Seznam materialu základové desky svépomocí?

Profilova fotka
Zdravím, stavíme svépomocí domeček a dáváme dohromady seznam věcí co sehnat na základovou desku, mohl by někdo poradit? Nějaké typy? Děkuji! 😊
Odpovědět
Tvárnice ztraceného bednění, perimetr na zateplení základových pásů, kari sítě a nějakou hydroizolaci (většinou dvě vrstvy, kde v první i radonová izolace). Pak samozřejmě kvanta betonu.
Odpovědět
Profilova fotka
...štěrk, roxory, KG potrubí (+ tvarovky), FeZn pásek (+ spojky a tyč 10 mm).
Odpovědět
Proč to nenachystáte podle projektu?
Odpovědět
Profilova fotka
@eliska_suldovska .. Trošku jiný pohled.... vlastní nivelační přístroj. Bude se hodit od základů až po poslední obrubník. Potom bych začal hledat možnosti jak už nyní zakoupit a uskladnit veškeré izolace, polystyreny, kabely, vypínače, atd., Protože to co dneska koupíte za 100.000 Kč bude za rok stát 130-150.000Kč. To nestraším. To je jen logický vývoj toho všeho co se tu kolem nás děje. Před 5 lety jsem kupoval cement za 56Kč za pytel. MInulý týden po mě chtěli 92 Kč. Jsem rád, že jsem potřeboval jen jeden pytel 🙂
Odpovědět
@kossakowski1980 přesně tak, před 4 lety jsem cihlu (heluz 50 2v1) kupoval v DEKu za 98,-Kč, dnes je v tom samém DEKu za 338,-. Když připustím 40% slevy na kamionovou dodávku je to pořád přes 200. Vzhledem k tomu, že mě celá dodávka na hrubou stavbu stála 440 tis, je to tedy dnes minimálně dvakrát tolik.
Odpovědět
Profilova fotka
@petros4 jojo, podle nacenění nás mají cihly vyjít přes 600 tis.... 😛 hrůza!
Odpovědět
@pyramis Pásek potřeba není, zbytečná ztráta peněz, stačí u vývodů (včetně hromosvodu) zakopat L drát 2m hluboko a 2m dlouhý
Odpovědět
Profilova fotka
Ztráta peněz, jo? Dyť to stojí pár šupů. Jinak teda nevím, co je L drát. Ale to nevadí, určitě to nebude mít ekvivalentní zemní odpor, jako má pásek zalitý betonem v pasu.
Odpovědět
@vladimir_sacha Takto to projde revizí?
Odpovědět
@puhelin Klidně to vlhkých půdách projít může, měří se jen zemní odpor. Otázka je, jak dlouho to bude fungovat, než železo zrezne. Na tomhle bych fakt nešetřil, koukal jsem do nákladů a za pásek na barák (50kg), svorky, zemní tyče 4x a FeZn drát na vývody (34m) a vešel jsem se do pěti tisíc. Na konci roku 2019, jak je to teď netuším.
Odpovědět
@kofejn Dekuju, ja bych prave taky na hromosvodu nesetrila. Tohle me desi.
Odpovědět
Profilova fotka
@eliska_suldovska To je cena dneska. Jaká bude cena v srpnu nebo září ?
Odpovědět
Článek se načítá
@eliska_suldovska Projekt vypadá docela dobře 🙂, tak se jen zeptám pro zajímavost. Stavební dozor máte? Chápu, že svepomoci, se ušetří spoustu peněz, ale když se zeptáte na takovou banální věc, co vše bude potřeba, trošku mě to znepokojuje 😞. Doporučuji četbu https://eshop.svepomoci.cz/knihy/tist... stavěl jsem podle toho myslím, že by Vám to mohlo velice pomoct. Hlavně prosím určitě dejte zemnící pásek, žádné Elko jak píše vladimir_sacha. Ale zkusím to trošku od spodu, může se stát, že na něco zapomenu. Většinou se nejdříve dělá skrývka, je možné, že dělat nebudete. Pak kopete pasy do kterého budete pokládat zemnící pásek a v každém rohu by měl být vyveden zemnící drát na povrch. Zemnící pásek, by neměl ležet na zemi. Pokud máte v pasech udělán prostup pro vodu, elektriku atd...tak udělat nějakou ohrádku, nebo něčím vyplnit místo, tak abyste již nemuseli bourat beton. Většinou se pasy dělá ztracené bednění, které by mělo zůstat provázané s pasy, takže roxory do pasů a do ZB a musíte je mít podélně i svisle. V desce se pokládají odpady a kanalizace takže nějaké KG trubky průměr od 110 - 200 🙂 jak kde. Určitě už i nějakou chráničku na elektriku, pak zde máme i odvětrání na radon, pokud máte podlahové topení, nebo střední radon. Takže děrovanou trubku na odvod radonu z desky. Nějaký materiál do desky, určitě Kari sítě do desky 🙂atd....Je to jen orientační nástřel 🙂. Najdou se další a další věci.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?