Odvětrání podlahy a zdí u starého domu

18. úno 202010

Ahoj. Prosím o prohlédnutí nákresu i zvoleného postupu.
1. odkopání vnitřních podlah a zeminy do hloubky 40cm a zahodit štěrkovým podsypem cca 20 cm. Do podsypu instalovat dle nákresu drenážní roury 100mm, které byly vyvedeny ze všech místností do středu domu a odtud svislým svodem (kanalizační roura) na střechu(dva oddělené komíny), ukončeno větrací hlavicí. Jeden konec bude ustit těsně nad chodníkem před domem opatřený kovovou sítí proti hlodavcům a druhý konec do trubky: kominu..Tím by měla být zajištena cirkulaci vzduchu. Na štěrku je pak beton, na betonu hyroizolace, pak tepelná izolace (polystyren?) a podlaha. Barák byl podřezaný tak nějak v 60. letech, Vyvedení odvětrání na fasádu (bez použití ,,kominoveho,, odtahu v úrovni odvětrávané podlahy prý nemá s hlediska proudění smysl, pouze ochlazuje podlahu. Yajímá mě, jestli mnou zvolená trasa drenážních hadic je správná a systém tak bude fungovat. Předem velice děkuji.

 • Ahoj,
  jak jste to nakonec udělali?
  Až se oteplí, pustím se do bourání podlah a bude mě čekat něco podobného.
  Jen nevím, jestli drenážní trubku kolem zdí nebo i pod podlahou. Podlaha bude betonová, na tom ipa, polystyren a pak plovoucí deska s podlahovým topením.
  Uvažuju, že na přívod drenážní trubky dám nějakou klapku, kterou přes léto zavřu, aby pak vlhkost nekondenzovala ve studené podlaze.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat