Pozemok so starými základami. Máme na nich stavať?

Ahoj stavebníci :) Potrebovala by som poradiť. Môj partner ma presviedča, aby sme kúpili pozemok, na ktorom sú už vybudované základy, tie sú tam už cca 20 rokov. Základy sú postavené tak, že to mal pôvodne byť podpivničený dom. Ale platňa urobená nie je. Kedže náš dom by podpivničený nemal byť museli by sme to zavoziť. Otázka je stavať na 20 rokov starých základoch? Oplatí sa nám takýto pozemok kupovať, nebudú to v konečnom dôsledku väčšie náklady ako keby sme kúpili čistý pozemok ? Môj partner tvrdí, ža uštríme, kedže základy už sú. Mňa však odrádza to že sú už 20 ročné a "pivnice" sú zarastené burinou, kríkmi a pod. tí čo ste už stavali koľko cca stoja základy o rozmeroch cca 12*10 m ? Ďakujem.
Odpovědět
Profilova fotka
@zanebudka pokud to jsou jen základy a ne celá deska tak toho moc neušetříte, bagrovat bude muset stejně a dobetonovávat taky a akorát to bude prce navíc, muselo by se to vidět a nejlépe aby to posoudil statik....
Odpovědět
presne toto tvrdím ja, a aj statika som navrhla, ale dostala som od partnera zamietavú odpoveď, že načo. Obávam sa presne toho, že v prvom počiatku sa to môže javiť ako úpora, ale v konečnom dôsledku, aby sme nezaplatili aj navyše, pretože sa to bude musieť zavážať, platňa sa bude musieť urobiť tak či tak a ešte sa budeme musieť prispôsobovať pôvodným základom.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?