Špatný rozměr základových pasů.

Dobrý den, Prosím o radu. Zjistili jsme, že máme vylité pasy v menším rozměru, než je vnější hrana ZB. Teď to vychází, že bude ZB přesahovat někde o cca 3 cm. Je možné položit ty 3 cm ZB přímo na zeminu nebo je nutné zeminu kolem vylitých pasů odkopat a dolít pasy na správný rozměr? Děkuji za rady.
Odpovědět
Profilova fotka
@ditr A není to správně kvůli zateplení základů? My měli rozměr desky menší z každé strany o 10cm protože tam pak přišel extrudovaný polystyren. Základy teda byly skoro zároveň s vnější hranou domu. Lehce přes cca 5 cm, proberte to s dozorem co na to?
Odpovědět
Profilova fotka
@jarin1 Rozmer dosky (podkladného betónu) môže byť menší o 10cm a cihla sa dá o tento rozmer vyložiť, ale základový pás by mal byť vždy aspoň o 10cm širší ako ztracák na ňom ( https://www.estav.cz/cz/8688.zaklady-... )
Odpovědět
@ditr @jarin1 @josefx Já chápu dotaz jinak. Ne, že je vnější obrys "desky" menší...to je normál, ale, že je šířka pasu menší, než ZB...a to je rozhodně špatně (staticky). Doporučuji pas odkopat-rozšířit a znova vylít betonem a pak až zakládat ZB. Proberte s projektantem/dozorem.
Odpovědět
Profilova fotka
@panlorenc Ano pravda pasy by měli vždy přesahovat čili určitě ať to @ditr obkope a vyleje betonem.
Odpovědět
Profilova fotka
@josefx Souhlas je to tak proto jsem psal že máme pasy širší než je hrana domu a že deska je užší, blbě jsem si to vyložil. Samozřejmě tohle je špatně takže dodělat pas.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?