Zateplení soklu

Prosím o radu, je tento polystyren (Austrotherm XPS TOP P GK) vhodný na zateplení soklu. Prý jsou některé druhy právě na sokl a jiné na fasádu. Děkuji Jana
Odpovědět
@1janina1 XPS na sokl by měl mít na sobě vaflovou struktůru, aby na něm dobře drželo lepidlo. Jinak je vhodný spíš do podlahy, střechy. Jinak se podívejte na Styro SD, EPS Sokl 3000. To jsou polystyreny na sokl a jsou dost levnější než XPS.
Odpovědět
@kofejn Cením si Vašeho názoru a děkuju za odpověď. Zdá se mi, že je v dnešní době skoro nemožné sehnat fachmana v Praze a okolí.
Odpovědět
@1janina1 Nezbývá nic jiného než samostudium, jsem na tom stejně jako spousta lidí zde :-) . Ty základy s izolacema mám naštěstí už za sebou.
Odpovědět
@kofejn i kdyby nebyl "wafer" stejne ho budete kotvit plast.hmozdinama s taliri. Hlavne aby byl perodrazkovy, a jeste lepe ve dvou prekladanych vrstvach. Na lepeni bych doporucil penu na to urcenou, ja mel nak Soudabond nebo tak- rychlejsi a pevnejsi. Nekdo tvrdi, ze hmozdiny netreba, dost zalezi na finalnim materialu, ja mam obklad.sutr,coz je tezky. Ten Styro je levnejsi, jelikoz to neni extrudovany polystyren. Je to tzv.perimeter. viz.samostudium 🙂 Na sokl samozrejme dostacujici ale xps je xps 😄
Odpovědět
@xavik Já desku do perimetru vylíval a xps je pod ní, rozdíly znám. Perimetr jsem na ztracenko jen lepil modrým Tytanem.
Odpovědět
@kofejn tou poznamkou jsem chtel janinu vyzvat ke samostudiu, aby si ty rozdily nasla (extrudovany vs. expandovany) nebylo to mireno k tobe. 😉
Odpovědět
@xavik Studujeme jak se dá 🙂 i po večerech, ale rada nad zlato. Díky. Přikládám fotku vafle - snad je to dostačující. Bude to na pěnu a kotvené talířovýma hmoždinkama. Nakonec to asi jen zahrneme hlínou bez nopovky, ale to moc předbíhám. Janina
Odpovědět
@xavik Musím omezit kafe, pak jsem vztahovačný :-N
Odpovědět
@1janina1 jasny, urcite je to mozne. Ja se teda nebojim tomu memu domecku, kamaradu, doprat urcite poctivosti, nekdy az prehanim, a castokrat se to brzy vyplatilo. Resp. kde clovek zbabele usetril, obratem, jak facka, se mu to vratilo. Xps jsem natah lepidlem s perlinou az dolu a tu nopovku dal.
Odpovědět
Měl bych pár otázek.Máme na soklu tak 6cm xps, stačí to?Jinak do 3/4 soklu budeme dohazovat celý terén. Má otázka zda to xpsko stačí (jeho tloušťka)? Za další jak je možná vidět na fotce...měli jsme na desce ipu jen tak 15cm přesáhlou přes kraje a ta se prehla směrem nahoru a ještě se k ní přidalo a zatavila se po první zakladajici šár, ale dolů uz nic směrem k základům.Pak na to firma bouchla xpsko.A ptám se zda to nevadí a nebo mám celé xps natřít ještě asfaltovym naterem a na to pak až lepidlo?Bude to zahrnuté hlinou sice do 3/4 a tomu xpsku vlhko, že je v zemine nevadí? A poslední dotaz, jak řešit místo pod dveřmi.Zariznout ipu a natrit ten purenit?Protože to se asi blbě bude nahrivat a na to nalepit xps? Nebo jak se řeší tato místa.Díky moc za info
Odpovědět
@martas85 Jestli stačí 6cm by měl říct projekt, ale přijde mi to málo. Já mám psaných 28cm perimetru, což mi zase přijde až až. XPSku vlhko nevadí, je nenasákavé. Že není ipa k základům nevadí, hlavně že svislý pás bude končit cca 30cm nad terénem ( a i perimetr/xps). Hydroizolace má chránit zdivo a skladbu podlahy. Ipu neodřezávat, natavíte na to horkovzduškou "samolepící" pás. Nebo jde použít tekutá izolace, ale s tím nemám zatím zkušenost. Nicméně se ji chystám použít na pojištění spojů samolepícího pásu a purenitu okolo francouzských oken.
Odpovědět
@xavik Děkuji, nopovku tedy dáme. Dával jste i drenáž kolem pozemku?
Odpovědět
Článek se načítá
@kofejn ano purenit jsme také L-kama pojišťovali na více místech.Tak teoreticky by se dalo na to pěnou přilepit ještě jedna vrstva XPS-ka ne?Jinak o to místo pod dveřmi mi jde z toho důvodu, že natavit ipu bokem je v pohodě a lupnout to pod dveře na purenit ale pak to musí chytit na první dobrou protože tavit to na purenitu, to by asi nešlo.Pak mě napadl samolepicí asfaltovy pas, který se dává na střechy a podobně...
Odpovědět
@martas85 Já to dělal tím samolepícím pásem, ale i když jsem to penetroval, tak to moc držet nechtělo. Hořákem jsem se okolo skla bál. Takže nakonec jsem si pás připravil nasucho aby pás pěkně seděl, nařízl krycí folii a přilepil jen spodek. Potom jsem odtrhl folii zvrchu, lepící vrstvu natavil horkovzduškou a připlácnul k purenitu. Takhle to už drží líp a jen to domatlám v ohybech tekutou izolací nebo tmelem
Odpovědět
@kofejn ok, díky moc.Člověk se pořád učí 🙂
Odpovědět
@1janina1 na drenaze jsou opet dva tabory ano/ne. Asi je podstatne umisteni domu a hrozba nejake stojate vody. Ja ji nedal, zatop nehrozi a mam vodu z venkovni dlazby odvedenou smerem od domu do vsaku a ten ma i prepad.rouru koukajici dal od domu . Mam pozemek mirne z kopce. V jednom miste tu dirovanou rouru teda mam, ale jen proto, ze ten prepad nahodou vede kolem zdi, jen jsem to vyuzil. Kolem domu az po hloubku xps mam makadam, na nem kacirek. Nopovka smerem nopy k domu chrani jednak mechanicky tlak na to xps a teor. odvetrava to vlhko odspodu. Ta drenaz je vhodna hlavne u starsich staveb. Tak nejak me to bylo receno stavebnim dozorem, tak jsem na nej dal,zatim nic nikde nevlhne, ale jak pisi, mam idelne situovany pozemek, voda nehrozi.
Odpovědět
@xavik Náš dozor tvrdí nedávat. Byli jsme na vážkách, ale teď ho tedy poslechneme 🙂.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?