Základová deska

Ahoj střecháčci, chci se vás zeptat. Nezdá se vám základová deska moc utopená? Díky za názory!😊 První dvě fotky zepředu--duvod proč se ptám a jedna ze "zahrady" kde se to zdá ok.
Odpovědět
My ji máme od dost vyšší, ale asi kvůli terénu tam kde ji máme utopenou kvůli převýšení pozemku budeme odbagrovávat a dělat menší opěrnou zídku ze strany. V jaké hloubce máte z domu vedenou vodu? Je tak hluboko aby byla aspoň metr v zemině a nezamrzla? my to nepohlídali a tak budeme nechávat opravovat a musíme nahrnout zeminu kde jsme ji nechtěli.
Odpovědět
@jajinka121 on to ten asfalt hodně zkresluje. Ale když na to tak koukám, asi také budeme muset bagrovat a udělat plot se zídkou- s tarasem. Počítali jsme, že nám vyjde schodek spíše u vchodových dveří než z francouzských do zahrady, ale snad to nebude tak hrozný. Desku dělala firma, tak předpokládám, že to snad udělali i včetně té vody, tak aby s tím nebyl v budoucnu žádný problém.
Odpovědět
Je to relativně ok, když se dobře udělá sokl, poctivě spodní "okapnice" u polystyrenového zateplení, a dobře se ošetří okolí domů (okapový chodníček atp). tak se nemáte absolutně čeho bát. Pokud nad barákem není kopec ze kterého může chrstnout bahno/voda.
Odpovědět
Utopená se mi nezdá, v tom smyslu, že čistá podlaha musí být min. 150mm nad UT. Máte zas výhodu, že nemáte velké objemy zeminy do desky a kolem domu. Co je ale úúúplně špatně je provedení K prostupů.
Odpovědět
@skunkos @panlorenc díky za reakci. Snad to bude ok a udělají to pořádně.. My jsme ve stavebnictví velcí laici.. Já jsem spíše přes vnitřky, takže budu ráda za každý postřeh. @panlorenc copak je s těmi prostupy? Můžeš popsat detailněji? Díky
Odpovědět
@nicmat kanalizační prostupy deskou se nedělají v chráničce neboli trubka v trubce, protože se tak jaxi taxi špatně izoluje (hydroizolace) o plynotěsnosti nemůže být už vůbec řeč a pokud máte střední nebo vysoký radon, tak to jsou právě místa kudy radon proniká. Prostupy se dělají klasicky, kdy trubka prostupuje deskou "natvrdo" no a pak hydroizolační dvojitý límec. Píšeš, že jste laici, o to větší důvod se zeptat zkušeného, nebo lépe zaplatit TDI. Šikovný TDI se zaplatí "sám" a vám ušetří hodně starostí a peněz.
Odpovědět
@panlorenc kanalizační prostupy nejsou trubka v trubce, ale kolem prostupu je asi 5 cm vysoký černý pásek z něčeho jako molitan, ale tenčí. Nevím zda jen kvůli tomu aby se ty prostupy neznečistili? Každopádně to jde oddělat a žádná mezera tam není, aby tudy prošel radon. Nicméně radonové riziko máme nízké. Čekala jsem, že když to dělají lidí od firmy, jak tvrdí, již 15 let, stále ti samí, že bude všechno tak jak má. Každopádně moc díky 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?