal jsem betonovou jimku a z ni udelal sklep
Odpovědět
@geodett ty jo, dobrý nápad s betonovou jímkou, nemáš fotky, prosím? na kolik tě to nakonec vyšlo?
Odpovědět
Profilova fotka
@lukava fotky jsou u mne v albu http://www.modrastrecha.cz/blog/geode... a cena ve finale kolem 100t - ano neni to nejlevnejsi ale zase je to rychle, vlastni jimka byla kolem 60t a zbytek jsou veci kolem zejmena ty tvarovky na zed
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
Profilova fotka
Plánuji dům na šířku 8m, v "mírném svahu". Na těch 8m bude na jedné straně sokl 30cm a na druhé asi 0,8 - 1m. Vedle domu jsem počítal s dvojgaráži s rovnou střechou 7x7m. Teď si ale pohrávám s myšlenkou, že bych tu 49m garáž dal pod dům, část by vyčuhovala a sloužila jako terasa. Rozpočet na garáž svépomocí mám 300 tis. Kč, dům má desku 106m2 a zatím mi firma nacenila desku vč. přípojek (15m) a 5m nádrže na 450 tis. Kč. (bez toho podsklepení). Do těch 300 tis. u suterénu se asi nevejdu, co?
Odpovědět
@mariacek máme dům 8m široký. Pod domem máme dvě garáže a dva sklepy (myslím, že 96m2), které jsou o 1,5m odsazené, takže vznikla hubená terasa. Hrubá stavba toho podsklepení vč. schodů do domu s opěrnou zdí, základové desky pro dům za stropem podsklepení (protože je odsazený), demolice a vyhrabání jámy pro podsklepení (cca. 333m3),... toto vše na klíč nás vyšlo na 1.350.000Kč. Hodně nám to stavbu prodražilo, ale myslím, že to ve výsledku za to stálo. Myslím, že nějaké stovky tisíc byly jen za to, že to máme na skále, takže záleží, na jaké hornině to chcete budovat. U vás to ale nevypadá na tak velký rozsah, jako u nás. Máme pomerně dost specifický pozemek a jeden stavební dozor nám řekl, že si to na svědomí nevezme, když bychom to chtěli dělat sami a doporučil nám ať to dáme firmě. Stejně pak doporučil jiného dozora, že na nás nemá čas a ten druhý nám řekl, že by do toho taky nešel, kdyby jsme to chtěli dělat sami. Podle mě to za 300.000kč nedáte a jestli nemáte své zdroje, techniku a hromadu času.
Odpovědět
Profilova fotka
@radim83 Díky za info, asi fakt na to kašlu a postavím garáž samostatně, zas až tak moc to za to nestojí - myslím finančně.
Odpovědět
@mariacek jak jsem psal, máme dost specifický pozemek a k tomu ještě také dost malý poblíž centra města, takže jsme si řekli, že do toho třípatrového (1PP, 1NP a 2NP) půjdeme. O skalnaté hornině jsme věděli, jen jsme nevěděli, kde všude bude zasahovat skála. Kdybych měl lepší podmínky, tak bych to řešil určitě jinak, ale i tak bych se asi snažil to mít tak, abych se suchou nohou dostal z domu do garáže a obráceně.
Odpovědět
Článek se načítá
Pravě jsme začali s výkopem sklepa. 110m2, zcela zapuštěný, abymom neměli schody u vstupnich dveří a sklep držel teplotu. Okna pouze dva světlíky. Stavíme na klíč. výkop zeminy je nejakych 800cm3. Cena okolo 1 mil,vcetne izolaci,rampy do sklepa a zasypu. Stavime na rovinate parcele, podloží jílovite. Sklep jsme chtěli, pro uskladnění potravin, místa na aku. nàdrž,bojler, pneu,kola,lyže,zahrani nařadí atd. Nechtěli jsme si zastavovat parcelu dalsimi tech. domky,nebo naplnit garáž prave těmito věcmi. Případně zmenšit užitný prostor v přizemí o tech. místnost, či dávat bojler do koupelny, jak v panelaku.V neposledni řadě ma podsklepeny dům vyšši hodnotu☺ Cena je pro nas naprosto adekvatni.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Pokud se sklep dobře udělá tak by s ním neměl být dlouhá léta problém. Podsklepit celý dům mi ale připadá zbytečné. My máme sklep cca 50 m, vykopaný dodatečně před cca 70 lety, betonová klenba s traverzami, stěny obložené pálenými cihlami a nikdy jsme neměli žádný problém. Máme tam přístup k prípojkám, kotel, uložený starý nábytek ale i domácí zavařeniny. Pokud máte finance tak do toho určitě jděte, ale pozor na spodní vody a radon!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?