Vady hydroizolace spodní stavby

Dobrý den, firma nám staví hrubou stavbu domku se sedlovou střechou a obytným podkrovím. Zatím nemáme střechu a při deštích zejm.prostorem schodiště dovnitř vždy naprší a v přilehlé části přízemí pak stojí voda,která prosakuje pod obvodovou zdí ven. Prokapavá zpětným spojem téměř ve všech spojích svislé hydroizolace. Předpokládám, že toto asi není vpořádku, když může voda ven,mohla by i dovnitř. Terén máme plánovaný 15cm nad úrovní desky. Prosím o pomoc a rady, jsem laik. 1. Měla by být vodorovná izolace pod obv.zdivem i její svislý přesah přilepený celoplošně k desce i ZB? U nás není, na mnoha místech pruží.Nebo stačí,pokud drží spodní okraj? 2. Je nějaká zkouška nepropustnosti hydroizolace?Mám strach,že podobná situace bude po obvodu celého domu,jen tam,kde nestála voda,se to nemělo možnost projevit. 3.Jakým způsobem se toto dá nejlépe opravit? Zatím nalepili 1 záplatu a zamazali něčím...stejně to teče... 4.Když bude nalepených X vrstev na sobě (záplaty bez většího uvážení) nebudou tam velké nerovnosti pro následné lepení polystyrenu? 5.Na desce máme zatím izolaci jen pod zdmi a v prostoru pod schodištěm, lepí plochu z kousků.Chápu,že se to asi lépe dělá, ale když vidím ty spoje venku,bojím se i těch uvnitř. Je toto běžné? Navíc je ta izolace zacákaná různě od lepidla (cementového),to se potom lepí na to lepidlo nebo se to musí očistit(riziko poškození?)? Omlouvám se za délku a prosím o info,jak to má vypadat,ať víme, na čem trvat. IZOLACE je Glastek 40 speciál mineral
Odpovědět
Pokud Vám to tece mezi jednotlivymi vrstvami hydroizolace, tak zjevne neni spravne natavena dalsi vrstva, coz rikate i u toho pruzeni. Takze ocistit, pripadne zas penetrak, natavit znovu a poradne primacknout, at se vrstvy spoji. Na pár mistech se mi to take stalo. Nic neteklo, ale odchlipnuta hrana nebyla akceptovatelna. Pripadne nerovnosti muzete v XPS, EPS vybrousit. Mensi pobere lepidlo nebo pena. Co se tyce vodorovne izolace na desce. Vetsinou se lepi po co nejdelsich pasech to jde. Kousky kdyz neni misto a zbyti. My mame dve vrstvy s presahy. Doporucuji poradne projit a zkusit si zatahat za ,,lem". Jak se da strčit ruka do nejake mezery, tak to nemaji zase nataveno. Hlavne si taky pohlidejte, aby spravne osetrili prostupy - odpady, voda, elektro. Bud systemovy prvek nebo poradne osetril tekutou, treba Bormit. Nema smysl resit nejake nedotaveniny, pokud pak nekdo odpady a chranicky jen obrizne a necha byt.
Odpovědět
@peju Děkuji za reakci. Ten spodní okraj svisleho pruhu se tváří, že drží, je prilepený,ale asi ne dobře, protože v místech, kde se sousední svislé pruhy překrývají, to skoro všude,kde stála vevnitř voda,teče. V místech,kde to pruží,taky těžko říct , co je k čemu přilepené a co ne. Jestli nedrží izolační vrstvy mezi sebou nebo nedrží ani ta spodní izolace na boku desky a ZB. Tak velké plochy,že by se to dalo očistit a nalepit znovu to nejsou.Nebo to jde nějak odlepit? Aby se dalo vše znovu přilepit? To asi ne, že?
Odpovědět
Část opravili takto......hmmmmmm. Na to,že stavebni dozor chtěl, ať to vytáhnou výše, aby to bylo 30cm nad terénem, a to jsme ještě nevěděli, že to teče.....Tak tam lepli záplatu a zbytek zamazali něčím ( tekutou?, nevim).Stejně to teče. Nevím,kolik vrstev by tam timto stylem nakonec bylo.....!?
Odpovědět
Zapomněla jsem obrazek
Odpovědět
Zdravím všechny a prosím o rady k mému dotazu,jak se opravují vady ve špatně natavené hydroizolaci, pokud se okraje neodlepují tak,že by se daly očistit a znovu natavit a přilepit? Co s tím ? A jak se vlastně za sucha pozná,jestli to těsní nebo ne? Je na to nějaký fígl? Moc děkuji, jsem laik a uvítám každou radu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?