Základové pásy - podsypání

Opět Vás tady zdravím, potřeboval bych objektivně rozseknou mé dilema. Vysypat základovou spáru štěrkem před vylitím betonem ne? Když hledám na internetu, videa a návody, tak většina lidí položí do základového pasu zemnící pás (podložený) a základový pás vylije. Ovšem několik lidí mi říká, abych základový pás vysypal štěrkem a pak teprve položil zemnící pás + následně vylil betonem. V projektu to nemám. Mám tam betonovou mazaninu, u které mi projektant řekl abych ji nedával. Kreslí to tam pouze kvůli úřadům nebo co.... Jak jste dělali Vy? Co doporučujete? Děkuji
Odpovědět
Ja si myslím, že je to dle základové spáry, jak vypadá podloží. Takto mi to řekl projektant i dozor, který po vykopech rozhodl. Podsypal jsem jen někde, kde bylo třeba.
Odpovědět
To řešte s projektantem nebo dozorem. Ti by Vám měli být schopni vysvětli, kdy a v jakém případě se tam dává nebo nedává ten štěrk a jakou to má funkci. Ptát se všeobecně Vám moc nepomůže, protože každý má jiné základové podmínky. U nás jsou nepropustné jíly a pokud bych dal pod základový pás štěrk tak se stane to, že se do štěrku začne stahovat voda a tvrdý jíl změkne a dům může začít nerovnoměrně sedat. Takže u nás nebylo doporučeno nedávat štěrk.
Odpovědět
@ossci mám jílovité podloží a bylo mi doporučeno ničím nepodsypavat. Takže jsem položil zemnící pás a zalil betonem.
Odpovědět
Profilova fotka
@ossci vetsinou je podsyp zbytecny, ale presne jak uz zde zaznelo, zalezi na podlozi
Odpovědět
Děkuji moc za názory. Vykopu tedy pásy a zavolám stavební dozor na konzultaci.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme písčitohlinitou půdu, měli jsme mít vysypáno štěrkem. Ale narazil jsem na skálu, a tak projektant řekl, trochu vysekat, vyčistit a rovnou beton. Je to opravdu případ od případu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?