Ako správne zatepliť a izolovať podlahu?

viete mi niekto poradit, ako spravne zateplit podlahu? Ci dat nobasil, alebo polystyren, ci betonovy poter a nivelacku, ci samonivelacny poter? a v akych vrstvach-v cm?dik ps:mame klasicke kurenie radiatormi
Odpovědět
Nobasil, či polystyrén podlahový závisí od ceny, na to treba dať igelit a potom poter, alebo nivelačný poter ten je drahší. To závisí od Vás podľa ceny, čo si vyberiete. Kvalitnejší je nobasil na podlahy. Hovoríme o novostavbe? Lebo pri rekonštrukcií podlahy, treba odstrániť starý poter až na betón. Môžete použiť aj klasický poter a potom nivelačku rozotrieť je to lacnejšie ako nivelačný poter. Lebo nivelačka sa nanáša na milimetre, poter na centimetre. Prepočítajte si to.
Odpovědět
Samozrejmä, keď Ste na prízemí alebo v suteréne na betóne musí byť izolácia proti vode.
Odpovědět
diky za rady, prave kvoli cene a pracnosti sa nevieme rozhodnut....a este jedna otazocka, aka ma byt hrubka poteru? niekto hovori, ze staci aj 3,5...niekto zasa, ze minimalne 4cm...
Odpovědět
Začnite min. 4 cm na najvyššom bode, lebo niekde bude menej a niekde aj 7 cm. Záleží aký kvalitný je podkladový betón myslím ako je v rovine, či je rovný alebo nie. Poter musí byť 4 až 6 cm to hovorí norma. Pod 4 cm praská a hlavne, keď je pod ním tepelná izolácia treba dať aj kari rohož 4 mm oká 20x20.
Odpovědět
dakujem , velmi si mi pomohol, mat tak tvoje skusenosti, hned nam to ide lepsie.... ;-) inac, volajako tu je mrtvo, to nikto nestavia? :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
marek27 • 18. aug 2009 o 17:11 Zaujima ma, co ste davali na podlahu za izolaciu. Hrubka, material - ci polystyren, rockwool a pod..., (ci mate podlahove to topenie alebo nie). Idem mi hlavne o prve nadzemne podlazie - teda podlaha na zakladovej doske (bez pivnice). Dik stanislava111 • 19. aug 2009 o 09:12 my dávame polystyrén 12 cm hugo58 • 19. aug 2009 o 09:20 10 cm EPS stabil, 5 cm polystyren vedle VZT kanálů a navrch ještě 2 cm polystyren (nad kanály PUR).
Odpovědět
Profilova fotka
stratosss • 14. sep 2009 o 10:46 Prosim o radu, najvhodnejsej hydroizolacie (materialu) na zakladovu dosku (uz vybudovanej) pred zaciatkom murovania stien kasha • 14. sep 2009 o 12:37 ahojky, já jsem dala dektrade - dvojí - elastek a glastek 40, ale zvolili jsem toto kvuli svislé izolaci, nicméně jsou to velmi kvalitní hydroizolacní pásy!!! a když jim zavoláš, poradi jsou v TOMTO oboru hodně dobří!!! izolace nepodcenovat... kk
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?