Zahájení stavby

Dobrý den, je zde někdo, kdo začínal stavět v tuto roční dobu? Může mi prosím můj záměr někdo vymluvit a nebo mě naopak podpořit 🙂 mám dilema. Pozemek máme v nadmořské výšce cca 650m.n.m. a skalnaté podloží. Díky a přeji pěkný den.
Odpovědět
my jsme stavěli sami, začali jsme ke konci října, ale jen víkendy, takže jsme stihli jen pásy, ztracené bednění a návoz hlíny, desku jsme pak nechali až na březen.
Odpovědět
@lukven Ahoj, ale jo myslím že naše stavební firma teď dodělávala někomu ZD a budou zakládat zdivo příští týden. Záleží čeho chcete dosáhnout, jak velký dům atd. Vše závisí na počasí - pokud by byla takto teplá zima i v lednu, což pochybuju, tak by to asi šlo s rizikem navýšených nákladů na zimní směsi betonu, malty atd. Já bych počkal na Březen už v tuto dobu - pokud nemáte ani kopnuto.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme pozemek ve svahu, ten jsme nechali srovnat a začátek stavby necháme na březen.
Odpovědět
My jsme před třemi týdny dodělali svépomocí zakladovku, taky ve svahu, takže celkem asi 1200tvárnic ZB, a upřímně si neumím představit dělat to teď v tomto počasí. Pokud nemáte ani kopnuté v zemi, nechala bych to na jaro. Pokud něco, můžete si zatím udělat terénní úpravy... Jen opěrná zeď nám zabrala měsíc 🙂
Odpovědět
@lukven předminulý týden Základová deska minulý týden tekutá hydroizolace + radon pod obvodové zdi, den na to sestavení obvodu a příček, úterý - vylévání betonu do obvodových zdí. Beton s příměsí takže, dle "odborníků" až do -7
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?