Výstavba RD dřevostavba

Zdravím , rádabych se chtěla zeptat . Firma nám včera dovezla panely ale jelikož příroda je příroda začal silný vítr a déšť tak panely složili na pozemku a já bych ráda slyšela někoho zkušeného . Včera tu pršelo a foukalo dnes napadl sníh jak moc se mám obávat že se naruší konstrukce ? Firma čeká až nebude takový vítr aby to zakryli plachtou ale pokud už je všude sníh a bude pod plachtou tak aby to nezačal pracovat . Foto před sněhem (napadlo dnes večer cca 5-10cm)
Odpovědět
@enulka123 Firma měla při dovozu dbát na jakékoliv vnější vlivy, tudíž to měla přikrýt hned po vyložení. Každopádně by panely měly být impregnované, takže se nemusíte bát, že by se nějak extra poníčily. Pokud by se přeci jen něco stalo, tak hledejte odškodnění u firmy, která má povinnost materiál zabezpečit
Odpovědět
@tommys21 firma se snažila zaplachtovat ale už druhy den tu fouká i jeřáb měl problémy ohledně skládání takže chápu ,že nebyla jiná možnost ale byla jsem tam dnes raději udělat fotky propřipad reklamace .
Odpovědět
Nejmenší problém je samotné dřevo, jsou to vysušené KVH profily, takže max budou vlhké na povrchu, ale to vyschne velmi rychle. Horší to může být u izolace uvnitř stěny, ať je tam cokoliv, tak to je nasákavé a to už se bude vysoušet hůř. Sádroš či Fermacell úplně do vody také nepatří. Určitě panely impregnovane nejsou a určitě byste to ani nechtěla. Ometl bych všechno od sněhu a zakryl plachtou.
Odpovědět
@oujee21 moc děkuji . Jak člověk nezná postupy dřevostavby tak je nervózní a nechci nic nechat jen tak abych si pak nemlátila do hlavy ,že jsem to už měla řešit .
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?