Změna rozměrů proti projektu...jak velký problém to je?

Dobrý den. Mám takový dotaz: pustili jsme se do základové desky, momentálně jsme ve fázi kdy máme založenou po obvodu první řadu ztraceného bednění. Zedník co nám to zakládal, tak založil tu první řadu ztraceného bednění o šest centimetrů ,,ven,,. Budeme mít obvodové zdivo Porotherm 50 plněnou vatou, ale první řada obvodového zdiva bude vyzděna z 44 a ostatní řady z 50... A základy se pak zateplí 6cm polystyrenem, zbytek zdiva se nezatepluje. Co jsme měli na leveckach vrut, na kterém byla hodnota obvodového zdiva, a mělo se odečíst těch šest centimetrů a tak založit ztracené bednění, tak podle toho založil ztracené bednění, takže celý dům bude potom větší. Pan zedník říkal, že to ničemu nevadí, akorát ten kdo nám bude dělat hrubou stavbu a stropy, tak aby to věděl. Tak by mě zajímalo, jaký názor na to máte vy? Jak to ovlivní například dorezy u obvodového zdiva, nebo strop, který je miako s nadbetonavkou a co střecha? Mockrát děkuji za každou odpověď.
Odpovědět
Stalo se nám to stejné, akorát nám to udělali o 15cm na každou stranu menší 🙂 Nechali jsme je to předělat. Má to vliv absolutně na všechno od množství zdiva po tašku na střeše. To se pak ty projekty nemusí vůbec dělat, když nic z toho nebude sedět. Nemluvě o tom, že jsem odmítla riskovat, že mi někdo z úřadu přijde barák přeměřit, ať už při kolaudaci, nebo kvůli vynětí z půdního fondu. Jestli máte teprve založeno a nevylito, tak je to výhra. Předělat a jede se dál. My to bohužel zjistili až po vylití celé desky 😄
Odpovědět
Pan Zedník říkal ... a po mě potopa. Problém to může být malý, ale také velký. Např. jestli máte od Porothermu stropy, tak nosníky jsou na nějakou modulovou délku, pak budete muset koupit větší a zařezávat je, pak řezat vložky. Pokud se nepředělá projekt, tak se budou problémy objevovat postupně. Každopádně i kdyby to byly i menší problémy, tak kdo uhradí vícepráci, improvizaci, materiál? Pan zedník? Neznám projekt, ale doporučuji reklamovat u pana zedníka.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?