Nástrik zdí v sklepe

Dobrý deň. Poradíte mi prosím, čím steny v sklepe natrieť alebo nastriekať, aby sa nedrolili. Omietky robiť nebudeme, len by som chcela, aby sa to menej drolilo a prášilo. Ďakujem, ďakujem 🙂
Odpovědět
@tetazina obavam se ze pokud je podklad nesoudrzny tak cokoliv na to date vam pravdepodobne odpadne protoze to neudrzi podklad. Takze idealne omlatit a udelat na novo navic vidim ze zem je mokra takze pokud jsou mokre zdi tak jeste zaizolovat. Pokud to chcete jenom docasne tak to muzete prekryt osb/sadrokarton (coz asi ale neni mozne pouzit pokud je tam opravdu vlhkost) dalsi moznost je pouzit cetris ale furt hrozi ze to tam bude plesnivet a vlhnout, navic to cenove bude nastejno jako omlatit a nanovo…. Ale treba tu neco vymysli ostatni🙂
Odpovědět
@raziel628 Ďakujem za odpoveď. Ten sklep je uplne suchy. Fotila som tesne po dokončení podlahy, dávali sme betonovú dlažbu 40x40 - aspoň to sme vyrovnali. Pekný sklep z toho nebude, len som chcela, aby steny neopadavali. Je tam sucho a pomerne teplo. Myslíte, že mám aspoň vačšie diery a špáry vyspraviť cementovým špricom? Ďakujem za pomoc.
Odpovědět
@tetazina taky si myslím, že nějaké nátěry moc nepomůžou. Cementový špric je taky možnost, ale naděláte si s tím hrozně bordelu. Osobně bych oškrábal, omlátil nesoudržné povrchy. Pak bych koupil pár pytlů tenkovrstvé vápenocementové omítky a pomocí nerezového hladítka ji natáhl na stěny. To jednoduše zvládnete sami a pokud nepotřebujete řešit rovinnost, je to práce na pár hodin. I tak to bude vypadat nesrovnatelně lépe, než současný stav
Odpovědět
@zubr487 Ďakujem. Posielam ešte foto, aby to bolo viditelnejšie. Myslíte, že má cenu to nahadzovať?
Odpovědět
@tetazina teda někde to je na nahazování docela brutus. To je plno práce a materiálu. Spíše bych srovnal jen ty rovnější části a ty spodky našpricovat cementovou naředěnou maltou. S tím špricováním je problém, že se malta roztřikuje všude kolem.
Odpovědět
To se rozumně nahodit ani nedá. Byla by strašně velká spotřeba omítky a ty tlustší vrstvy by časem (a spíš dřív než později) popraskaly a začaly se drolit. Cementový špric to určitě zpevní, trochu srovná, ale asi taky nic moc. Pokud by mi na tom záleželo, zkusil bych tam na těsno postavit bednění, předtím rozumně navrtal a zafixoval kusy roxorů a vylil to slabším a řidším betonem. Nejdřív nízkou vrstvu aby zatuhla nad podlahou a pak až co to půjde pod strop. I tak to bude dost matroše, ale výsledkem by mohla být rovná stěna a dala by se i dál nějak esteticky ošetřit.
Odpovědět
@jiri_1477 Ďakujem pekne za odpoveď. Pekný sklep z toho nebude, asi ani rovné zdi 🙂 Bohate by mi stačilo, keby to sa to čo najmenej drolilo.
Odpovědět
@tetazina zvažte použití disperze pro zpevnění povrchu (např. disperze k9), případně se používaly i různé roztoky na bázi vodního skla ( pozor na to jestli je sodné či draselné..)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?