Zvednutí pozemku

Dobrý den, Vlastním pozemek 1360m2. Dnes jsem zajel na pozemek a po deštích zjistil, že v celé kolonii je jeden z nejníže posazených pozemků, tudíž všechna voda jde ke mě. Bagrista mi doporučil dát bod 0 desky na úroveň příjezdové cesty (s čímž souhlasím). Poté strhnout skrývku na celém pozemku. (ne jen tam, kde bude stát dům) a navozit ji na kraj pozemku. Postavit základovou desku a poté udělat navážku zeminou a přes tu na konci stavby dát ornici. Je to správný postup? Jsou i jiné možnosti? Bagrista si za strhnutí skrývky cca 1300m2 řekl 25 000,- což mě přijde dost. Prý to má za šichtu hotové a 2 500,- na hodinu mi přijde pálka. Díky všem za rady a názory 🙂
Odpovědět
Vyjádřím se jen k ceně - je to celkem pálka, já mám nabídku 7000, 750 kč za hodinu s DPH včetně cesťáku (ok. znojmo)
Odpovědět
Profilova fotka
Cena je mimo, ale postup správný, taky jsme to tak dělali.
Odpovědět
Tak cena je teda dost vysoka. Tolik jsme platili my (pozemek 1300 m2), ale byla v tom skryvka ornice (2 dny) a zarez do svahu (take dva dny). A pan makal neuveritelne, zadne leharko, prostoje, takze si myslim, ze si ty penize zaslouzil. Jil pak vozil jeste k sousedum. Za jeden den prace by to bylo tak 6-7 tis. Lokalita u Prahy. Bagrovali jsme letos v lednu. Jinak ale urcite shrnte ornici co nejvic to půjde, bude se vam pak hodit.
Odpovědět
Bagr stojí v průměru 600 až 800 Kč na hodinu. Platit víc je nesmysl.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja bych dal 0 teda nad uroven cesty, ne na ni... Kdyz uz tak uz....
Odpovědět
Taky bych dával 0 základové desky nad cestu a hrubo nad okolní terén, obzvlášť pokud se u vás sbíhá voda.
Odpovědět
Ta cena je hodně zvednutá - hodina práce bagru cca 700 - 800,-Kč, záleží co v tom máte započteno - tu zeminu také bude třeba také na něco nakládat a někam odvážet, tak jestli v tom není započteno i toto ... Při skrývce zeminy z tak velké plochy může být docela dost materiálu.
Odpovědět
@franti_p nic se určitě odvážet nebude, ani nesmí. Skrývka ornice je povinná.
Odpovědět
@tinabla Ano, to jsem si neuvědomil. Vrchní vrstva zeminy se musí deponovat a Vy víc ubírat nebudete. My budeme řešit zásek na pozemku s opěrnou zdí, kdy budeme ubírat na cca 400m2 v mírně svažitém pozemku, v horní části do max. cca 1,4 m. Té zeminy bude hodně. Ta částka co Vám byla sdělena za uvedenou práci je dle mého přemrštěná.
Odpovědět
@davve03 Před půl rokem jsme platili 650 za hod. Středočeský kraj.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?