Odvoz hliny ze základů

Zdravím, měl bych dotaz na zkušenější, dnes jsem předával stavbyvedoucímu pozemek před zahájením stavby a oznámil mi, že mi po nich zůstane cca 60 kubíků hlíny. Co jsem koukal na ceny likvidace tak je to závratná suma a nevěřím že tolik všichni platí za likvidaci zeminy z výkopů. Má někdo nějaké rady jak zlikvidovat přebytečnou hlínu?
Odpovědět
Profilova fotka
Spotřebovat na svém pozemku - zarovnání, skalka, nebo se domluvit s někým, který ji vezme, potom se platí pouze nakládka a doprava a ta by pro 60m3 neměla být nad 10tisíc.
Odpovědět
@hreny Vím, že to zní strašně jednuduše, ale po své vlastní zkušenosti musím doporučit odvoz hnedka při bagrování. Nejlépe si s předstihem zajistit někoho, kdo potřebuje dorovnat svah atd. a hned se toho zbavovat. Mám docela velky pozemek, tak mi velká hromada hlíny moc nepřekážela, ale následně jsem musel řešit znovu bagristu +auto+ počasí , aby mi tam někde nezapadli a to je logisticky už složitější, protože mají všichni pořád hromadu zakázek. Ornici určitě nechat, ale pokud to bude hnusný jíl jako u nás tak pryč s ním.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?